Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW31-34]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW31-34] post thumbnail image

Nadeszły ciężary w postaci BLANK’owej kolejki nr 31. Postaramy się Wam pomóc i razem dźwignąć ten ciężar. Uzbieranie jedenastki grających zawodników na ten weekend to będzie lada wyzwanie. Zapraszamy.

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty, a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz, zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu, a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H), jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem tabeli i aktualnej formy (5 ostatnich meczów):

Zapraszamy do zapoznania się z [GW31-34]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Raków Częstochowa – 0,3pkt
Lech Poznań – 0,3pkt
Piast Gliwice – 0,8pkt
Pogoń Szczecin – 0,9pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lechia Gdańsk – 1,1pkt
Wisła Płock – 1,9pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Cracovia – 2,2pkt
Warta Poznań – 2,6pkt
Legia Warszawa – 2,8pkt
Górnik Zabrze – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Radomiak Radom – 3,3pkt
Zagłębie Lubin – 3,5pkt
Śląsk Wrocław – 3,6pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Wisła Kraków – 4pkt
Górnik Łęczna – 4,5pkt
Stal Mielec – 4,5pkt
Bruk-Bet T. – 4,6pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 4 KOL – suma potencjału punktowego w czterech najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 31-34


Po pierwsze i najważniejsze zwracamy szczególną uwagę na BGW31 żeby uzbierać 11 grających.

Po drugie jeśli już to nam się udało to warto, aby Ci zawodnicy mieli potencjał punktowy (szczegóły w cyklu „NA FALI”).

O tym, że cztery drużyny w tej kolejce pauzuję już wiemy od dawna więc to akurat zostawiamy i skupiamy się na drużynach z „czuba” Terminarza. Piast Gliwice na pozycji nr. 1. Trzy na cztery mecze jak najbardziej do punktowania a potencjał jest choćby w postaci Wilczka, Kądziora czy też szczelnej obrony. Kolejne miejsca w podium dla Wisły Płock, która w najbliższej kolejce zmierzy się z Termaliką. Jeżeli bralibyśmy pod uwagę tylko dwie najbliższe kolejki to Lechia Gdańsk miała by najłatwiejszych przeciwników. Może to jest dobry czas, żeby na te dwie kolejki sprowadzić jakiegoś Lechistę.

W ten weekend mamy Derby Krakowa gdzie Wisła Kraków zmierzy się na wyjeździe z Cracovią. Co ciekawe Terminarz daje większe szanse na wygraną drużynie Jacka Zielińskiego (Cracovia 71%-29%). Spowodowane jest to lepszą pozycją w tabeli , lepszą formą ostatnich meczów ale chyba każdy z nas może przyznać, że ten mecz nie będzie jednostronnym widowiskiem.

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy … no właśnie i te zespoły po prostu omijamy szerokim łukiem i powinno być dobrze (tak tak Szysza też bym pominął).

Warte uwagi:

Płock gra na wyjeździe z TBB . – szanse kolejno 74% vs 26%.

Zwracamy szczególną uwagę na BGW31 żeby uzbierać 11 grających.

Zostało 4 kolejki – pełna mobilizacja!


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post