Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW2?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW2? post thumbnail image

Trudna kolejka, bo bez najpopularniejszych opcji. Stawiamy czoła temu wyzwaniu i proponujemy Wam kilka nazwisk, którym możecie powierzyć opaskę kapitańską.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Tomek Krucan

Koszyk 1: Imaz

Koszyk 2: Josue/Wszołek, Gual, Davo

Koszyk 3: Ktoś z Cracovii (Rakoczy/Makuch?)

Michał Legut
Koszyk 1: Makuch Sekulski Josue
Koszyk 2: Imaz Davo

Igor Borkowski

Wszołek, Imaz, Davo, Alves, Makuch

Mariusz Misiorek
Davo, Imaz, Rakoczy, Josue

Michał Walkowski
Wszołek, Imaz, Rakoczy/Makuch

Imaz (dom, vs Widzew Łódź) – 5 goli w 6 ostatnich meczach Imaza. To jeden z tych zawodników, który niezależnie od tego, czy w danej chwili jego zespół wygląda hot, jest gwarancją niemałej liczby punktów w sezonie. Potwierdził to w starciu z teoretycznie trudnym rywalem z Gliwic, więc prawdopodobne, że powtórzy to w spotkaniu z Widzewem. Warto jednak pamiętać, że łodzianie walczyli z Pogonią jak równy z równym, a do Białegostoku na pewno ruszą z zamiarem zdobycia punktów.

Davo (wyjazd, vs Warta Poznań) – dwucyfrówka w meczu z Lechią, a wcześniej 4 gole w sparingach. Davo jest w gazie i warto z tego skorzystać. W debiucie na boiskach Ekstraklasy oddał 5(3) strzałów, ustępując jedynie Amaralowi. Warciarze nieźle radzili sobie w meczu z Rakowem, ale liderem tabeli po 1. kolejce jest Wisła Płock i to w niej upatrujemy faworyta. Stąd również wśród naszych propozycjach przewijało się nazwisko Łukasza Sekulskiego. Strzelił gola, a okazji do kolejnych trafień miał nawet więcej. To może być dobry duet, nawet jeśli w Grodzisku nie obejrzymy strzelaniny.

Josue/Wszołek (dom vs Zagłębie Lubin) – wiele wskazuje na to, że to oni powalczą o miano króla asyst w sezonie 2022/23. W 1. kolejce lepiej pod tym względem wypadł Wszołek. W środowym sparingu „zapunktował” natomiast Josue, ale Wszołi regularnie urywał się obrońcom Celtiku na skrzydle i wykonał wiele groźnych dośrodkowań. W domowym meczu z Zagłębiem nie zdziwią nas punkty obu tych Panów, bo ostatnie starcia #LEGZAG w Warszawie często kończyły się wysokimi wynikami.

Rakoczy/Makuch (dom, vs Korona Kielce) – dobry wynik w Zabrzu i teoretycznie łatwy rywal na rozkładzie. Nikt nie mówi, że z Koroną gra się przyjemnie, ale w Krakowie beniaminkowi powinno być bardzo trudno o satysfakcjonujący wynik. Skorzystać mają na tym ofensywni zawodnicy gospodarzy – drugi najlepiej punktujący zawodnik w grze, Rakoczy i nie bojący się ostrej walki, Makuch. Rakoczy zagrał poprzednio tylko 59 minut, więc niezależnie od formy strzeleckiej, istnieje ryzyko gry w niepełnym zakresie czasowym. Makuch wydaje się wygrywać rywalizację, ale Kallman pokazał się poprzednio z dobrej strony, więc docelowo…


Alves – bez punktów w debiucie, ale dobry mecz: strzał w słupek, 10 dośrodkowań, część stałych fragmentów gry.

Gual – asysta z Piastem, a teraz mecz z beniaminkiem. Jeśli wyjdzie w podstawie może pomóc Imazowi.

Kto na kapitana w 2. kolejce?

  • Jesus Imaz (44%, 164 Votes)
  • Josue (15%, 56 Votes)
  • Davo (14%, 50 Votes)
  • Paweł Wszołek (7%, 25 Votes)
  • Patryk Makuch (5%, 17 Votes)
  • Inny (4%, 14 Votes)
  • Łukasz Sekulski (4%, 13 Votes)
  • Roberto Alves (3%, 12 Votes)
  • Michał Rakoczy (3%, 11 Votes)
  • Mark Gual (2%, 8 Votes)

Total Voters: 370

Loading ... Loading ...

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post