Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW14?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW14? post thumbnail image

Do rozegrania zostały 4 kolejki. To już ostatnia prosta i dla wielu managerów czas na wdrożenie długiego finiszu. Nic tak nie nie pomaga w gonieniu, jak podwójne punkty kapitana. Zakładamy, że tym uciekającym również takowe nie zaszkodzą. Rzućcie zatem okiem na nasze propozycje kapitańskie oraz argumenty „za” i „przeciw”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie pod wpisem oraz w panelu bocznym na stronie głównej.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Igor Borkowski

Sanchez/Pawłowski, Nowak

Tomek Krucan

Ivi/Nowak, Sanchez, Imaz/Gual

Krzysztof Borkowski

Sanchez/Pawłowski, Kun

Mariusz Misiorek

Nowak, Svarnas

Michał Legut

Sanchez, Ivi, Imaz

Michał Walkowski

Sanchez, Nowak/Ivi

Jordi Sanchez (dom, vs Miedź Legnica)

Za: forma indywidualna – łącznie 5 zwrotów ofensywnych w 5 ostatnich spotkaniach, w tym: 2 bramki, 2 asysty i 1 Lotto Asysta; w ostatnim meczu zdał eye test, choć zaliczył „tylko” asystę i 3 podania kluczowe oraz 1 strzał; forma zespołu – 4 zwycięstwa w 5 ostatnich meczach; pewne miejsce w podstawowym składzie i mecze w wymiarze 90 lub prawie 90 minut; słaba defensywa przeciwnika – tylko Lechia straciła więcej bramek od Miedzi

Przeciw: potencjalny efekt nowej miotły w ekipie Miedzi; underowe h2h między tymi zespołami (łącznie 2 bramki Widzewa w 4 ostatnich meczach z Miedzią); spodziewana obecność Pawłowskiego w podstawie, który potencjalnie może „zabrać” Jordiemu zwroty ofensywne

Bartosz Nowak (dom, vs Korona Kielce)

Za: wzorowy występ w Gdańsku, znamionujący wysoką formę: gol, strzały 8/4, 3 podania kluczowe, dośrodkowania 7/3; najaktywniejszy w ofensywie RCZ; cechuje go łatwość dochodzenia do sytuacji strzeleckich; coraz sensowniejsze minuty (w Gdańsku już 90’); brak obaw o zmęczenie po PP – zagrał tylko 45 minut, a zdążył zaliczyć asystę i wykonywał – tradycyjnie – znaczną część sfg; ofensywne statystyki Rakowa: tylko WPŁ zdobyła więcej bramek niż Raków + współczynnik oczekiwanych goli na mecz 1.77 – najwyższy w lidze;

Ivi Lopez (dom, vs Korona Kielce)

Za: dobra forma indywidualna – 3 bramki i 1 asysta w 5 ostatnich występach; część sfg, w tym przede wszystkim rzuty karne oraz wolne bezpośrednie; 4. zawodnik w lidze jeżeli chodzi o liczbę celnych strzałów oraz podań kluczowych; defensywna słabość Korony; ofensywne statystyki Rakowa: tylko WPŁ zdobyła więcej bramek niż Raków + współczynnik oczekiwanych goli na mecz 1.77 – najwyższy w lidze;

Przeciw: niepewność co do występu/minut po kontuzji – w meczu PP siedział już na ławce, ale na boisku się nie pokazał

Jesus Imaz (wyjazd, vs Śląsk Wrocław)

Za: forma indywidualna: 4 zwroty w ostatnich 5 spotkaniach, w tym 5 bramek i asysta; lider klasyfikacji strzelców, a jednocześnie – najwyższa liczba strzałów w całej lidze oraz najwyższy współczynnik goli oczekiwanych; statystyki zespołowe – tylko RCZ i LPO częściej strzelają na bramkę rywala, a tylko RCZ ma wyższy współczynnik goli oczekiwanych na mecz; Śląsk tracił co najmniej jedną bramkę w 6 z 7 ligowych spotkań domowych

Przeciw: przeciętny eye test; słaba dyspozycja Jagi w dwóch ostatnich meczach – pucharowym oraz ligowym; prawdopodobnie nie ma już karnych (*chyba, że koledzy mu oddadzą pod 50. bramkę – ukłony za czujność dla @Bcn)


Oprócz powyższych na liście pojawiły się nazwiska: Pawłowskiego, Guala, Kuna i Svarnasa.

Kto na kapitana w 14. kolejce?

  • Nowak (30%, 84 Votes)
  • Ivi Lopez (29%, 83 Votes)
  • Sanchez (20%, 58 Votes)
  • Pawłowski (5%, 14 Votes)
  • Svarnas (5%, 13 Votes)
  • Imaz (4%, 10 Votes)
  • Inny (4%, 10 Votes)
  • Kun (3%, 9 Votes)
  • Gual (1%, 3 Votes)

Total Voters: 284

Loading ... Loading ...

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post