Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW32?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW32? post thumbnail image

Po emocjach związanych z finałem Pucharu Polski oraz po nerwowym odświeżaniu strony Fantasy Ekstraklasy w poszukiwaniu dodatkowych punktów zawodników w ramach BGW, wracamy do normalnego trybu pełnej kolejki. To sprawia, że wybory kapitańskie jawią się jako nieco bardziej oczywiste. Jednocześnie wśród naszych propozycji nie brakuje również nazwisk, które mogą stanowić interesujące różnice. Niech będą dla Was źródłem inspiracji.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Tomek Krucan
Koszyk 1: Ivi

Koszyk 2: Szysz, Paixao, Amaral, Petrasek

Michał Legut
Koszyk 1: Ivi, Grosicki, Wszołek
Koszyk 2: Gual, Zwoliński/Paixao

Igor Borkowski
Koszyk 1: Grosicki, Ivi

Koszyk 2: Szysz, Gual,obrońca Lechii

Krzysztof Borkowski
Koszyk 1: Ivi/Gutkovskis, Grosicki, Paixao
Koszyk 2: Gual, Citaiszwili

Mariusz Misiorek
Koszyk 1: Ivi, Paixao
Koszyk 2: Grosicki, Szysz

Koszyk 3: Wszołek, Amaral, Citaiszwili/Ondrasek

Michał Walkowski
Koszyk 1: Ivi, Durmus, Josue

Koszyk 2: Sekulski, Citaiszwili

Tomek Grabek
Koszyk 1: Ivi, Grosicki, Paixao
Koszyk 2: Szysz, Gual

Koszyk 3: Podolski

Koszyk 1

Ivi (dom, vs Cracovia) – argumentacja wydaje się zbędna, ale niech będzie: 7 bramek w ostatnich 8 ligowych spotkaniach + 1 Asysta Lotto. Najbardziej regularny piłkarz ofensywny w lidze, z ekipy mającej największe szanse na mistrza, która dodatkowo przed chwilą pokonała najpoważniejszego konkurenta do tytułu w Finale PP. Cel jest jasny, rywal niewdzięczny dla Rakowa, ale jednocześnie niegrający już o nic.

Grosicki (wyjazd, vs Śląsk) – kolejna regularna maszyna ofensywna: 5 bramek i 2 asysty w ostatnich 5 spotkaniach. Rywal musi co prawda zadbać jeszcze o ligowy byt, ale ma jednocześnie duże problemy z zachowaniem czystego konta w ostatnich spotkaniach (1 w 5 ostatnich meczach). Ciężko stwierdzić czy defensywne ubytki w Pogoni mogą mieć w ogóle jakikolwiek wpływ na postawę Grosika.

Paixao (dom, vs Stal) – Flavio w formie: 4 bramki w 3 ostatnich spotkaniach. Postawa Lechii w meczach domowych jest w tej rundzie budująca, a motywacji przy walce o puchary nie zabraknie. Portugalczyk ma karne i jest obecnie pewniakiem do składu, a w ostatnim rozegranym w Gdańsku przeciwko Stali spotkaniu, trafił dwukrotnie.

Koszyk 2

Szysz (wyjazd, vs Radomiak) – wrócił na radary. Bramka i asysta przeciwko Lechii, wcześniej gol z Górnikiem. Miedziowi wyglądali ostatnio na tle Lechii naprawdę dobrze, wykreowali sporo sytuacji, a w centrum boiskowych wydarzeń (obok Starzyńskiego) był właśnie Szysz. Radomiak z kolei jest w ewidentnym dołku, ostatnio skórę uratował mu Majchrowicz, a defensywa dopuściła rywali do wielu sytuacji podbramkowych. Aspekt motywacji do gry również powinien być po stronie Zagłębia.

Gual (wyjazd, vs Wisła Kraków) – polecany był także ostatnio i nie zawiódł. Wraz z Cariocą jest liderem ofensywy Jagi i stanowi o sile zespołu w tym sektorze. Zdobył 3 bramki w ostatnich 5 spotkaniach. Gospodarze desperacko walczą o ligowy byt i nie mniej desperacko bronią, ale akurat defensywa to również formacja, w której najmocniej przeciekają. Goście z całą pewnością będą w tym meczu mieli swoje okazje bramkowe, a Gual może być ich beneficjentem.

Koszyk 3

Amaral (wyjazd, vs Piast) – morale Lecha po porażce w PP jest dla nas zagadką, a rywal niełatwy i wciąż z motywacją do gry. Sam Amaral nie grywa ostatnio pełnych spotkań, jednak to taki typ zawodnika, że nawet występując w ograniczonym wymiarze czasowym może dać asystę/bramkę (vide – finał PP). Trafił również w pierwszym spotkaniu tych drużyn, a poukładana co do zasady defensywa Piastunek, wcale nie wyglądała najlepiej w meczu z Wartą.

Wszołek (dom, vs Górnik Zabrze) – być może jakaś część zawodników Legii planuje już urlop albo rozgląda się za nowym pracodawcą, ale jest też kilku takich, którzy wydają się nie znać pojęcia braku motywacji do gry. Wszołek jest ostatnio najjaśniejszą postacią w ofensywie Legii. Jest też zaskakująco regularny (3 bramki i 2 asysty w 5 ostatnich spotkaniach). Nie bez znaczenia może być również fakt, że wyjazdowy Górnik traci bramki na potęgę, niekoniecznie przeciwko ligowym tuzom.

Citaiszwili (dom, v Jagiellonia) – póki co tylko 2 asysty, ale jednocześnie jego boiskowe wyczyny są chodzącą obietnicą punktów. Defensywa gości nie jest najmocniejszą ich formacją, Wiślacy są mocno zdeterminowani do walki o ekstraklasowy byt, a w ostatnich spotkaniach domowych kreują i strzelają aż miło.

Kto na kapitana w 32. kolejce?

 • Ivi Lopez (62%, 44 Votes)
 • Kamil Grosicki (11%, 8 Votes)
 • Inny (6%, 4 Votes)
 • Flavio Paixao (6%, 4 Votes)
 • Gio Citaiszwili (4%, 3 Votes)
 • Łukasz Sekulski (3%, 2 Votes)
 • Joao Amaral (1%, 1 Votes)
 • Zdenek Ondrasek (1%, 1 Votes)
 • Patryk Szysz (1%, 1 Votes)
 • Łukasz Zwoliński (1%, 1 Votes)
 • Tomas Petrasek (1%, 1 Votes)
 • Ilkay Durmus (1%, 1 Votes)
 • Lukas Podolski (0%, 0 Votes)
 • Josue (0%, 0 Votes)
 • Paweł Wszołek (0%, 0 Votes)
 • Marc Gual (0%, 0 Votes)
 • Vladislavs Gutkovskis (0%, 0 Votes)

Total Voters: 71

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post