Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW33?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW33? post thumbnail image

Przedostatni wybór opaski! Na kogo stawiamy tym razem?

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Tomek Krucan
Koszyk 1: Ivi Lopez, Ishak

Koszyk 2: Wszołek, Amaral, Podolski / Nowak

Michał Legut
Koszyk 1: Podolski / Nowak, Ishak
Koszyk 2: Wszołek / Josue, Ivi Lopez

Igor Borkowski
Koszyk 1: Ivi Lopez, Ishak

Koszyk 2: Wszołek, Kądzior

Krzysztof Borkowski
Koszyk 1: Josue, Ivi Lopez

Mariusz Misiorek
Koszyk 1: Ivi Lopez, Ishak
Koszyk 2: Josue, Podolski, Kądzior

Michał Walkowski
Koszyk 1: Nowak, Ishak, Kądzior

Koszyk 2: Paixao / Zwoliński

Tomek Grabek
Koszyk 1: Josue, Podolski, Ivi Lopez
Koszyk 2: Wszołek, Ishak

Koszyk 1

Ivi Lopez (wyjazd, vs Zagłębie Lubin) – w GW32 Ivi zblankował, a Zagłębie wygrało 6:1. Czy wybór Hiszpana będzie zatem kontrowersyjny? Wydaje nam się, że nie. Nie wszyscy wrzuciliśmy go wprawdzie do pierwszego koszyka, ale argumenty za „przełamaniem” Iviego są dość logiczne. Z Cracovią był aktywny i groźny pod bramką Hrosso, a po stracie punktów, Raków powinien pałać żądzą rewanżu. Zagłębie to wciąż najgorsza defensywa w lidze, więc niezależnie od ich nadziei na utrzymanie, Ivi powinien mieć kilka dogodnych sytuacji, aby zapunktować.

Ishak (wyjazd, vs Warta Poznań) – derby derbami, ale Lech dostał szansę od Rakowa i wszystko wskazuje na to, że ją wykorzystają i zgarną mistrzostwo. Pomóc w tym powinien Ishak, który nie zawsze rzuca się w oczy, ale może się pochwalić wyjątkową regularnością. W 3 ostatnich meczach, w których grał, zdobył 3 gole i zaliczył 2 asysty (łącznie 27 punktów). Nie sposób pominąć tak regularnego zawodnika.

.

Koszyk 2

Podolski / Nowak (dom, vs Górnik Łęczna) – 3 gole Górnika w Warszawie – jedna autorstwa Podolskiego. W Zabrzu ze spadkowiczem z Łęcznej powinno być jeszcze łatwiej, więc kandydatury z ekipy Jana Urbana są sensowne. Zielono-czarni to druga najgorsza defensywa ligi, a szans na utrzymanie już praktycznie nie mają.

Wszołek / Josue (wyjazd, vs Jagiellonia Białystok) – 5 goli Legii z Górnikiem – Wszołek i Josue dopisali łącznie 5 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Jagiellonia z trudem zremisowała z kiepskimi Śląskiem i Wisłą, więc wybór piłkarzy Legii może mieć sporo sensu. W GW32 ciut lepiej zapunktował Josue, ale to Wszołek może się pochwalić większą regularnością (w swoich ostatnich 5 meczach: 4 gole, 2 asysty).

Kądzior (wyjazd, vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – Piast praktycznie bez szans na grę w pucharach, a Termalica wciąż z drobnymi nadziejami na utrzymanie. Warto mieć to na uwadze, choć niezależnie od tego faworytem będą goście. Kądzior po krótkiej przerwie znów zapunktował, więc mamy nadzieję, że w meczach z BBT (a później z Radomiakiem) będzie kontynuował swoje sukcesy.

Kto na kapitana w 33. kolejce?

 • Ivi Lopez (34%, 74 Votes)
 • Mikael Ishak (25%, 55 Votes)
 • Lukas Podolski (14%, 31 Votes)
 • Bartosz Nowak (6%, 14 Votes)
 • Joao Amaral (6%, 14 Votes)
 • Inny (4%, 9 Votes)
 • Łukasz Zwoliński (3%, 7 Votes)
 • Paweł Wszołek (3%, 6 Votes)
 • Damian Kądzior (1%, 3 Votes)
 • Josue (1%, 3 Votes)
 • Flavio Paixao (0%, 1 Votes)

Total Voters: 217

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post