Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Opcje budżetowe cz. II [1.2-1.6] – pomocnicy i napastnicy

Opcje budżetowe cz. II [1.2-1.6] – pomocnicy i napastnicy

Opcje budżetowe cz. II [1.2-1.6] – pomocnicy i napastnicy post thumbnail image

Kontynuacja tekstu o opcjach budżetowych. Tym razem z przedziału 1.2-1.6. Wczoraj byli bramkarze i obrońcy, dzisiaj czas na pomocników oraz napastników.

Pamiętajcie, że wszystkie te opcje są mniej lub bardziej ryzykowne i nie powinniśmy spodziewać się po nich ogromnych zdobyczy punktowych.

Pomocnicy

Mvondo – GÓR – [1.5]

To powinien być regularnie zawodnik pierwszego składu w Zabrzu. Z racji pozycji i zadań na boisku ciężko spodziewać się po nim punktów wynikających z zagrań ofensywnych, ale jeżeli ktoś poszukuje do składu (na ławkę) regularnego startera z opcją na 'coś więcej’ jedynie sporadycznie, to Mvondo wydaje się solidnym wyborem.

Pieńko (M) – ZAG – [1.5]

Za młodym pomocnikiem Miedziowych całkiem udany okres przygotowawczy, w którym spędził na boisku sporo minut i to z niezłym efektem – 2 gole w meczach przeciwko Górnikowi Zabrze i Chrobremu Głogów. Trener Stokowiec ma pod swoją wodzą całkiem sporą grupę młodych chłopaków i już w poprzedniej rundzie pokazał, że nie obawia się z nich korzystać. Pieńko może być jednym z beneficjentów takiego kierunku wyborów kadrowych.

Terpiłowski (M) – WID – [1.5]

Pamiętacie tego jegomościa i jego legendarne wejście do ligi sezon temu? Co prawda później bywało już znacznie gorzej, ale obecnie Ernest wydaje się być całkiem pewny miejsca w wyjściowym składzie Widzewa. Wciąż jest uniwersalnym zawodnikiem ofensywnym, mogącym zagrać na kilku pozycjach. Na zapleczu zdobył 2 bramki i 2 asysty w niewiele ponad 20 spotkaniach i jeżeli tylko był zdrowy, to grał regularnie w zasadzie całe spotkania.

Inne opcje do ewentualnego rozważenia:

Gerbowski (M) i Cielemęcki (M) WPŁ [1.2] i [1.4] – młodzieżowcy z Płocka na pewno będą dostawać swoje minuty. Jako uzupełnienie składu na ławkę – do rozważenia.

Skrzypczak JAG [1.4] – w zależności od sytuacji kadrowej w Jadze będzie grał sporo albo wręcz bardzo dużo. Problemem jest klasyfikowanie go w Fantasy jako pomocnika, podczas gdy jest to w najlepszym razie defensywny pomocnik, a głównie jednak środkowy obrońca i w takim charakterze sprowadzony został do Białegostoku.

Loshaj CRA [1.5] – udany okres przygotowawczy – sporo minut na liczniku i bardzo ładna bramka w jednym ze sparingów. Jednocześnie rywalizacja o miejsce w składzie będzie zacięta i ciężko go uznać za pewnego swoich minut w lidze.

Czyż (M) RAK [1.5] – pomocnik Rakowa zasadniczo pierwszym wyborem w silnie obsadzonej pomocy Papszuna nie będzie, teoretycznie jednak jego atutem jest status młodzieżowca (aczkolwiek przy reformie przepisów, młodzieżowcy wcale w Rakowie nie muszą dużo pograć). Tak czy inaczej zakładamy, że Szymon będzie dostawał minuty.

Zylla ŚLĄ [1.6] – konkurencja w ofensywnych sektorach Śląska jest obecnie spora, ale podobnie jak w poprzednim sezonie – jeżeli tylko będzie zdrowy, to swoje minuty będzie dostawał.

Matuszek MIE [1.6] – kapitan Miedzi mógłby być nawet wyróżnioną opcją, ale transfery przychodzące ekipy z Legnicy w korelacji z wiekiem zawodnika, nakazują ostrożność przy zakładaniu w ciemno podstawy dla niego. Jest to ważna osoba na boisku i poza nim, jednak już w drugiej części poprzedniego sezonu, wejścia z ławki były w jego przypadku coraz częstsze. Niezależnie od tego, ciężko również spodziewać się ofensywnych zwrotów z jego strony.

Kun WID [1.6] – uniwersalny zawodnik ekipy z Łodzi, który jest piłkarzem pierwszego składu. W zeszłym sezonie na zapleczu 2 bramki i 8 asyst oraz wiele spotkań od 1 do 90 minuty.

Wolski STM [1.6] – sprowadzony został do Mielca z myślą o podstawie i niczego innego (przynajmniej na początku) nie przewidujemy. W sparingach grał sporo i to najczęściej w tych lepszych składach. W poprzednim sezonie 2 bramki i asysta w barwach ŁKS-u.

Napastnicy

Włodarczyk (M) – GÓR – [1.5]

Trzy bramki w sparingach i wygląda na to, że wygrana rywalizacja z Krawczykiem na ten moment. Za plecami wciąż Podolski z Nowakiem, a po bokach ofensywnie usposobione wahadła. Terminarz mógłby być lepszy, ale nie można mieć wszystkiego.

Inne opcje do ewentualnego rozważenia:

Lewandowski / Szczutowski WPŁ [1.4] i [1.4] – obaj zaskakująco sporo minut w sparingach, a ten drugi nawet z 2 bramkami. Swoje powinni pograć, ale raczej nieregularnie i tylko z ławki.

Szykawka KOR [1.6]– być może nieco zaskakujący wygrany (?) okresu przygotowawczego w Koronie. Dwie bramki zdobyte z gry, a przy pewnych problemach zdrowotnych Frączczaka oraz Śpiączki, może na początku dostać więcej minut, niż można by zakładać. 3 bramki i 2 asysty w 13 meczach 1 ligi to nie jest taki zły wynik.

Balaj CRA [1.6] – trochę deja vu: znowu niezły okres przygotowawczy (2 bramki), który daje nadzieję na coś więcej w sezonie, ale może być ciężko o minuty. Makuch sprowadzony został z myślą o pierwszym składzie, a po przyjściu Källmana, Balaj jest w zasadzie trzecim napastnikiem Pasów. Minuty z ławki raczej.

Diabate LGD [1.6] – to może być złoty strzał, ale raczej tylko wtedy/jeżeli*, gdy z zespołu odejdzie Zwoliński. Oferta za niego jest, póki co kluby nie są w stanie się jednak porozumieć. Malijczyk już w poprzednim sezonie dał kilka pozytywnych sygnałów co do swojego potencjału. W sparingach grał sporo i zdobył dwie bramki. Niezależnie od sytuacji ze Zwolakiem, Flavio całych spotkań też już raczej grywać nie będzie, a Bass powinien dostawać swoje szanse.

Zapraszamy do naszej ligi z nagrodami. Kod: F7F9783E

zdjęcie: by ZSun Fu on Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post