Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW31]

Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW31]

Fantastycznym Okiem – podsumowanie kolejki [GW31] post thumbnail image

Jedni na rybach, inni przy grillu, a Fantastyczny Skaut przed telewizorami. Obejrzeliśmy tę nietypową kolejkę, w skupieniu liczyliśmy punkty, notowaliśmy nazwiska i kilkoma przemyśleniami dzielimy się poniżej. Zapraszamy.

Plus meczu

Toril – w 37 minut zrobił więcej niż Wilczek w 53. Strzelił bramkę, ale przede wszystkim wniósł trochę ożywienia w ofensywę Piasta.

Warte uwagi

Toril – bramka i zdecydowany ruch z przodu. Gdyby okazało się, że coś sie dzieje z Wilczkiem (wymuszona zmiana) to trudy strzelania spadną min na Hiszpana.

Kądzior – tradycyjnie. Różnie jest z punktowaniem, ale facet ma wielkie serce do gry i zawsze jest gdzieś blisko ważnych akcji.

Castaneda (?) – głupia żółta kartka, ale każdy kolejny rajd wydawał się lepszy. Ostatni zakończył się trafieniem w słupek.

Minus meczu

Mosór – spowodowany karny, dwie stracone bramki, żółta kartka. I prawdę mówiąc po prostu słaba gra.

Wilczek – może ma taki styl, a może jego gra to efekt złego samopoczucia (np po zderzeniu z Szymonowiczem). W każdym razie pan Kamil grał bardzo anonimowo.

Notatki Skauta

6 celnych strzałów i w efekcie aż 5 bramek. Zawiodły ważne dla Fantasy nazwiska. Ciekawie pokazał się Toril – warto przyglądać się co ze zdrowiem Wilczka (wymuszona zmiana). Postawa Warty to też efekt problemów zdrowotnych w tygodniu. Wielu piłkarzy stanęło na nogi, ale np po Trałce widać było, że inaczej przepracował tydzień. Karnego wykonywał Kopczyński, który pod nieobecność Kupczaka, był do tego wyznaczony. (KB)

Plus meczu

Żaden z zawodników nie zwrócił wybitnie na siebie uwagi w tym starciu. Plus meczu wędruje w takim razie do Filipa Majchrowicza, który zanotował kluczowe interwencje przy strzałach Cholewiaka oraz Pacheco.

Warte uwagi

Szansę na pokazanie swoich umiejętności i występ w wyjściowej jedenastce otrzymał od Mariusza Lewandowskiego Jakub Nowakowski. Podczas trzech kwadransów młodzieżowiec Radomiaka nie zachwycił nas swoją grą, jednak chyba też “nie spalił” się i prawdopodobne jest, że trener może dać mu minuty w kolejnych pojedynkach. Piszemy o tym, ponieważ jest to zawodnik, który kosztuje 0.5 w Fantasy Ekstraklasie.

Minus meczu

Trafia tutaj Lukas Podolski. Tylko dlatego, że mamy wobec tego zawodnika bardzo duże oczekiwania, a zmarnował on “setkę” tuż przed końcem pierwszej połowy. Ewentualny gol prawdopodobnie dałby trzy punkty Górnikowi i jeszcze więcej oczek graczom Fantasy Ekstraklasy. Swoją drogą widzieliśmy lepsze mecze “Poldiego” w tej rundzie.

Notatki Skauta

Mecz do zapomnienia. Górnik był w tym spotkania lepszy i bardziej zasłużył na trzy oczka, jednak zabrakło skuteczności przy stworzonych sytuacjach. Trzeba dodać też, że tych okazji nie było też bardzo dużo. Radomiak odpowiedział tylko uderzeniem z dystansu Mauridesa w słupek. (TK)

Plus meczu

Gual – robi to co ma robić napastnik. Strzela bramki. W tym wypadku trzecie trafienie w piątym meczu.

Warte uwagi

„Dział kreacji Jagiellonii” – wielokrotnie mieliśmy do niego zastrzeżenia, a w tym spotkaniu Jaga stworzyła sobie kilka niezłych sytuacji i zapewne piłkarze plują sobie w brody, że skończyli mecz remisem.

Carioca/Gual – ich przyjście zmieniło bardzo dużo w ofensywie klubu z Podlasia.

Minus meczu

Dział kreacji Śląska 🙂 skoro tyle razy znęcaliśmy się nad Jagą, to pora na Śląsk. Dwa celne strzały to słabe argumenty na pozostanie w lidze.

Notatki Skauta

Kibice Jagiellonii muszą czuć niedosyt po tym spotkaniu. Piłkarze Nowaka mieli więcej z gry, a stracili punkty po samobójczym trafieniu doświadczonego Pazdana. Dobre postawy wspomnianych Guala i Carioki, ale też pozostałych. Przed oboma zespołami bardzo trudne spotkania, ale jakieś punkty piłkarzy Jagi w Krakowie wydają się całkiem prawdopodobne. (KB)

.

Plus meczu

Liderzy Zagłębia. “Miedziowi” grali w tym meczu lepiej niż wskazuje na to wynik. Przy rezultacie 0:2 ciężar gry wzięli głównie na siebie Szysz oraz Starzyński. To po akcjach tych zawodników gospodarze zdobyli dwa gola. Popularny “Figo” bez asysty przy bramce Szysza, ale to on wywarł presję na piłkarzu rywala, po której futbolówka trafiła do kolegi z zespołu.

Warte uwagi

Naprawdę dobry mecz w ofensywie Kacpra Chodyny, który przez pierwszą połowę grał jako pomocnik. Trudno uwierzyć, że spotkanie zakończył bez żadnej asysty.

Minus meczu

Rozczarowała nas w tym meczu Lechia. Nie mówimy o wyniku, ponieważ on z perspektywy gdańszczan jest niezły. Mamy tutaj na myśli postawę na boisku. Długimi fragmentami gry Zagłębia spychało rywala do bardzo głębokiej i niemalże rozpaczliwej defensywy. Lechia wycisnęła z tego starcia prawie 100%.

Notatki Skauta

Wynik nie oddaje przebiegu tego meczu. Zagłębie grało, a na pewno starało się grać. Lechia z kolei strzelała. Tak to przynajmniej wyglądało w pierwszej połowie. Cichym bohaterem spotkania Dusan Kuciak, który robił co mógł na linii, aby punkty pojechały do Gdańska. (TK)

Plus meczu

Getinger – ponieważ mówimy tu o Fantasy to trzeba podkreślić kolejny dobry mecz Krystiana – grał dobrze, świetnie wykonywał sfg no i strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.

Warte uwagi

Brak. Przynajmniej po stronie uwag pozytywnych.

Minus meczu

Strebinger – fatalny występ bramkarza Legii. Złe decyzje, głupie błędy. Jeśli Czarek Miszta będzie już zdrowy…

Notatki Skauta

Trener Gąsior powiedział w przerwie, że w Stali było więcej “chciejstwa”. I idealnie podsumował ten mecz. Stali zależało i kolejny raz ograła Legię, która ewidentnie ma już dość tego sezonu. (KB)

Plus meczu

Drugie czyste konto Słoników z rzędu – drużyna z najmniejszą ilością meczów bez straty bramki notuje drugie czyste konto z rzędu. Zmiana formacji im służy, a w meczu z Górnikiem Łęczna będą mieli okazję to powtórzyć.

Warte uwagi

Poznar – 4/3 strzały, bramka i kilka niezłych sytuacji.

Ambrosiewicz – godny zastępca Wlazły. Ze statystyk trudno to wyczytać, ale wiele jego dośrodkowań z głębi pola pozwalało Termalice dojść do strzału.

Minus meczu

Wisła bez punktów – mieli przynieść nam ładne zdobycze punktowe, a skończyli bez bramki, bez czystego konta i w przypadku Sekulskiego bez jakichkolwiek punktów.

Notatki Skauta

Wyrównany mecz, ale punkty zostały w Niecieczy. Zagwarantował je m.in. Loska, który obronił kilka strzałów Vallo i spółki, ale bez Sekulskiego w ataku, płocczanom zabrakło skuteczności. Termalica walczy, żeby pojawić się w kolejnej edycji Fantasy Ekstraklasa. (IB)

Plus meczu

Bramkarze – Kieszek kilkukrotnie ratował Wisłę, a i Hrosso zaliczył kilka udanych interwencji. Bezbramkowy remis to m.in. ich zasługa

Warte uwagi

3/3 strzały Ondraska, który miał kilka niezłych sytuacji, ale brakowało mu skuteczności.

Tyle samo uderzeń zaliczył Hebo, który groźnie ładował z dystansu.

Przyjemnie oglądało się Konoplyankę i Citaiszwilego, ale nie przełożyło się to na punkty.

3 czyste konto Cracovii z rzędu.

Minus meczu

Brak.

Notatki Skauta

Wyrównany mecz ze wskazaniem na Cracovię. W podkaście wspominałem, że mecz może zakończyć się wynikiem underowym i tak też się stało. (IB)

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post