Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW8?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW8? post thumbnail image

Ledwie opadł kurz po podwójnej kolejce, a już myślimy o następnej. Przeczytajcie nasze propozycje kapitańskie, dokonajcie swojego wyboru i głosujcie w ankiecie!

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie pod wpisem oraz w panelu bocznym na stronie głównej.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Tomek Krucan
Carlitos, Davo/Wolski, Ivi, Kądzior/Wilczek

Michał Legut

Koszyk 1: Wilczek, Davo, Wolski

Koszyk 2: Grosicki, Josue

Igor Borkowski
Koszyk 1: Grosicki, Davo

Koszyk 2: Ivi, Skóraś

Mariusz Misiorek

Davo, Wilczek, Pereira, Carlitos

Michał Walkowski
Carlitos, Ivi, Kądzior, Davo

Krzysztof Borkowski

Koszyk 1: Davo

Koszyk 2: Carlitos, Nowak, Imaz

Koszyk 3: Wilczek

Tomek Grabek
Koszyk 1: Grosicki, Carlitos

Koszyk 2: Davo, Wilczek, Ivi

Davo (dom, vs Górnik Zabrze)

Za: lider strzelców (6) i lider kanadyjskiej (8); wicelider w strzałach (18) i lider w strzałach celnych (13); lider tabeli (Wisła Płock) z najwyższym drużynowym xG na mecz w lidze (1.78) i raczej przeciętny w aspekcie defensywnym rywal (13. drużynowo w przewidywanych straconych golach na mecz)

Przeciw: ostatnia porażka w Łodzi (wpadka czy coś więcej?); możliwość rozłożenia się akcentów ofensywnych na kolegów z zespołu (Wolski, Vallo, Sekulski)

Carlitos (dom, vs Radomiak Radom)

Za: ponowne wejście do Legii z futryną – bramka w meczu ligowym i dwie bramki w Pucharze Polski; prezentuje dobrą formę fizyczną; strzały 3/3 w 2 spotkaniach ligowych; dobry serwis za plecami (Josue, Wszołek, Kapustka, Baku); spotkanie domowe, a w tych – uwzględniając również drugą część poprzedniego sezonu – Legia dość regularnie zdobywa więcej niż 1 bramkę w meczu; *poznamy skład Legii przed deadlinem

Przeciw: dość niespodziewanie – 120 minut w meczu pucharowym; rywal jest pod kątem przewidywanej średniej liczby straconych bramek na mecz najlepszy w lidze (0.75); ostatnie dwa mecze ligowe pomiędzy drużynami to zwycięstwa Radomiaka (3:0 i 3:1)

Wilczek (dom, vs Miedź Legnica)

Za: 3 gole w 6 meczach; rewelacyjny poprzedni mecz domowy – strzały 7/5, 3 bramki, a mogło być jeszcze lepiej (m.in. strzał w poprzeczkę); jest na końcu praktycznie każdej ofensywnej akcji Piasta; bardzo możliwe, że ma karne; rywal jest jedną z najsłabszych drużyn pod kątem średniej oczekiwanych goli straconych na spotkanie (16. w lidze, średnio 1.52 bramki/mecz)

Przeciw: słaby ostatni mecz w Poznaniu, gdzie został zneutralizowany; Piast wypada blado w statystykach kreowania sytuacji bramkowych (12. miejsce jeżeli chodzi o średnią liczbę goli oczekiwanych – 0.99/mecz); mecz pucharowy w czwartek – w momencie dodawania tego posta – brak pewności co do występu/minut

Grosicki (wyjazd vs Korona Kielce)

Za: pewny skład; praktycznie wszystkie akcje ofensywne Pogoni przechodzą przez niego; w meczu z Rakowem 2 bardzo dobre dośrodkowania, które miały realne szanse na zyskanie statusu „asyst”; 13 podań kluczowych w 7 meczach; wykonawca części sfg; 28/7 dośrodkowań

Przeciw: dość zagadkowy opatrunek na nodze założony w trakcie spotkania z Rakowem; przeciętna wyjazdowa forma Pogoni; intensywny mecz z Rakowem w nogach

Ivi Lopez (wyjazd, vs Cracovia)

Za: tylko 3 mecze w podstawie, a mimo tego: 1 gol, 10 podań kluczowych, dośrodkowania 25/10; underperformance jeżeli chodzi o indywidualne xG (2.12); słabsza forma przeciwnika; Raków 2. w klasyfikacji średniej liczby goli oczekiwanych na mecz (1.62); znaczna część sfg w tym karne i bezpośrednie wolne

Przeciw: tylko jedna bramka Rakowa w dwóch meczach ligowych przeciwko Pasom w poprzednim sezonie; 85 minut w środowym, intensywnym meczu z Pogonią


Do podstawowego zestawienia nie załapali się natomiast inni, którzy również byli przez nas typowani jako opcje do opaski: Wolski, Kądzior, Josue, Skóraś, Pereira, Nowak oraz Imaz.


Kto na kapitana w 8. kolejce?

  • Carlitos (32%, 89 Votes)
  • Davo (28%, 78 Votes)
  • Wilczek (14%, 39 Votes)
  • Ivi (12%, 34 Votes)
  • inny (9%, 24 Votes)
  • Grosicki (4%, 12 Votes)

Total Voters: 276

Loading ... Loading ...

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post