Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW33-34]

Terminarz Fantasy Ekstraklasa [GW33-34] post thumbnail image

W najbliższej kolejce Piast zmierzy się z Termaliką BB. Tutaj mamy największą też dysproporcję jeżeli chodzi o szanse punktowe (Termalika 22% vs 78% Piast). Co ciekawe oba te zespoły także otwierają i zamykają obecne zestawienie Terminarza.

Dla przypomnienia jedynie dodam (bez zagłębianie się w szczegóły), że poniższe zestawienie pokazuje procentowe szanse danych zespołów na punkty, a nie jedynie wskaźnik trudności przeciwnika. Jeżeli ktoś jest zainteresowany sposobem w jaki pokazujemy Terminarz, zapraszamy do zapoznania się z wpisami z jesieni 2021 (tam jest wszystko wyjaśnione). Wprowadziliśmy jedną dość istotną zmianę (jak zauważył/zasugerował jeden z czytelników fantastycznyskaut.pl). Od teraz będziemy pokazywali sześć kolejek do przodu, a nie pięć. Będzie to bardziej miarodajne w podsumowaniu, gdyż wtedy jest możliwe, że będzie taka sama ilość meczów u siebie (H), jak i na wyjeździe (A) dla danej drużyny.


Poniżej dwie tabele pokazujące podział pod względem tabeli i aktualnej formy (5 ostatnich meczów):

Zapraszamy do zapoznania się z [GW33-34]

Do drużyn z bardzo trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Lech Poznań – 0,3pkt
Raków Częstochowa – 0,7pkt
Lechia Gdańsk – 0,7pkt

Do drużyn z trudnym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Piast Gliwice – 1,2pkt
Pogoń Szczecin – 1,3pkt

Do drużyn ze średnim współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Cracovia – 2,2pkt
Wisła Płock – 2,3pkt
Warta Poznań – 2,6pkt
Legia Warszawa – 2,8pkt
Górnik Zabrze – 2,9pkt

Do drużyn z łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Zagłębie Lubin – 3,1pkt
Jagiellonia Białystok – 3,2pkt
Wisła Kraków – 3,6pkt
Śląsk Wrocław – 3,6pkt
Radomiak Radom – 3,7pkt
Stal Mielec – 3,7pkt

Do drużyn z bardzo łatwym współczynnikiem zakwalifikowaliśmy:

Bruk-Bet T. – 4,2pkt
Górnik Łęczna – 4,5pkt

Na początek krótka legenda:

PKT 2 KOL – suma potencjału punktowego w trzech najbliższych kolejkach
TABELA – punkty przyznane za miejsce w tabeli 40% do SUMY (0-5pkt)
FORMA – punkty przyznane za aktualną formę 40% do SUMY (0-5pkt)
20/21 – punkty przyznane za pozycję w Ekstraklasie 20/21 10% do SUMY (0-5pkt)
DODATEK – suma składników: budżet klubu 30%, łączna wartość zawodników 30%, punkty w ESA w XXI wieku 20%, ilość meczów w ESA w XXI wieku 20%, 10% do SUMY (0-5pkt)
SUMA – suma składników (główny współczynnik poziomu drużyny – forma 40%, tabela 40%, sezon 20/21 10%, dodatek 10%)
H – home tj. mecz u siebie (- 10% siły przeciwnika)
A – away tj. mecz na wyjeździe (+ 10% siły przeciwnika)


Terminarz Fantasy Ekstraklasa na kolejki 33-34


Drużyny Pogoni Szczecin i Rakowa Częstochowa na swojej drodze mają dobrze spisującą się Lechię Gdańsk co powoduje, że delikatnie obniżają swoją pozycję w Terminarzu. Takich problemów natomiast nie mają Lech Poznań oraz Piast Gliwice, na których warto postawić do końca rundy. Dla tych drużyn oba mecze z szansami powyżej 70% to na prawdę dobry prognostyk na punkty.

Górnik Zabrze mimo słabej formy w następnej kolejce podejmie u siebie Łęczną. Można się spodziewać tutaj niezłego dorobku punktowego dla Podolskiego, Nowaka i spółki. Pamiętajmy, że to jednak jest Ekstraklasa tutaj każdy z każdym wygrać może 😉 .
Lechia Gdańsk mimo dobrej pozycji w tabeli i świetnej formy dość nisko w zestawieniu. Powód? Dwa ciężkie mecze z Pogonią u siebie oraz wyjazd do Częstochowy. Czy zostawiać piłkarzy Lechii w składach czy nie to już każdy z nas musi się nad tym zastanowić.

Z drużyn walczących o utrzymanie najlepiej wygląda sytuacja Śląska Wrocław i Wisły Kraków. Jednak Pamiętamy, że to Śląsk jest wyżej w tabeli o 3pkt i to Biała Gwiazda „musi”! A okazja do tego będzie w najbliższej kolejce w Radomiu, gdzie trener Lewandowski już odcisnął swoje piętno (1-6 z Zagłębiem L.).

Warte uwagi:

Piast gra na wyjeździe ze Termaliką – szanse kolejno 78% vs 22%.

Dylemat Zagłębia Lubin i Szysza (Starzyńkiego w sumie też). Terminarz trudny a Szysz liderem w Fantasy Ekstraklasa jeżeli chodzi o zdobyte punkty! Co zrobić?


Powodzenia i zielonych strzałek ✅ dla wszystkich.

ML

zdjęcie główne autorstwa Estée Janssens z Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post