Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW5?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW5? post thumbnail image

Rotacje pucharowiczów i niewybitna ich ligowa forma, przekładają się na bardzo przeciętne póki co zdobycze punktowe zawodników Lecha oraz Rakowa. Dla odmiany aż 4 z top 10 najlepiej punktujących piłkarzy, to gracze lidera z Płocka. Czy jednak warto w tej kolejce powierzyć któremuś z nich opaskę kapitańską? Rzućcie okiem jak my to widzimy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie w panelu bocznym na stronie głównej.

Koszyk 2: Rakoczy, Muci, Maurides

Ivi Lopez (dom, vs Jagiellonia Białystok)

Za: 3 mecze rozegrane, a 1.58 xG (4. najwyższy); 7 kluczowych podań; sfg (karne, bezpośrednie wolne); ostatni mecz domowy z Jagą 5:0 w tym bramka i 2 asysty Iviego; ostatni mecz w Zabrzu – 45 minut, a w tym czasie strzały 4/1, 2 kluczowe podania, dośrodkowania 4/3

Przeciw: ryzyko rotacji/ograniczonych minut (Nowak zwiększa rywalizację), zmęczenie po pucharach

Davo (wyjazd, vs Pogoń Szczecin)

Za: forma indywidualna oraz forma drużyny (4/4 zwycięstwa); lider klasyfikacji kanadyjskiej (4G+2A); 1.80 xG; 13/9 strzałów (najwięcej w lidze); 5 kluczowych podań; 9 dośrodkowań

Przeciw: trudny mecz wyjazdowy; prawa statystyki – kiedyś przyjdzie przegrać, a niewiele klubów Ekstraklasy potrafi wygrać 5 meczów z rzędu; wielu innych potencjalnych zdobywców punktów w Wiśle

Rakoczy (dom, vs Piast Gliwice)

Za: domowy mecz i słabość przeciwnika – goście bez zdobytej bramki w tym sezonie; duża aktywność w akcjach ofensywnych, która przekłada się na: 2G i 1A, 7 podań kluczowych i 7 dośrodkowań

Przeciw: prawie pewne 60-70 minut na placu, zamiast ~90; Piast pomimo problemów ofensywnych, nie zapomniał do końca jak się broni

Podolski (dom, vs Stal Mielec)

Za: domowy mecz; bramka w ostatnim meczu przeciwko Stali w poprzednim sezonie; 2 asysty w obecnej rundzie; tyle minut, ile zapragnie – ostatnio 85′; część sfg, w tym być może (?) karne

Przeciw: bez bramki w tym sezonie; mało przekonujący eye test w ostatnim spotkaniu; po odejściu Nowaka – mniej opcji sensownej współpracy ofensywnej; nadspodziewanie dobra postawa rywala w tej fazie sezonu

Mladenovic (wyjazd, vs Widzew Łódź)

Za: zwyżkująca forma indywidualna oraz zespołowa; statystyki po 2 rozegranych meczach: 1G i 1A; 3 podania kluczowe; dośrodkowania 8/5; prawdopodobnie część sfg

Przeciw: gorący mecz i teren, co w połączeniu z temperamentem Serba może być źródłem problemów; rywal kreuje wiele sytuacji bramkowych (zespołowe xG drugie w lidze), co może stanowić zagrożenie dla czystego konta

Muci (wyjazd, vs Widzew Łódź)

Za: zwyżkująca forma indywidualna oraz zespołowa; statystyki po 4 rozegranych meczach: 2G; strzały 7/3; 4 podania kluczowe; możliwa gra na pozycji napastnika

Przeciw: rywal kreuje wiele sytuacji bramkowych (zespołowe xG drugie w lidze), co może stanowić zagrożenie dla czystego konta

To były najczęściej wybierane opcje. Oprócz powyższych na liście pojawiły się nazwiska: Ishak/Amaral, Kakabadze, Śpiączka, Vallo, Pawłowski, Josue/Wszołek, Maurides.