Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 15. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 15. kolejki post thumbnail image

15. kolejkę rozpoczniemy w Pruszkowie i zakończymy w Sosnowcu. W poprzedniej serii spotkań swoimi statystykami nie rozpieszczali nas najskuteczniejsi zawodnicy Fantasy. Liczymy na odwrócenie tej karty. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Gdańsku, Katowicach i Bielsku-Białej.

Po porażce z Chrobrym Znicz zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do te pory liczyliśmy na kolejne przebłyski dobrze spisującego się pomocnika, Shumy Nagamatsu. W trzech poprzednich kolejkach nie poprawił on jednak swojego dorobku goli oraz asyst, a jego Znicz przegrał pięć z sześciu ostatnich spotkań.  Teraz drużyna z Pruszkowa zmierzy się z dobrze zorganizowanym Motorem, który zadyszkę ma za sobą i solidnie punktuje. Pierwszoplanową postacią w ekipie Gonçalo Feio stał się Piotr Ceglarz, którego polecaliśmy do Waszych składów już w poprzedniej kolejce. W starciu przeciwko Zniczowi Motor ma spore szanse na zapisanie kolejnego czystego konta, a swoje statystyki spróbują poprawić napastnicy. Przypuszczamy, że kolejną szansę od pierwszej minuty dostanie Michał Żebrakowski. W tym meczu punktów poszukamy tylko u zawodników Motoru.

Obrona: Arkadiusz Najemski, Przemysław Szarek

Pomoc: Piotr Ceglarz, Bartosz Wolski, Michał Król

Atak: Michał Żebrakowski

Hit 15. kolejki w którym spodziewamy się otwartej gry z obu stron. Lechia i Wisła posiadają w swoich składach zawodników, których stać na solidne punkty w Fantasy. Gospodarze w tym tygodniu mogli spokojnie przepracować cały mikrocykl. Pod nieobecność Luisa Fernandeza odpowiedzialność za grę ofensywną Lechii rozłożyła się na większa liczbę zawodników, którzy poprawili w ostatnich czterech kolejkach swoje statystyki – Maksym Khlan zdobył dwa gole, Tomasz Neugebauer dwa gole i asystę, Tomáš Bobček dwa gole, a Rifet Kapić gola i asysta. Wśród nich należy szukać także potencjalnych bohaterów najbliższego, prestiżowego starcia. Biała Gwiazda w tygodniu rywalizowała z warszawską Polonią w Pucharze Polski i awansowała do kolejnej rundy, choć wygrana nie przyszła jej łatwo.  Wynik 3:0 nie odzwierciedla przebiegu spotkania, w którym podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego przez większą część grali w przewadze jednego zawodnika oraz mieli sporą przewagę, ale i  problemy z umieszczeniem piłki w siatce. Wiśle znacznie lepiej gra się z zespołami, które nie murują dostępu do własnej bramki. To może pozwolić jej ofensywnym zawodnikom na pokazanie swoich umiejętności w szybszym rozgrywaniu piłki  i szukaniu wolnych przestrzeni.  

Pomoc: Maksym Chłań, Tomasz Neugebauer, Rifet Kapić – Joan Roman, Miki Villar

Atak: Tomáš Bobček – Ángel Rodado

Po pierwszej porażce w lidze Górnicy świetnie zaprezentowali się w starciu z liderem. Odra została wypunktowana przez zawodników trenera Ireneusza Mamrota, którzy dominowali na murawie i byli skuteczni w ofensywie. W dobrej dyspozycji jest Piotr Starzyński, a w Opolu zwyżkę formy potwierdził Damian Gąska. Wprawdzie jeszcze nie zapisał się w protokole meczowym, ale swoją grą napędzał ofensywne poczynania ekipy z Łęcznej. Odrze nie udało się zdobyć bramki strzeżonej przez Gostomskiego. Spore problemy z pokonaniem najlepszej defensywy ligi będą mieli zapewne także zawodnicy Polonii. W nogach mają przegrany mecz w Krakowie. Z drugiej strony ostatnie dwa ligowe wyjazdy Czarnych Koszul kończyły się zwycięstwami, bez straconej bramki. Trener Rafał Smalec cały czas rotuje swoimi napastnikami. W Górniku pauzują Adam Deja i Marcin Grabowski.

Obrona: Jonathan de Amo

Pomoc: Piotr Starzyński, Egzon Kryeziu, Damian Gąska – Mateusz Michalski, Nikodem Zawistowski, Bartosz Biedrzycki

Nafciarze nie porywają swoją grą, ale punktują pod wodzą Dariusza Żurawia. Ich problemem pozostaje uzależnienie w ofensywie od Łukasza Sekulskiego. Lider klasyfikacji strzelców nie zaliczy meczu przeciwko Motorowi do udanych, ale i tak zapisał się na liście strzelców po wykorzystaniu rzutu karnego. Mając na uwadze błędy popełniane w ostatnich dwóch kolejkach przez defensywę Odry, najskuteczniejszy zawodnik Wisły ma sporą szansę na poprawę swojego dorobku. Obrońcy trenera Adama Noconia stracili miano najszczelniejszej formacji defensywnej. Swoje wpadki w starciu z Górnikiem mogliby spokojnie rozłożyć na wszystkie dotychczas rozegrane spotkania. Czy możemy już mówić o zadyszce lidera? Odpowiedź na to pytanie poznamy w Płocku, ale zbyt wcześnie nie przekreślalibyśmy drużyny Odry. Warto jednak zwrócić uwagę, że w poprzednich dwóch meczach wyjazdowych jej piłkarze nie zdobyli gola.

Pomoc: Paweł Chrupałła, Fabian Hiszpański

Atak: Łukasz Sekulski – Borja Galán

Słoniki po przerwaniu trwającej dwanaście kolejek serii bez porażki Górnika, zremisowały w Warszawie z miejscową Polonią. Termalica ma duży problem w złapaniu serii zwycięstw i zaprezentowaniu regularnej, dobrej dyspozycji. Trudno w tym sezonie także o wskazanie w kadrze z Niecieczy zawodnika, który regularnie punktowałby w Fantasy. Miejsce w wyjściowej jedenastce stracił bohater poprzedniego sezonu, Adam Radwański. W odmiennej sytuacji jest Stal. W trakcie sezonu zespół z Rzeszowa wykreował dwóch liderów w ofensywie. Do formy wraca Andreja Prokić, a swój potencjał na pierwszoligowych boiskach zaczął prezentować Adler Da Silva. Systematyczna i ciężka praca pod okiem Marka Zuba zaczyna w Stali przynosić efekty. Choć przed zespołem długa droga do dogonienia sukcesu z poprzedniego sezonu, to obrany kierunek zaczyna funkcjonować.

Obrona: Wiktor Biedrzycki

Pomoc: Kacper KarasekAndreja Prokić

Atak: Adler Da Silva

Derby rządzą się swoimi prawami. Przebieg najbliższego derbowego starcia między GKS-ami jest trudny do przewidzenia. Z jednej strony mamy drużynę w kryzysie, która na ligowe zwycięstwo czeka od ośmiu kolejek, z drugiej zespół, który podejdzie do tego meczu osłabiony zawieszeniami za kartki. Na ławce GKS-u Tychy zabraknie trenera Dariusza Banasika, jego asystenta oraz trenera przygotowania fizycznego, a na murawie podstawowych obrońców, Nedicia oraz Budnickiego. Osłabienie tyskiego rywala sprawia, że presja zwycięstwa ciążąca na katowickiej GieKSie osiągnie na Blaszoku najwyższy poziom.

Obrona: Grzegorz Rogala, Marcel Błachewicz

Atak: Sebastian Bergier, Daniel Rumin

Resovia sprawiła niespodziankę w Legnicy zostawiając w pokonanym polu faworyzowaną Miedź. W tygodniu odpadła z PP po porażce z Jagiellonią. Przed nią teraz starcie z rywalem, który nastawi się na defensywę i poszuka swojej szansy w skutecznym strzale Mikołaja Lebedyńskiego. Chrobry jest całkowicie uzależniony od swojego lidera.

Obrona: Rafał Mikulec – Natan Malczuk

Atak: Maciej Górski – Mikołaj Lebedyński

Jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań w tej kolejce. Górale w ostatnich tygodniach na swoim stadionie wygrali z Wisłą i rozegrali dobry mecz przeciwko Pogoni Szczecin w ramach PP. Pucharowe starcie zakończyło się porażką, ale pierwszoligowiec pomimo osłabienia sprawił wiele problemów gościom ze Szczecina. Teraz czas na kolejnego faworyta… Miedź. Legniczanie niespodziewanie przegrali z Resovią. Kolejny raz zespół Radosława Belli nie poradził sobie z rywalem, gdy słabiej funkcjonowały skrzydła. Do gry powinien wrócić Florian Hartherz. Dla tego obrońcy będzie to powrót pod Klimczok. Dla trenera Grzegorza Mokrego zdobycie trzech punktów jest warunkiem do utrzymania posady. Wśród jego następców wymieniani są Pavel Stano i Jarosław Skrobacz. Z czasem przed tym meczem walczą wracający do zdrowia Bartosz Bida i Lionel Abate.

Obrona: Nemanja Mijuśković, Florian Hartherz

Pomoc: Maksymilian Banaszewski, Mateusz Ziółkowski – Damian Michalik, Kamil Drygas

Atak: Bartosz Bida – Marcel Mansfeld

Przetrzebione urazami Zagłębie podejmie na swoim stadionie rozpędzoną Arkę. Ciężko przewidzieć, którzy zawodnicy będą w pełni do dyspozycji trenera Artura Derbina. Zespół z Sosnowca nie wygrał od sześciu kolejek, bramkarza rywali nie pokonał od czterech, a jego lider w ataku, Kamil Biliński, nie zdobył gola w pięciu kolejnych spotkaniach ligowych. Trener Derbin podglądał najbliższego rywala w Bytomiu, gdzie Arkowcy po pokonaniu miejscowej Polonii wywalczyli awans w PP. W dogrywce los zespołu wziął w swoje nogi niezawodny Olaf Kobacki. Wciąż bez gola Karol Czubak, ale my wierzymy w jego przełamanie. Problemem Arki może być brak Przemysława Stolca. Kasjan Lipkowski w czwórce obrońców nie radzi sobie najlepiej. To będzie wyjątkowy pojedynek dla Dawida Gojnego i Marcela Ziemanna. Obaj mają coś do udowodnienia odpowiednio Zagłębiu i Arce.

Obrona: Marcel Ziemann – Michał Marcjanik

Pomoc: Hubert Adamczyk

Atak: Olaf Kobacki, Karol Czubak

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post