Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa 1 Liga [Fantasy 1 Liga] Na nich warto stawiać

[Fantasy 1 Liga] Na nich warto stawiać

[Fantasy 1 Liga] Na nich warto stawiać post thumbnail image
Już w piątek wraca nasza Fortuna 1 Liga, a wraz z nią kolejna edycja Fantasy1Ligi. Przed Wami budowanie składu i przygotowania do rywalizacji. Postaramy się trochę w nich pomóc i przedstawiając zawodników na których warto zwrócić uwagę.

Pirulo (José Antonio Ruiz Lopéz) – ŁKS Łódź

Nasze rozważania zaczynamy od gracza zespołu znajdującego się na pierwszym miejscu ligowej tabeli. Trudno sobie w tej chwili wyobrazić jedenastkę trenera Moskala bez jej lidera. W ostatnich dniach u kibiców ŁKS-u mógł pojawić się jednak mały niepokój. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o możliwym odejściu Hiszpana do Wisły Płock, gdzie miałyby zastąpić Davo. Plotka została jednak szybko zdementowana przez samego zawodnika. W 16 dotychczas rozegranych spotkaniach Pirulo dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz zanotował 3 asysty. Jak dobrze na tego zawodnika wpłynęła zmiana trenera oraz sposób gry łódzkiej drużyny najlepiej świadczą liczby. W całym poprzednim sezonie zdobył w lidze 10 bramek i miał 4 asysty. Na jakich liczbach jego statystyki zatrzymają się po rundzie wiosennej przekonamy się w maju. ŁKS jest jednym z faworytów do awansu, a Pirulo to niezmiennie as w rękawie trenera Moskala. Potwierdza to nie tylko pozycja w drużynie, ale także statystki indywidualne. W rundzie jesiennej był najlepszy nie tylko pod względem ilości zdobytych bramek i asyst, ale także liczby oddawanych strzałów (35, z czego 18 było celnych).

Luis Fernández Teijeiro – Wisła Kraków

Kluczowa postać Wisły. Myślę, że śmiało można powiedzieć, iż to właśnie od niego trener Sobolewski zaczyna ustalanie składu. Hiszpan poznał już „smak” naszej 1 ligi, co z pewnością będzie miało także przełożenie na jego występy. Niewątpliwie wpłynie na nie także obecna sytuacja kadrowa krakowskiego klubu. Biała Gwiazda stała się bardziej hiszpańska, a przez to jej gra ofensywna powinna wyglądać zdecydowanie bardziej kreatywnie. Na tym Fernandez może tylko skorzystać. Do tej pory zdobył 10 bramek i 2 asysty. Jest przy tym etatowym wykonawcą rzutów karnych. Jeśli będzie potrafił zapanować nad nerwami i nie powtórzy się sytuacja ze spotkania przeciwko Chrobremu, mamy zawodnika, który może być jednym z obowiązkowych wyborów w najbliższej edycji Fantasy. W okresie przygotowawczym wpisał się trzykrotnie na listę strzelców (nie mamy oficjalnych danych ze sparingu z Siarką Tarnobrzeg), a jego współpraca z nowymi piłkarzami Wisły układa się coraz lepiej.

Piotr MrozińskiPuszcza Niepołomice

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć najskuteczniejszego zawodnika rewelacji rundy jesiennej, czyli Puszczy Niepołomice. Nominalny obrońca Żubrów przedłużył swój kontraktz zespołem do 30 czerwca 2025 roku. Patrząc na jego dyspozycje w meczach sparingowychi kolejne dwa trafienia możemy spodziewać się, że będzie on powiększał swój bramkowy dorobek. Mroziński jest zawodnikiem niezwykle uniwersalnym, a trener Tułacz doskonale potrafi wykorzystać jego atuty. Najczęściej jest ustawiany na pozycji prawego obrońcy,ale z powodzeniem występował również w linii pomocy. W sezonie 2020/21 będąc zawodnikiem Stali Stalowa Wola na murawach 3 ligi 16 razy pokonywał bramkarzy rywali. Dołożył do tego 9 asyst. Jego skuteczna gra nie powinna zatem dziwić na boiskach 1 ligi. Czy przyczyni się on do awansu Puszczy? Jesień pokazał nam, że nie należy przedwcześnie skreślać dobrze poukładanych klubów. Z perspektywy Fantasy 1 Ligi na korzyść Mrozińskiego przemawia także pozycja na boisku.

Kamil Biliński /  Joan Román (Goku) – Podbeskidzie Bielsko Biała

W naszym zestawianiu nie może zabraknąć lidera klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi. Bila walczy o obronę korony króla strzelców. I choć początek sezonu nie był najlepszy zarówno w jego wykonaniu, jak i Górali, to przyjście nowego trenera zmieniło oblicze Podbeskidzia. 18 meczów, 12 bramek i asysta to najlepsza rekomendacja do stawiania na piłkarza spod Klimczoka. Dla wielu jest on najlepszą 9 w lidze. „Żuraw ball” w wykonaniu Górali sprawia, że Biliński ma sporo dogodnych sytuacji do zdobywania kolejnych goli. Często kluczowe są tutaj podania Hiszpana Goku. Podbeskidzie potrafi sprawnie wychodzić spod pressingu i prowadzić kreatywną grę w okolicach pola karnego rywali. Mózgiem ofensywnych poczynań drużyny stał się wspomniany Goku. To kolejny obok Bili zawodnik, który złapał świetną formę po przyjściu Dariusza Żurawia. 6 goli i 7 asyst stawia go w gronie najefektywniejszych piłkarzy w lidze. W dziewięciu ostatnich meczach rozgrywanych jesienią tylko w jednym Goku nie punktował. Na 80 celnych strzałów oddanych przez zawodników Górali, aż 43 należały do wspomnianej dwójki zawodników  (odpowiednio 27 i 16). Podbeskidzie chce liczyć się w walce o awans, a dyspozycja Bilińskiego oraz Goku przesądzi o ostatecznym miejscu w ligowej tabeli. W sparingach obaj zdobyli po jednej bramce.

Karol Czubak / Omran Haydary – Arka Gdynia

W 1 lidze mamy jeszcze jeden duet piłkarzy, który decydował o ofensywnym obliczu swojej drużyny. Arka po rundzie jesiennej ma 31 zdobytych bramek. Aż 19 z nich padało po strzałach dwójki Czubak / Haydary. Pierwszy z nich zapisał do statystyk 10 goli i 3 asysty, natomiast reprezentant Afganistanu dołożył do dorobku swojego zespołu 9 trafień. W Gdyni zimą nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej. Doświadczonego Ryszarda Tarasiewicza zastąpił 48-letni Hermes Neves Soares. Ta roszada nie zmienia pozycji w drużynie jaką wypracowali sobie Czubak i Haydary, co potwierdzają zresztą mecze sparingowe przed wznowieniem rozgrywek. Polak zdobył w nich 3 gole, Afgańczyk 2. Zobaczymy, jak Arka będzie prezentowała się pod wodza nowego szkoleniowca
w meczach o stawkę.

Andreja Prokić / Damian MichalikStal Rzeszów

W opinii wielu obserwatorów pierwszoligowych zmagań drużyna prowadzona przez Daniela Myśliwca grała najładniejszą dla oka piłkę spośród wszystkich drużyn rywalizujących na tym poziomie. Trudo nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Sposób gry preferowany przez trenera Stali powoduje, że jego piłkarze stwarzają sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, potrafią zdominować swojego rywala i narzucić mu swój styl.  Co warte podkreślenia drużyna z Rzeszowa rozgrywa tak samo mecze domowe i wyjazdowe. Jej styl pozostaje niezmienny. Możemy być pewni, że trener Myśliwiec dobrze przepracował okres przygotowawczy i znowu zaproponuje nam efektowną piłkę. Ma ona odzwierciedlenie w indywidualnych statystykach jego podopiecznych. Prokić zdobył jesienią 5 goli i zanotował 7 asyst. Michalik strzelił 4 bramki i miał 7 asyst. Stal będzie grała ofensywnie, nie zejdzie z obranej drogi, a my z zaciekawieniem będziemy obserwować jej mecze.

Photo by Jon Tyson on Unsplash

1 thought on “[Fantasy 1 Liga] Na nich warto stawiać”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post