Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa 1 Liga Fantasy 1.Liga Na kogo warto zwrócić uwagę przed 12. kolejką?

Fantasy 1.Liga Na kogo warto zwrócić uwagę przed 12. kolejką?

Fantasy 1.Liga Na kogo warto zwrócić uwagę przed 12. kolejką? post thumbnail image

Dzisiaj bez tradycyjnej zapowiedzi kolejki. Chcemy zaproponować Wam małą pomoc przed powrotem do ligowych zmagań w trochę innej formie. Ciekawi jesteśmy, jak przypadnie Wam do gustu.

Chrobry Głogów – Motor Lublin

W Głogowie postawiono na szczelną defensywę i murowanie dostępu do własnej bramki, a za strzelanie goli odpowiada właściwie jeden człowiek, Mikołaj Lebedyński. Motor złapał zadyszkę przed przerwą reprezentacyjną. Trener Feio będzie chciał wrócić do wygrywania.

Obrona: Natan Malczuk (0.5, 19 pkt.) – Filip Luberecki (1.3, 29 pkt.)

Pomoc: Rafał Król (1.4, 14 pkt.), Piotr Ceglarz (1.6, 43 pkt.)

Atak: Mikołaj Lebedyński (2.2, 47 pkt.)

Wisła Kraków – Resovia Rzeszów

Przebieg tego spotkania wydaje się łatwy do przewidzenia. Biała Gwiazda będzie stroną dominującą, a Resovia będzie upatrywała swoich szans w skutecznych kontratakach. Wisła już kilka razy została zatrzymana na swoim obiekcie przez niżej notowanych rywali.

Obrona: Alan Uryga (1.7, 15 pkt.) – Rafał Mikulec (1.9, 39 pkt.)

Pomoc: Joan Roman (2.8, 55 pkt.), Ángel Baena (1.8, 27 pkt.), Miki Villar (2.4, 49 pkt.), Jesus Alfaro (1.9, 44 pkt.) – Kelechukwu Ibe-Torti (1.7, 15 pkt.)

Atak: Ángel Rodado (2.4, 64 pkt.) – Maciej Górski (1.9, 23 pkt.)

Stal Rzeszów – Zagłębie Sosnowiec

Stal przed przerwą reprezentacyjną zaczęła punktować, a jej młodzi zawodnicy zaczęli być motorami napędowymi zespołu. Zagłębie po dobrych meczach po przyjściu Artura Derbina, trochę zawiodło w ostatnich dwóch kolejkach. Zmagało się ze sporą liczbą urazów. Teraz istotni zawodnicy wracają do kadry.

Obrona: Patryk Warczak (0.7, 24 pkt.) – Ołeksij Bykow(1.9, 34 pkt.)

Pomoc: Szymon Łyczko (0.8, 42 pkt.), Andreja Prokić (2.1, 37 pkt.) – Juan Cámara (1.9, 19 pkt.), Dean Guezen (1.7, 19 pkt.)

Atak: Adler Da Silva (1.8, 18 pkt.) – Kamil Biliński (2.2, 40 pkt.)

GKS Tychy – Podbeskidzie Bielsko-Biała

GKS gra w kratkę. Wygrane przeplata porażkami i w ostatnich kolejkach nie potrafił zagrać równych dwóch części spotkań. Podbeskidzie rozczarowuje swoich kibiców. Po fatalnym początku sezonu teraz liczą na przełamanie. Trener Grzegorz Mokry ma postawione ultimatum i wyniki muszą się poprawić do kolejnej przerwy w rozgrywkach. Kontrakt z klubem rozwiązał za porozumieniem stron Michał Janota.

Obrona: Marcel Błachewicz (1.8, 46 pkt.), Jakub Tecław (1.7, 34 pkt.)

Pomoc: Wiktor Żytek (1.9, 44 pkt.), Andreja Prokić (2.1, 37 pkt.) – Mateusz Ziółkowski (1.6, 23 pkt.), Samuel Nnoshiri (1.8, 0 pkt.)

Atak: Bartosz Śpiączka (2.0, 22 pkt.), Daniel Rumin (1.8, 32 pkt.) – Bartosz Bida (1.7, 28 pkt.), Lionel Abate Etoundi (1.2, 18 pkt.)

Miedź Legnica – Wisła Płock

Miedź stawiana w roi faworyta zaczęła tracić punkty, a w jej grze ofensywne wkradło się sporo niedokładności. Ostatnia kolejka przed przerwą reprezentacyjną pokazał już zwyżkę formy, co potwierdził mecz sparingowy z Lechem. Wprawdzie zakończony porażką, ale zawodnicy z Legnicy zaprezentowali się dobrze na tle ekstraklasowicza. Wisła w 11. kolejce zaliczyła wpadkę w meczu z Arką. W Legnicy czeka ją ciężkie zadanie.

Obrona: Nemanja Mijuśković (2.2, 38 pkt.) – Milan Spremo (1.9, 33 pkt.)

Pomoc Damian Michalik (2.4, 49 pkt.), Kamil Drygas (1.9, 45 pkt.), Mehdi Lehaire (1.8, 21 pkt.), Iban Salvador (1.8, 3 pkt.) – Mateusz Szwoch (2.2, 27 pkt.)

Atak: Marcel Mansfeld (1.7, 29 pkt.) – Łukasz Sekulski (2.7, 51 pkt.)

Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk

Polonia obudziła się przed przerwą reprezentacyjną i po serii słabych spotkań odczarowała Konwiktorską w starciu z Góralami i wygrała z Zagłębiem. Zobaczymy, czy pauza w rozgrywkach nie wybiła jej piłkarzy z rytmu. Natomiast Lechia do końca roku będzie musiała radzić sobie bez swojej gwiazdy Luisa Fernándeza. Na wyjazdach nie radziła sobie najlepiej.

Obrona: Elias Olsson (2.0, 38 pkt.)

Pomoc Mateusz Michalski (1.8, 54 pkt.) – Maksym Chłań (1.8, 11 pkt.)

Atak: Szymon Kobusiński (1.8, 40 pkt.) – Tomáš Bobček (1.9, 15 pkt.), Camilo Mena (1,7, 21 pkt.)

Odra Opole – Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Odra jest liderem i pozostaje niepokonana od ośmiu spotkań ligowych. Dobra gra w defensywie, dyscyplina taktyczna i skuteczne wykańczanie kontrataków przynosi efekty. Słoniki spróbują przerwać serię lidera, ale do tego będzie potrzebna dyscyplina taktyczna i błysk liderów.

Obrona: Mateusz Spychała (2.0, 48 pkt.), Piotr Żemło (1.8, 43 pkt.) – Wiktor Biedrzycki (2.1, 13 pkt.)

Pomoc Rafał Niziołek (1.7, 46 pkt.) – Morgan Faßbender (2.2, 43 pkt.), Adam Radwański (2.2, 26 pkt.), Kacper Karasek (1.7, 18 pkt.)

Atak: Borja Galán (2.0, 45 pkt.), Din Sula (2.0, 25 pkt.) – Jakub Branecki (1.1, 40 pkt.)

Górnik Łęczna – GKS Katowice

Górnik gra wyrachowanie i konsekwentnie realizuje na murawie taktykę nakreśloną przez trenera Ireneusza Mamrota. Niektórzy narzekają na styl, ale najważniejsze są punkty. Ofensywę z pewnością „rozrusza” İlkay Durmuş, który w sparingu z Tomasovią zaliczył już pierwsze trafienie dla Górników. GKS po obiecującym początku sezonu zatracił swoje walory w ofensywie i zaczął popełniać fatalne w skutkach błędy w defensywie. Przerwa reprezentacyjna powinna pomóc trenerowi Górakowi w odbudowaniu drużyny.

Obrona: Marcin Grabowski (1.9, 43 pkt.), Lukas Klemenz (1.8, 39 pkt.) – Grzegorz Rogala (2.1, 45 pkt.)

Pomoc Egzon Kryeziu (2.0, 51 pkt.), İlkay Durmuş (2.1, 0 pkt.) – Adrian Błąd (1.9, 40 pkt.), Christian Alemán (1.8, 1 pkt.)

Atak: Karol Podliński (1.7, 29 pkt.) – Sebastian Bergier (2.1, 38 pkt.)

Arka Gdynia – Znicz Pruszków

Arka po dóch bardzo dobry meczach ligowych podejmuje na swoim stadionie Znicz, który nie unia otwartej gry. To zapowiada nam emocjonujące widowisko w Gdyni. Piłkarze Arki scementowani problemami klubu pokazują na murawie, że klub i kibice są dla nich ważni i grają wbrew przeciwnościom.

Obrona: Michał Marcjanik (1.7, 33 pkt.) – Paweł Moskwik (1.7, 37 pkt.)

Pomoc Hubert Adamczyk (2.1, 32 pkt.), Kacper Skóra (1.8, 39 pkt.) – Shuma Nagamatsu (1.8, 57 pkt.), Krystian Pomorski (1.6, 44 pkt.)

Atak: Karol Czubak (3.1, 49 pkt.), Olaf Kobacki (2.0, 42 pkt.)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post