Aye aye, captain! Kto na kapitana w BGW31?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w BGW31? post thumbnail image

Przed nami specyficzna kolejka, w której wśród propozycji kapitańskich zabraknie najlepszych piłkarzy ligi. Jest to oczywiście efekt blankowej kolejki. Piłkarze Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa i Górnika Łęczna swoje mecze zagrali już w GW29. Tym razem musimy sobie poradzić bez nich, ale naszym zdaniem jest kilku ciekawych kandydatów do większego punktowania. Sprawdźcie nasze propozycje i poszukajcie wśród nich inspiracji. Zieloności!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Tomek Krucan
Nowak/Podolski, Sekulski, Josue/Wszołek, Wilczek, Flavio/Durmus

Michał Legut
Koszyk 1: Sekulski, Gual, Wszołek
Koszyk 2: Josue Wilczek 

Igor Borkowski
Kądzior, Nowak/Podolski, Sekulski

Krzysztof Borkowski
Koszyk 1: Sekulski, Kądzior/Wilczek, Nowak/Podolski,
Koszyk 2: Gual, Durmus,
Koszyk 3: Ondrasek/Citaiszwili

Mariusz Misiorek
Kądzior, Podolski/Nowak, Flavio/Durmus, Sekulski, Josue.

Michał Walkowski
Nowak/Durmus

Tomek Grabek
Kądzior, Nowak/Podolski, Sekulski, Flavio/Durmus

Nowak/Podolski (dom, vs Radomiak) – trener Urban przyznał, że woli nawet przegrywać, ale jego zespół ma grać ładną i ofensywną piłkę. Gracze Górnika wzięli to sobie do serca i zagrali wesoły, bogaty w punkty mecz. Jednym z bohaterów ostatniego spotkania był Bartek Nowak, który dzielił i rządził na boisku (gol, asysta, 4 strzały, 4 podania kluczowe, duża aktywność i ochota do gry). Podolski tym razem został w cieniu, ale obaj piłkarze mają ogromny potencjał na kluczowe zagrania. Radomiak z nowym trenerem stanowi pewną zagadkę, ale jeśli Górnik będzie strzelał, to można zakładać, że ktoś z duetu Nowak/Podolski będzie w to zaangażowany.

Flavio/Durmus (wyjazd, vs Zagłębie Lubin) – Flavio wyjaśnił sobie już wszystkie tematy z trenerem, wszedł do Klubu 100 i wyjdzie na jedną z najgorszych defensyw ligi. Naturalnie warto pamiętać, że po pauzie za kartki wraca Zwoliński, więc nie wiadomo ile czasu dostanie Portugalczyk. Ciekawą opcją jest też Durmus. Turek przepalata mecze lepsze i gorsze, ale wydaje się, że złapał formę, zagra przeciwko Zagłębiu i w przeciwieństwie do dwójki napastników ma większe szanse na niemal pełen mecz.

Kądzior/Wilczek (wyjazd, vs Warta) – nazwiska, które regularnie pojawiają się w naszych zestawieniach. Co prawda w Piaście pojawiły się też nowe opcje, ale Kądzior i Wilczek od dawna mają ogromny wpływ na poczynania ofensywne klubu. Warta zapewne postawi twarde warunki na swoim terenie, ale znowu – jeśli Piast coś będzie robił z przodu, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że będą w tym maczali palce wymienieni piłkarze

Josue/Wszołek (wyjazd, vs Stal Mielec) – Legia w ostatnich meczach nie przypomina zespołu z początku rundy, ale biorąc pod uwagę, że matematycznie jeszcze nie zapewniła sobie utrzymania, a Stal mimo atutu własnego boiska – niewiele ma do zaoferowania (tak, gra jest lepsza niż punktowanie), to być może jest to okazja na nowe punkty ze strony legionistów. Sytuacja na szpicy nie jest oczywista, dlatego nie wymieniamy tu żadnej „dziewiątki”.

Sekulski  (wyjazd, vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – 5 trafień i asysta w czterech ostatnich meczach. Czy potrzeba lepszej rekomendacji? Jest forma i chociaż to mecz wyjazdowy – warto spróbować.

Gual (dom, vs Śląsk Wrocław) – Hiszpan od przyjścia do Jagiellonii narobił już sporo szumu. Strzelił 2 bramki w 4 meczach, jest liderem zespołu, jeśli chodzi o ilość oddawanych strzałów na bramkę przeciwnika. Sam naturalnie nic nie zrobi, ale ufając trenerowi, że gra jest lepsza niz wyniki, należy zakładać, że w tak ważnym meczu Gual stanie przed niejedną okazją do zdobycia bramki. Nie wiemy z jakim efektem wyjdzie z tych prób, ale jak mówią trenerzy: żeby wpadło, trzeba próbować.

Kto na kapitana w 31. kolejce?

 • Lukas Podolski (24%, 71 Votes)
 • Łukasz Sekulski (20%, 59 Votes)
 • Bartosz Nowak (16%, 48 Votes)
 • Kamil Wilczek (7%, 20 Votes)
 • Paweł Wszołek (5%, 16 Votes)
 • Marc Gual (5%, 15 Votes)
 • Josue (5%, 15 Votes)
 • Inny (5%, 15 Votes)
 • Damian Kądzior (4%, 12 Votes)
 • Ilkay Durmus (3%, 10 Votes)
 • Flavio Paixao (3%, 9 Votes)
 • Zdenek Ondrasek (2%, 5 Votes)
 • Giorgi Citaiszwili (1%, 2 Votes)

Total Voters: 297

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post