Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW13?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW13? post thumbnail image

Lech ma trudny i ważny mecz w Izraelu, czekamy na raport medyczny z Częstochowy, Wisła zmierzy się z Legią, nie wiadomo co z Kądziorem, a w minionej kolejce mocne zgłoszenie do składów potwierdził napastnik Widzewa. Usiedliśmy przy wirtualnym barze i wybraliśmy nazwiska, które rozważamy w kontekście opaski kapitańskiej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie pod wpisem oraz w panelu bocznym na stronie głównej.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Igor Borkowski

I. Nowak/Tudor, Sanchez
II. Imaz/Gual, Grosicki, Ishak/Skóraś

Tomek Krucan

Grosicki/Almqvist, Ivi Lopez, Ishak, Sanchez, Imaz/Gual 

Krzysztof Borkowski

I. Grosicki/Almqvist, Sanchez
II. Kun, Hamulic

Mariusz Misiorek

Grosicki/Almqvist, Gual, Sanchez, Ishak

Michał Legut

Imaz, Grosicki, Sanchez

Michał Walkowski

Grosicki, Sanchez, Imaz

Jordi Sanchez (dom, vs Zagłębie Lubin)

Za: forma  (3 ostatnie mecze – 2 gole i asysta, strzały/celne – 8/4); forma zespołu – 4 mecze bez porażki; pewny plac – ostatnie mecze niemal od deski do deski; przeciętna defensywa przeciwnika – przewidywane gole stracone na mecz – 1.26; eye-test 😉

Przeciw: oba zespoły lepsze bilanse mają na wyjeździe; do poważnej gry wraca już Pawłowski, a to miecz obosieczny – Jordi może na tym zyskać, ale może też stracić

Kamil Grosicki (dom, vs Piast Gliwice)

Za: forma (3 ostatnie mecze – 3 gole, strzały/celne – 14/6, podania kluczowe – 8); top 5 ligi w kluczowych podaniach; atut własnego boiska (4-2-0 12:6); problemy Piasta (niepewny występ Kądziora, słaba seria wyjazdowa 1-1-4 4:9); dobra współpraca z Almqvistem

Przeciw: niepokojąco wysoka porażka w Mielcu; wysokie współczynniki zespołowe goli straconych; zagadkowa postawa Piasta (porażki, problemy kadrowe, ale jednocześnie przez długi czas dobra postawa przeciwko Rakowowi)

Jesus Imaz (wyjazd, vs Warta Poznań) 

Za: forma (punkty w ostatnich 4 meczach – 5 bramek i asysta, również asysta w PP i dwa słupki); potężne statystyki ofensywne indywidualne (lider strzałów, goli oczekiwanych, wicelider klasyfikacji kanadyjskiej) i zespołowe (min najwyższy współczynnik goli oczekiwanych na mecz – 1.78; drugi najczęściej strzelający zespół ligi)

Przeciw: 90 minut w meczu pucharowym; dobre statystyki defensywne Warty; Jagiellonia wciąż bez wygranej na wyjeździe; utrata karnych (*chyba, że koledzy mu oddadzą pod 50. bramkę); niekorzystne współczynniki przewidywanych goli straconych; eye test 😉


Oprócz powyższych na liście pojawiły się nazwiska Almqvista, Guala, Ishaka, Nowaka, Tudora, Skórasia, Iviego Lopeza, Hamulica i Kuna.

Kto na kapitana w 13. kolejce?

 • Kamil Grosicki (24%, 77 Votes)
 • Ivi Lopez (14%, 46 Votes)
 • Jesus Imaz (11%, 37 Votes)
 • Jordi Sanchez (11%, 36 Votes)
 • Said Hamulic (9%, 30 Votes)
 • Pontus Almqvist (9%, 28 Votes)
 • Inny (5%, 17 Votes)
 • Mikael Ishak (5%, 16 Votes)
 • Bartek Nowak (4%, 12 Votes)
 • Patryk Kun (3%, 10 Votes)
 • Marc Gual (2%, 8 Votes)
 • Fran Tudor (2%, 6 Votes)
 • Michał Skóraś (1%, 3 Votes)

Total Voters: 326

Loading ... Loading ...

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post