Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW34?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW34? post thumbnail image

Podobno kapitan opuszcza statek jako ostatni. Rzućcie zatem okiem na listę potencjalnych bohaterów ostatniej kolejki.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Tomek Krucan
Ishak, Imaz, Grosicki, Ivi

Michał Legut
Koszyk 1: Grosicki, Imaz, Sekulski
Koszyk 2: Pekhart, Ishak, Amaral

Igor Borkowski
Koszyk 1: Amaral, Grosicki, Imaz

Koszyk 2: Ivi, Zwoliński

Krzysztof Borkowski
Biczachczjan, Grosicki, Imaz, Ivi, Ishak, Angielski, Marin

Mariusz Misiorek
Ishak, Imaz, Ivi

Michał Walkowski
Ishak, Ivi, Grosicki

Tomek Grabek
Koszyk 1: Imaz, Grosicki, Ivi
Koszyk 2: Sekulski, Kubica

Koszyk 1

Ivi Lopez (dom, vs Lechia Gdańsk) – nie wiemy czy/na ile myśli Hiszpana są jeszcze w Rakowie, ale dał się on poznać jako szalenie ambitny zawodnik, również (zwłaszcza?) jeżeli chodzi o osiągnięcia indywidualne. Tymczasem tytuł króla strzelców wciąż pozostaje sprawą otwartą, a Ivi ma 18 trafień, podobnie jak Ishak. Dwa blanki w ostatnich kolejkach zabolały wielu, jednak choć nie chcemy tu jechać sztampowym „do trzech razy…”, to zwracamy uwagę, że nie były to anonimowe występy Hiszpana, który w obu meczach śmiało mógł zapunktować. Ivi dawał punkty w 7 z 10 ostatnich spotkań, jest na karnych i pewnie nie odda nikomu żadnego bezpośredniego rzutu wolnego. Lechia ostatni raz na zero z tyłu zagrała w meczu wyjazdowym… w październiku, a w bramce zagra Buchalik. Potencjalny problem – znak zapytania przy motywacji drużyny Rakowa oraz fakt, że Iviemu Lechia nie leży – w oficjalnym spotkaniu nie strzelił jeszcze ekipie z nad morza bramki.

Ishak (dom, vs Zagłębie Lubin) – aż się prosi żeby po zdobyciu mistrzostwa z przytupem zakończyć sezon w meczu domowym przeciwko drugiej najgorszej defensywie ligi, prawda? Miedziowi prezentują się co prawda znacznie lepiej w ostatnich spotkaniach, jednak moc ofensywy Kolejorza jest tak znaczna, że powinna skruszyć lubiński mur i to więcej niż raz. Szwed trafiał w każdym z czterech ostatnich spotkań, walczy o tytuł króla strzelców, będzie zapewne wykonawcą potencjalnego rzutu karnego.

Grosicki (dom, vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza) – ostatnio dwa blanki, ale wcześniej 5 kolejnych spotkań z punktami. Po drugiej stronie zdegradowany już przeciwnik, z dyskusyjną postawą w defensywie, a za plecami okrzyki szczecińskiej publiki pchającej drużynę do gry do przodu. Plus jakby nie patrzeć – być może motywacja do walki o 2 miejsce z Rakowem. Wszystko co ofensywnie istotne przechodzi przez Grosika, który ma olbrzymi wpływ na grę zespołu. Przy absencji Kowalczyka, powinno się to uwidocznić tym mocniej. W pierwszym spotkaniu obu drużyn było 3:1, a jedną z bramek zdobył właśnie Grosicki. Pogoń niejednokrotnie pokazała w tym sezonie, że potrafi postrzelać w meczach u siebie.

Imaz (wyjazd, vs Górnik Łęczna) – mecz z najsłabszą defensywą ligi i kolejnym spadkowiczem. Tymczasem Imaz po powrocie wygląda na zawodnika bardzo spragnionego gry. Ostatnio bramka z karnego. Wyjazdowa Jaga do tej pory nie przekonywała, ale w obecnych okolicznościach, to może być zupełnie inny mecz.

Koszyk 2

Amaral (dom, vs Zagłębie Lubin) część argumentacji pokrywa się oczywiście z tym, o czym mowa w przypadku Ishaka. Mało prawdopodobne żeby Szwed oddał Portugalczykowi karne, ale ostatnia piękna bramka przypomniała nam do czego zdolny jest Amaral. Jego ruchliwość oraz techniczne zaawansowanie mogą być prawdziwą zmorą dla defensorów Zagłębia, którzy akurat do najbardziej zwrotnych nie należą.

Sekulski (dom, vs Stal Mielec) – siłą tego pomysłu jest w dużej mierze defensywna postawa Stali w meczach wyjazdowych. Systematycznie ekipa trenera Majewskiego traci w nich bowiem więcej niż jedną bramkę. Sekulski, podobnie jak cała Wisła Płock, w ostatnich dwóch spotkaniach zaprezentował się – nie czarujmy – bardzo słabo, ale wcześniej nie przez przypadek (a przynajmniej – nie zawsze) trafiał do siatki 5-krotnie w 4 spotkaniach. Jeżeli Nafciarze mają strzelać przeciwko Stali, to prawdopodobieństwo zamieszania w tę zdobycz bramkową Sekula jest wysokie.

Koszyk 3

Wyróżnienia, bez opisów: Zwoliński, Pekhart, Kubica, Biczachczjan, Angielski, Marin.

Kto na kapitana w 34. kolejce?

 • Mikael Ishak (42%, 96 Votes)
 • Ivi Lopez (18%, 42 Votes)
 • Kamil Grosicki (17%, 38 Votes)
 • Jesus Imaz (7%, 16 Votes)
 • Joao Amaral (4%, 9 Votes)
 • Higinio Marin (3%, 8 Votes)
 • Wahan Biczachczjan (2%, 5 Votes)
 • Tomas Pekhart (1%, 3 Votes)
 • Łukasz Zwoliński (1%, 3 Votes)
 • Łukasz Sekulski (1%, 3 Votes)
 • Inny (1%, 3 Votes)
 • Krzysztof Kubica (1%, 2 Votes)
 • Karol Angielski (1%, 2 Votes)

Total Voters: 230

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post