Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa 1 Liga [Fantasy 1. Liga] Zawodnicy cieszący się największą popularnością

[Fantasy 1. Liga] Zawodnicy cieszący się największą popularnością

[Fantasy 1. Liga] Zawodnicy cieszący się największą popularnością post thumbnail image

Na głównej stronie konkursu Fantasy 1. Liga  możecie zobaczyć zestawienie najczęściej wybieranych zawodników. Przypominamy Wam ich statystyki z rundy jesiennej.

Bramkarze:

Jakub Hajda – Skra Częstochowa

Nieoczekiwanie najpopularniejszym bramkarzem w Fantasy został młody goalkeeper Skry. Zdecydowała o tym zapewne jego niska cena (0.5). Nie należy się jednak spodziewać jego występów w bramce Skry. O miejsce między słupkami częstochowskiego klubu walczą Jakub Bursztyn i Karol Szymkowiak.

Jesień 2022/2023: 0 pkt., 0 obronione strzały.

Rezerwowy bramkarz:

Jakub Bielecki – Ruch Chorzów

Nie możemy pozostawić naszego zespołu bez bramkarza, dlatego zagra u nas drugi pod względem popularności zawodnik na tej pozycji. Piłkarz Ruchu był wyróżniającą się postacią Niebieskich na początku rundy jesiennej. Potem jego forma spadła, a sam zawodnik zaczął mieć problemy z utrzymaniem sportowej sylwetki. Wiosną będzie miał szansę
na udowodnienie swojej wartości.

Jesień 2022/2023: 72 pkt., 62 obronione strzały.

Obrońcy:

Konrad Kasolik – Ruch Chorzów

Jesień 2022/2023:

1612 minut – 74 pkt. – 3 bramki – 1 asysta – 0 karnych wywalczonych – 0 karnych spowodowanych – 5 żółtych kartek.

Wyróżniający się obrońca jednej z rewelacji rundy jesiennej, czyli Ruchu Chorzów. Skuteczny w defensywie i potrafiący odnaleźć się pod bramką rywali. Trener Skrobacz stosuje ustawienie z trójką obrońców z których najlepsze statystyki ma właśnie Kasolik. Warto dodać, że w poprzednich sezonach grając w barwach Niebieskich również strzelał bramki (5 na poziomie III ligi i 2 w II lidze).

Kamil Dankowski – ŁKS Łódź

Przedstawiciel lidera ligowej tabeli. Kamil Dankowski w 5. kolejce wskoczył do podstawowej jedenastki trenera Moskala i nie oddał już miejsca w składzie. Rozegrał 13 spotkań w pełnym wymiarze czasowym, podłączał się do akcji ofensywnych i został ukarany tylko jedną żółtą kartką. Wiosną będzie pewnym punktem ŁKS-u w walce o upragniony awans.

Jesień 2022/2023:

1446 minut – 76 pkt. – 2 bramki – 3 asysty – 0 karnych wywalczonych – 0 karnych spowodowanych – 1 żółta kartka.

Bartosz Jaroch – Wisła Kraków

Wisła zajmuje 9 miejsce w tabeli, a jej gra rozczarowała fanów Białej Gwiazdy. Jednym z zawodników do których nie można mieć pretensji za poprzednią rundę był Bartosz Jaroch. Po transferze z Resovii wywalczył miejsce w pierwszym składzie i był pewnym punktem defensywy. Często podłącza się do akcji ofensywnych. Pod względem liczby oddawanych strzałów (29) był trzecim zawodnikiem w kadrze Wisły. Przed nim w tej klasyfikacji są tylko Rodado i Fernández.

Jesień 2022/2023:

1462 minut – 61 pkt. – 2 bramki – 2 asysty – 1 karny wywalczony, 1 karny spowodowany – 4 żółte kartki.

Piotr Mroziński – Puszcza Niepołomice

Z 7 bramkami na koncie jest najskuteczniejszym zawodnikiem rewelacji rundy jesiennej. Podstawowy napastnik Puszczy, Lucjan Klisiewicz, zdobył ich 5. Piłkarz niezwykle uniwersalny. Potrafi z powodzeniem zagrać na bokach obrony oraz w linii pomocy. Ta cecha ułatwia mu odnajdywanie się w polu karnym przeciwnika. Pomimo niezbyt udanego początku sezonu, szybko odnalazł formę z wiosny poprzedniego roku. Istotne ogniwo w walce Żubrów o Ekstraklasę.

Jesień 2022/2023:

1162 minut – 76 pkt. – 7 bramek – 1 asysta – 0 karnych wywalczonych – 0 karnych spowodowanych – 1 żółta kartka.

Pomocnicy:

Luis Fernández – Wisła Kraków

Najważniejsze ogniwo ofensywy krakowskiej Wisły. Etatowy wykonawca rzutów karnych, który przed startem rundy wiosennej zyskał solidne wsparcie w postaci transferów graczy ofensywnych. Wisła zrobi wszystko by awansować. Śledząc jego karierę można zwrócić uwagę, że w rundzie rewanżowej zwykle notuje lepsze statystyki.

Jesień 2022/2023:

1087 minut – 77 pkt. – 10 bramek – 2 asysty – 5 karnych wykorzystanych – 3 karne wywalczone – 2 żółte kartki – 1 czerwona kartka.

José Antonio Pirulo – ŁKS  Łódź

Gwiazda Fortuna 1. Ligi. Zawodnik od którego liczna grupa uczestników Fantasy rozpoczyna budowanie swoich składów. Statystyki, jakie zanotował do tej pory pokazują, że może to być jego najlepszy sezon w barwach ŁKS-u. Pirulo w dotychczas rozegranych 16 meczach oddał 35 strzałów, z czego 18 było celnych.

1288 minut – 94 pkt. – 9 bramek – 3 asysty – 3 karnych wykorzystanych – 0 karnych wywalczonych – 4 żółte kartki.

Joan Roman (Goku) – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jego gra po przyjściu trenera Żurawia najlepiej pokazuje na czym polega słynne „Żurawball”. Obecnie rozgrywa swój trzeci pełny sezon na pierwszoligowych boiskach i powinien być on tym najlepszym pod względem statystyk. W sezonie 20/21 zdobył 9 bramek i 4 asysty, w poprzednim 6 bramek oraz 6 asyst. Teraz ma na swoim koncie 6 bramek, 7 asyst i perspektywę szesnastu meczów do rozegrania.

Jesień 2022/2023:

1243 minut – 89 pkt. – 6 bramek – 7 asysty – 0 karnych wykorzystanych – 1 karny spowodowany – 2 żółte kartki.

Rezerwowy pomocnik:

Hubert Adamczyk – Arka Gdynia

Najdroższy piłkarz poprzedniej edycji. Adamczyk nie zaliczy jednak minionej rundy spotkań do udanych. Nie prezentował się tak korzystnie, jak wiosną 2022 roku i nie dawał tak wiele jakości w ofensywie Arki. Teraz spokojnie przepracował okres przygotowawczy i ponownie będzie musiał wziąć na swoje barki ciężar kreowania gry w ataku. Pod okiem nowego trenera wraca do optymalnej formy.

Jesień 2022/2023:

1230 minut – 65 pkt. – 5 bramek – 1 asysty – 2 karnych wykorzystanych – 2 żółte kartki.

Napastnicy:

Omran Haydary – Arka Gdynia

Reprezentant Afganistanu stał się wyróżniającą postacią w ofensywie Arki. Potwierdzają to nie tylko poniższe statystyki, ale również liczba celnych strzałów (25) oddanych przez tego piłkarza jesienią. Omran jest wypożyczony z Lechii Gdańsk, gdzie nie udało mu się podbić Ekstraklasy. Na koniec sezonu przekonamy się, czy awansuje do niej z Arką.

Jesień 2022/2023:

1231 minut – 73 pkt. – 9 bramek – 3 asysty – 0 karnych wykorzystanych – 1 karny zmarnowany – 4 żółte kartki.

Kamil Biliński – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Król strzelców z poprzedniego sezonu, zmierza po kolejna koronę z 12 trafieniami na koncie. Jego współpraca z Goku układa się coraz lepiej. Bila znowu wykorzystuje wolne przestrzenie, a Hiszpan dogrywa mu tam piłkę. To będzie jego siódma runda w barwach Podbeskidzia, po powrocie do Polski. Kapitan Górali kolejny raz chce zostać najlepszą 9 w pierwszej lidze oraz poprowadzić swój zespół do awansu.

Jesień 2022/2023:

1511 minut – 88 pkt. – 12 bramek – 1 asysta – 1 karny wykorzystany – 1 karny zmarnowany – 2 żółte kartki.

Karol Czubak – Arka Gdynia

Środkowy napastnik przyszedł do Arki z Widzewa Łódź, gdzie dość łatwo z niego zrezygnowano. W opinii niektórych obserwatorów ligi, to właśnie on jest jej najlepszym środkowym napastnikiem. Warto podkreślić, że Czubak daje nie tylko dużo jakości w fazie gry ofensywnej, ale wykonuje również sporo pracy w defensywie. Poprzedni sezon zakończył z liczbą 12 zdobytych bramek. W obecnym nie powinien mieć większego problemu
z poprawą tej statystyki.

Jesień 2022/2023:

1549 minut – 88 pkt. – 10 bramek – 2 asysta –  karnych wykorzystanych – 1 karny wywalczony – 3 żółte kartki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post