Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa 1 Liga Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 13. kolejki 1 ligi

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 13. kolejki 1 ligi

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 13. kolejki 1 ligi post thumbnail image

13. kolejka Fortuna 1.Ligi rozpocznie się w piątek od trzech spotkań. Najciekawiej zapowiada się mecz w Bielsku-Białej, gdzie Górale podejmować będą Białą Gwiazdę. W sobotę emocji nie powinno zabraknąć w śląsko-zagłębiowskim starciu Zagłębia z GKS-em Tychy, a niedziela stanie pod znakiem starcia Motoru z liderującą Odrą. Kolejkę zakończymy poniedziałkowym meczem w Pruszkowie. Przed Wami nasza flash zapowiedź i zawodnicy na których warto zwrócić uwagę.

GKS Katowice – Polonia Warszawa

Trener GieKSy, Rafał Górak, nie krył swojego zadowolenia z punktu wywalczonego w Łęcznej. Innego zdania są kibice śląskiej ekipy, którzy oczekują zwycięstw. A GKS kompletu ligowych punktów nie może wywalczyć od sześciu spotkań. W piątek sztab szkoleniowy GieKSy będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy staną przed szansą poprawy niekorzystnego bilansu spotkań z Czarnymi Koszulami. W 22 meczach GKS wygrywał tylko pięciokrotnie. Polonia pauzowała w poprzedniej kolejce z powodu stanu murawy przy Konwiktorskiej po opadach deszczu. W tym sezonie Polonia całkiem nieźle radzi sobie na wyjazdach. Aż 10 z 13 posiadanych punktów zdobyła na boiskach rywali.

Bramka: Dawid Kudła (1.8, 41 pkt.)

Obrona: Grzegorz Rogala (2.1, 47 pkt.), Arkadiusz Jędrych (2.2, 32 pkt.) – M Kowalski-Haberek (1.7, 17 pkt.)

Pomoc: Adrian Błąd (1.9, 42 pkt.) – Mateusz Michalski (1.8, 54 pkt.)

Atak:  Sebastian Bergier (2.1, 38 pkt.) – Szymon Kobusiński (1.8, 40 pkt.)

Wisła Płock – Chrobry Głogów

Nafciarze przystąpią do meczu z Chrobrym pod wodzą nowego trenera. Marka Saganowskiego na ławce Wisły zastąpił Dariusz Żuraw. Czy będziemy świadkami „efektu nowej miotły”? Szkoleniowiec nie miał zbyt wiele czasu na wprowadzenie swoich porządków w zespole, ale preferowany przez niego ofensywny styl gry powinien wpłynąć pozytywnie na fazę ataku zawodników z Płocka. Żurawball zderzy się z ultra defensywnie grającym Chrobrym, który przegrał w poprzedniej kolejce z Motorem. Tym razem zabrakło piłki meczowej do Mikołaja Lebedyńskiego. Czy zobaczymy ją w na nowym obiekcie Wisły?

Pomoc: Mateusz Szwoch (2.1, 29 pkt.)

Atak: Łukasz Sekulski (2.7, 53 pkt.) – Mikołaj Lebedyński (2.2, 49 pkt.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków

Górale prezentują się fatalnie na pierwszoligowych murawach. Wygląda na to, ze trener Grzegorz Mokry może nie dotrwać nawet do najbliższej przerwy reprezentacyjnej. Wbrew pozorom wiele w tej kwestii może zależeć nie tylko od samej gry zespołu, ale także potencjalnego inwestora. W przypadku pozytywnych rozstrzygnięć w kwestii nowego udziałowca, może on postawić na swojego trenera. Wisła mobilizuje rywali i jeśli w ekipie spod Klimczoka ma dojść do przełomu, trudno wyobrazić sobie lepsze spotkanie do przełamania. Biała Gwiazda jest rozpędzona. Nie przegrała meczu od siedmiu kolejek, a w dwóch ostatnich, zwycięskich meczach zdobyła 10 bramek, tracąc tylko 3. Zgodnie z zapisami umowy transferowej w meczu nie wystąpi Goku… nie powinna zatem dziwić jego czwarta żółta kartka w poprzedniej kolejce.

Obrona: Bartosz Jaroch (2.0, 32 pkt.), Alan Uryga (1.7, 18 pkt.) 

Pomoc: Samuel Nnoshiri (1.8, 2 pkt.) – Jesus Alfaro (1.9, 50 pkt.), Miki Villar (2.5, 52 pkt.), Ángel Baena (1.8, 30 pkt.)

Atak: Lionel Abate Etoundi (1.2, 20 pkt.) – Ángel Rodado (2.5, 68 pkt.)

Lechia Gdańsk – Stal Rzeszów

Lechia po wyprawie do Warszawy i powrocie bez rozegrania choćby minuty będzie miała okazję poprawić swoją serię bez porażki na własnym stadionie. Podopieczni trenera Grabowskiego nie przegrali w Gdańsku od czterech spotkań, z których wygrali trzy. Przerwać tę passę spróbuje rzeszowska Stal. Piłkarze trenera Marka Zuba nie przegrali od czterech spotkań ligowych, a z ostatnich dwóch meczów wyjazdowych przywieźli komplet punktów.

Obrona: Elias Olsson (2.0, 38 pkt.) – Patryk Warczak (0.7, 29 pkt.)

Pomoc: Maksym Chłań (1.8, 11 pkt.) – Szymon Łyczko (0.8, 45 pkt.), Andreja Prokić (2.2, 40 pkt.)

Atak: Tomáš Bobček (1.9, 15 pkt.), Camilo Mena (1,7, 21 pkt.) – Adler Da Silva (1.8, 20 pkt.)

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy

Zagłębie po obiecującym początku pod wodzą trenera Artura Derbina zanotowało cztery spotkania w lidze bez zwycięstwa. Rywalizacja o miejsce w składzie wraca do normalności po licznych kontuzjach. Teoretycznie powinna wrócić również płynność w grze oraz skuteczność pod bramką rywali. Zagłębie nie zdobyło bramki w trzech kolejnych meczach. GKS nie pozostawił złudzeń Góralom i pokonał ich pierwszy raz na swoim obiekcie. Co ważne piłkarze trenera Dariusza Banasika utrzymali równy poziom przez 90 minut. Drugiego gola w lidze dla GKS-u zapisał na swoim koncie Bartosz Śpiączka. Wcześniej nie udało mu się pokonać bramkarzy rywali w dziewięciu meczach.

Obrona: Marcel Ziemann (1.8, 17 pkt.) – Marcel Błachewicz (1.8, 58 pkt.), Krzysztof Machowski (1.6, 39 pkt.), Jakub Tecław (1.7, 40 pkt.)

Pomoc: Wiktor Żytek (1.9, 48 pkt.)

Atak: Kamil Biliński (2.2, 42 pkt.) – Bartosz Śpiączka (1.9, 29 pkt.), Daniel Rumin (1.8, 35 pkt.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Górnik Łęczna

Po sześciu meczach bez porażki Słoniki musiały uznać wyższość lidera. Termalica zaczęła mieć problemy z finalizacją swoich akcji ofensywnych. Pojawiają się głosy, że potencjał kadrowy zespołu z Niecieczy nie jest w pełni wykorzystywany. Mecz z Górnikiem będzie okazją do powrotu do wygrywania, ale nie będzie to łatwe zadanie. Górnik jest wyrachowany w swojej grze i niezwykle konsekwentny. Potrafi usypiać swojego rywala i następnie zadawać celny cios. Trener Ireneusz Mamrot musi znaleźć przyczynę słabszej postawy swoim zawodników drugich połowach. Po meczu z GieKSą można śmiało powiedzieć, że po przerwie Górnicy uśpili samych siebie, cofając się zbyt głęboko. Póki co İlkay Durmuş nie jest gotowy na rozegranie pełnego spotkania, ale ciężko pracuje na treningach nad powrotem po pełnej dyspozycji fizycznej.

Obrona: Wiktor Biedrzycki (2.1, 19 pkt.) – Marcin Grabowski (1.9, 45 pkt.), Lukas Klemenz (1.8, 40 pkt.)

Pomoc Morgan Faßbender (2.1, 45 pkt.), Adam Radwański (2.2, 28 pkt.) – Egzon Kryeziu (2.0, 53 pkt.)

Atak: Jakub Branecki (1.1, 44 pkt.) – Karol Podliński (1.7, 39 pkt.)

Motor Lublin – Odra Opole

Motor przełamał się w Głogowie, ale prawdziwy test czeka podopiecznych trenera Feio w starciu liderem. Do ataku w pierwszym składzie wskoczył Michał Żebrakowski. Zaprezentował się dobrze i zapisał na swoim koncie asystę. Prawdopodobnie może liczyć na kolejną szansę na występ i pokonanie Artura Halucha. Odra nie zatrzymuje się w walce o kolejne punkty i utrzymanie pierwszej pozycji w tabeli. Trener Adam Nocoń zbudował solidnie pracującą drużynę. Piłkarze z Opola pracują w defensywie całym zespołem i sprawnie przechodzą do fazy ofensywnej. Do składu wraca Jakub Antczak. Odra pozostaje niepokonana w lidze od dziewięciu spotkań, aż sześć z nich kończyła zwycięstwami.

Obrona: Mateusz Kamiński (2.1, 44 pkt.), Jiří Piroch (1.7, 23 pkt.)

Pomoc: Bartosz Wolski (1.9, 45 pkt.), Rafał Król (1.4, 18 pkt.), Piotr Ceglarz (1.6, 47 pkt.) – Jakub Antczak (1.3, 31 pkt.), Rafał Niziołek (1.7, 49 pkt.)

Atak: Borja Galán (2.0, 52 pkt.), Din Sula (2.0, 32 pkt.)

Resovia Rzeszów – Arka Gdynia

Piłkarze Resovii wyszli na mecz z Wisłą zbyt bojaźliwie, o czym mówił trener Mirosław Hajdo. Fatalnie w spotkaniu pod Wawelem zaprezentował się Branislav Pindroch. Nie zdziwi mnie powrót do bramki Michała Gliwy. Ten mecz mógł także kolejny raz uświadomić działaczom z Rzeszowa, że bez napastnika nie da się skutecznie rywalizować w tej lidze. Czekamy na powrót Macieja Górskiego do składu, ponieważ w kadrze nie ma nominalnego zmiennika. Na brak napastnika nie może narzekać Wojciech Łobodziński. Pozycja numer dziewięć jest niezwykle istotna w taktyce stosowanej przez Arkę. I choć Karol Czubak nie trafiał do siatki rywali w dwóch ostatnich meczach, to wykonuje świetną pracę dla zespołu. Arka po zmianie ustawienia na grę z czwórką obrońców nabrała wiatru w żagle.

Obrona: Rafał Mikulec (2.0, 34 pkt.) – Michał Marcjanik (1.7, 33 pkt.), Przemysław Stolc (1.8, 49 pkt.)

Pomoc: Kelechukwu Ibe-Torti (1.7, 17 pkt.) – Hubert Adamczyk (2.1, 35 pkt.), Kacper Skóra (1.9, 43 pkt.)

Atak: Karol Czubak (3.1, 52 pkt.), Olaf Kobacki (2.0, 47 pkt.)

Znicz Pruszków – Miedź Legnica

Znicz nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Arką. Brak typowego napastnika w zespole jest coraz bardziej widoczny. W przerwie zimowej działacze z Pruszkowa muszą solidnie popracować na rynku transferowym, aby wzmocnić tę pozycję. Napastników nie brakuje za to w kadrze Miedzi, a jej sztab szkoleniowy potrafi korzystać z tego „bogactwa”. Na dobre rozstrzelał nam się Marcel Mansfeld, swój kontrakt z Miedzią przedłużył Emmanuel Agbor, a na pozycji drugiej 9 dobrze radzi sobie Kamil Drygas. Miedź wróciła do skutecznej gry, co będzie chciała potwierdzić w Rzeszowie. Kamil Antonik, Ruben Hoogenhout i Mehdi Lehaire wracają do Rzeszowa w charakterze gości.

Obrona: Nemanja Mijuśković (2.2, 38 pkt.)

Pomoc: Shuma Nagamatsu (1.9, 59 pkt.), Krystian Pomorski (1.6, 45 pkt.) – Damian Michalik (2.4, 53 pkt.), Kamil Drygas (1.9, 51 pkt.), Kamil Antonik (1.8, 48 pkt.)

Atak: Marcel Mansfeld (1.8, 36 pkt.)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post