[Fantasy 1 Liga] Kapitan 34 kolejka

[Fantasy 1 Liga] Kapitan 34 kolejka post thumbnail image

Dla niektórych drużyn będzie to decydująca kolejka, która rozstrzygnie o ich miejscu w ligowej tabeli oraz wpłynie na ocenę całego sezonu. Również dla wielu z Was nadchodzi czas rozstrzygnięć, a istotnym elementem do osiągnięcia dobrego wyniku na koniec rozgrywek jest wybór kapitana.

Adamczyk / Alemán (dom vs Sandecja)

Można powiedzieć, że to nasza etatowa dwójka w ostatnich kolejkach. Nie może być inaczej w przypadku zawodników często punktujących i decydujących o obliczu jednej z najlepszych drużyn rundy wiosennej. Obaj nie zdobywają goli i asyst tak regularnie, jak kilka tygodni temu. Można powiedzieć, że jest to przełożenie zdobyczy punktowej całej drużyny. Teraz przed nimi jedeno z najważniejszych spotkań w sezonie. Będą chcieli udowodnić swoją wartość i przybliżyć zespół do upragnionego celu. Alemán był wyróżniającą się postacią w spotkaniu z Podbeskidziem i zdobył asystę. Natomiast Adamczyk nie zapisze tamtego występu do udanych, a jego licznik bramek i asyst nie powiększył się w ostatnich trzech meczach. Czy stać go na przełamanie w Gdyni? Z pewnością od jego gry będzie zależał przebieg tego meczu, a przeciwko Sandecji jeszcze gola nie zdobył.

Kamil Biliński ( wyjazd vs Widzew Łódź)

Nie może zabraknąć w naszym zestawieniu lidera klasyfikacji strzelców. Choć Biliński marnował w tej rundzie już stuprocentowe okazje do powiększenia zdobyczy bramkowej, to wciąż pozostaje najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu. Górale nadal grają ofensywnie i w każdym spotkaniu wypracowują sobie sytuacje bramkowe, których wykończenie spoczywa na barkach kapitana zespołu. Patrząc na indywidualne błędy, jakie popełniają poszczególni defensorzy Widzewa napastnik Podbeskidzia będzie miał swoje okazje. Jego drużyna cały czas walczy o baraże, ale aby spoglądać z nadzieją na wyniki innych spotkań musi zwyciężyć w Łodzi. Z Widzewem Biliński grał w swojej karierze tylko raz, ale zdobył trzy gole oraz asystę. Było to w rundzie jesiennej obecnego sezonu. W ostatni spotkaniu wyjazdowym swojej drużyny zdobył dwie bramki i asystę.

Arkadiusz Jędrych (dom vs ŁKS Łódź)

Kapitan GieKSy pierwszy raz pojawia się w propozycjach kapitańskich. Solidnie zapracował na to wyróżnienie swoją postawą w ostatnich meczach. Bezbłędny w defensywie i skuteczny w polu karnym rywali. W tej rundzie zdobył już cztery bramki, ostatnie dwie przeciwko Jastrzębiu w Katowicach. Teraz będzie miał okazję do poprawy indywidualnych statystyk w spotkaniu z „rozbitym” ŁKS-em. Defensywa z Łodzi popełnia sporo błędów, a piłkarze trenera Pogorzały myślami są już bardziej przy analizowaniu przyszłości, tak swojej, jak i klubu.

Bartłomiej Pawłowski (dom vs Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Dla Widzewa to najważniejszy mecz w sezonie. Patrząc na nierówną formę drużyny i to, jak piłkarze radzą sobie z towarzyszącą im presją czeka ich trudne starcie z Podbeskidziem. Właśnie w takich spotkaniach najwięcej oczekiwań skupionych jest na liderach zespołów. Piłkarzach, którzy swoimi indywidualnymi umiejętnościami mogą dać awans. Takim zawodnikiem jest Pawłowski, choć w ostatnich spotkaniach jego indywidualne akcje nie przynosiły korzyści zespołowi. W obecnej rundzie wystąpił w dziewięciu meczach Widzewa zdobywając pięć bramek i dwie asysty. Na kolejne trafienie będzie dzisiaj wyczekiwał wypełniony kibicami stadion w Łodzi.

Patryk Makuch ( wyjazd vs Górnik Polkowice)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć najskuteczniejszego piłkarza lidera rozgrywek. To był świetny sezon w jego wykonaniu , który zaowocuje transferem. Wczoraj portal Weszło.com podał informacje, że nowym pracodawcą napastnika może być Cracovia. Możemy przypuszczać, że w swoim ostatnim występie w barwach Miedzi piłkarz będzie chciał się zapisać w pamięci kibiców z Legnicy.

Zwracamy Waszą uwagę również na takich piłkarzy, jak:

Łukasz Zjawiński (wyjazd vs Arka)

Michał Rzuchowski / Mateusz Bochnak (dom vs Zagłębie)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post