Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW17?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW17? post thumbnail image

To już ostatnia kolejka w tej rundzie zmagań! Niezależnie od tego czy gonicie w Waszych mini-ligach, czy też próbujecie obronić się przed atakiem i #PokonajKumpli, wybór kapitańskiej opaski może być kluczowy. Mało tego, trafiona opaska może dać również nieco satysfakcji tym, którzy walczą już tylko o resztki honoru (uwaga przypadkowa). Rzućcie okiem na nasze propozycje.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie pod wpisem oraz w panelu bocznym na stronie głównej.

Głosy w zespole rozkładały się następująco:

Igor Borkowski

1. Podolski, Janza

2. Ivi Lopez/Nowak, Kun

Tomek Krucan

Podolski, Janza, Ishak, Kun, Tudor, Ivi Lopez

Krzysztof Borkowski

Podolski, Włodarczyk, Janza

Mariusz Misiorek

Janza, Zwoliński, Ivi Lopez

Michał Legut

Włodarczyk, Podolski, Nalepa

Michał Walkowski

Janza, Podolski, Okunuki

Tomek Grabek

Włodarczyk, Podolski, Nowak

Propozycje koncentrowały się, jak widać, głównie na graczach dwóch zespołów: Górnika i Rakowa. Podwójna kolejka zawsze jest argumentem, a wybitna forma Rakowa (7:1!), też daje do myślenia. Wyjątkowo spójrzmy zatem na opaskę przez pryzmat meczów, które czekają ekipy Górnika i Rakowa. Znaczna część argumentów wobec wyboru: Podolskiego, Włodarczyka czy Janzy, będzie się bowiem pokrywać. Podobnie będzie w przypadku graczy Rakowa.

Trójka z Górnika: Podolski, Włodarczyk, Janza (dom, vs Miedź Legnica + wyjazd, vs Lechia Gdańsk) 

Za: dwa mecze – w idealnej sytuacji 180 minut szans na zdobycze punktowe, a nawet jeżeli nie, to z dużym prawdopodobieństwem więcej niż 90; forma strzelecka zespołu – 10 bramek w 3 ostatnich meczach, w tym 7 w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych; 4. drużyna ligi pod względem goli strzelonych, 6. pod kątem średniej goli oczekiwanych na mecz; w spotkaniach ligowych poprawa gry defensywnej – tylko 1 stracony gol w 3 ostatnich meczach; słabość pierwszego z rywali – Miedź najwięcej goli straconych w lidze (+17. pod względem goli strzelonych) oraz absencje kartkowe Mijuskovica i Domingueza; Lechia mimo poprawy gry defensywnej, również dość regularnie traci bramki

Plusy indywidualne: Podolski (forma – bramka i asysta w każdym z dwóch ostatnich spotkań ligowych oraz dobre minuty w tychże – 90 i 81); Włodarczyk (5 bramek w 5 ostatnich spotkaniach ligowych, na karnych jeżeli będzie na boisku); Janza (najczęściej dośrodkowujący, w tym dorzucający celnie, zawodnik całej ligi – średnio ponad 8 dośrodkowań w meczu)

Przeciw: niepewne minuty po meczu pucharowym: Podolski i Janza po 120 minut; Włodarczyk – 37 min od początku w meczu PP – klasyczna wędka, a wcześniej były już przecież uwagi trenera co do realizacji przez niego zadań taktycznych i przeciętne minuty (+bramka konkurenta do miejsca w składzie – Krawczyka, w meczu PP); Pacheco chyba zabrał Janzy część sfg, zmniejszając jego potencjał na zwroty ofensywne; możliwość rozłożenia się punktów na innych zawodników (Okunuki, Dadok, Krawczyk, Pacheco)

Trójka z Rakowa: Kun, Nowak, Ivi Lopez (wyjazd, vs Zagłębie Lubin) 

Za: zespół przeciwnika to jedna z najgorszych defensyw – tylko Lechia i Miedź straciły więcej bramek niż Zagłębie; Raków jest najlepszą ofensywą ligi – najwięcej goli: tych oczekiwanych i tych faktycznie strzelonych; Raków jest (a to niespodzianka) najlepszą defensywą ligi – najmniej goli straconych: tych oczekiwanych i tych rzeczywistych; świetna forma – 6 zwycięstw w 6 ostatnich spotkaniach ligowych, stosunek bramek w tym okresie 15:2

Plusy indywidualne: Kun (pewne minuty i pozycja na wahadle dająca możliwości ofensywne); Nowak (3 zwroty ofensywne w 4 ostatnich spotkaniach ligowych – 2 bramki i asysta, „rozsądne” minuty w meczu pucharowym – 30); Ivi Lopez (bez punktów w 7:1 z Wisłą Płock – ten trend nie może być podtrzymany 😉 , większość sfg, średnio ponad 5 dośrodkowań w meczu i ponad 2 podania kluczowe, 3 bramki w 3 ostatnich spotkaniach z Zagłębiem, gol w meczu pucharowym)

Przeciw: Ivi – niepewne (?) minuty po meczu pucharowym, w którym zagrał 120 minut i przeciętne jak na jego standardy liczby w całej rundzie; Nowak – momentami dziwne zachowania decyzyjne, gdy Ivi jest na boisku i brak pewności co do minut; Kun – mniejsza ostatnio (niż choćby u Tudora) aktywność ofensywna; a do wszystkich w/w – ostatni przypadek Gutkovskisa, czyli możliwość rozłożenia się punktów na innych zawodników (Tudor, Svarnas, Koczerhin, Gutkovskis/Piasecki)

Oprócz tych nieco bardziej szczegółowo powyżej opisanych, na liście pojawiły się nazwiska: Tudora (ma to sens), Ishaka (kreacja Lecha budzi postrach, ale h2h w Białymstoku niezachęcające), Zwolińskiego (majaki piszącego, ale i forma strzelecka wymienionego), Nalepy (a to całkiem ciekawe, choć defensywa Lechii mówiąc oględnie – nie stanowiła w tej rundzie monolitu) i Okunukiego (potencjał na interesującą różnicę).

Z perspektywy piszącego te słowa, z nie do końca zrozumiałych względów popularności w naszej „redakcji” nie zyskały opcje z Lechii Gdańsk, która to drużyna rozegra w tej kolejce dwa spotkania domowe. Równocześnie jednak autor tych słów, mając na względzie swój OR w obecnej rundzie, z dużym prawdopodobieństwem po prostu się myli, więc nie zawracajcie sobie tym zbytnio głowy.

Wybierajcie celnie! (napisałem najpierw: „mądrze”, ale to w sumie mniej istotne).

Kto na kapitana w 17. kolejce?

 • Podolski (45%, 94 Votes)
 • Janza (16%, 33 Votes)
 • Zwoliński (8%, 17 Votes)
 • Ivi Lopez (7%, 15 Votes)
 • Włodarczyk (6%, 12 Votes)
 • Okunuki (6%, 12 Votes)
 • Nowak (3%, 7 Votes)
 • Nalepa (2%, 5 Votes)
 • Tudor (2%, 5 Votes)
 • Kun (2%, 4 Votes)
 • Ishak (1%, 3 Votes)
 • Inny (1%, 3 Votes)

Total Voters: 210

Loading ... Loading ...

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post