Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW30-34]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW30-34] post thumbnail image

Za nami podwójna kolejka DGW29. Chyba ciężko być z niej nie zadowolonym. Popularni gracze punktowali aż miło a Grosik, Amaral i Ivi rozbili bank (szczególnie z podwójnym kapitanem zagranym na tą kolejkę). Teraz dla graczami Fantasy Ekstraklasa trudniejsze zadanie. Przed nami kolejka, w której cztery drużyny nie zagrają swoich meczów czyli BGW31. Zapraszamy!

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty, a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz, zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu, a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H), jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem tabeli i aktualnej formy (5 ostatnich meczów):

Zapraszamy do zapoznania się z [GW30-34]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 0,3pkt
Raków Częstochowa – 0,7pkt
Piast Gliwice – 0,8pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lechia Gdańsk – 1,5pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Legia Warszawa – 2pkt
Warta Poznań – 2,2pkt
Wisła Płock – 2,3pkt
Cracovia – 2,6pkt
Radomiak Radom – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Zagłębie Lubin – 3,1pkt
Śląsk Wrocław – 3,2pkt
Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Górnik Zabrze – 3,3pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Stal Mielec – 4,5pkt
Górnik Łęczna – 4,5pkt
Bruk-Bet T. – 5pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 5 KOL – suma potencjału punktowego w pięciu najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 30-34


Przede wszystkim zwracamy teraz uwagę na Lecha Poznań, Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin z uwagi na to, że większość z nas ma tych zawodników w swoich składach. A jak pokazuje Terminarz w BGW31 w/w drużyny nie zagrają. Trochę jednak szkoda pozbywać się piłkarzy z np. Lecha i Rakowa gdzie grają z kolejno Stalą M. oraz Łęczną. Pozostaje Pogoń, która zmierzy się z Legią i chyba tutaj szukałbym szansy na transfer. Na czele Terminarza Piast Gliwice oraz Wisła Płock (było by inaczej gdyby w/w zespoły nie miały blankowej kolejki). Drużyna z Gliwic będzie miała chrapkę na zajęcie dodatkowo czwartego miejsca więc jest motywacja. Podobna sytuacja w Płocku.

Z zakupem Legii Warszawa na razie bym się wstrzymał, ponieważ najbliższa kolejka to wyjazd do Szczecina, gdzie tamtejsza Pogoń będzie podrażniona po przegranej z Rakowem (jeżeli przegrają mogą pożegnać się z Mistrzostwem Polski). Podobna sytuacja w Jagielloni Białystok (tyle że kilka „pięterek” niżej w Terminarzu). Ciężki mecz z Piastem na wyjeździe a później już lepiej – może to będzie czas na zakup kogoś z Podlasia?

Tragiczna sytuacja w Górniku Łęczna, Stali Mielec oraz Termalice BB. Forma wymienionych drużyn nie najwyższa, pozycja w tabeli nie najlepsza, gra na boisku to nic szczególnego. Dlatego też nie ma co się spodziewać cudów w Terminarzu 😎.

Warte uwagi:

Lech gra u siebie ze Stalą M. – szanse kolejno 93% vs 7% (pachnie tutaj punktami).

Zwracamy szczególną uwagę na BGW31 żeby uzbierać 11 grających.


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post