Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa 1 Liga Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 16. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 16. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 16. kolejki post thumbnail image

Wracamy do pierwszoligowej rywalizacji po przerwie reprezentacyjnej. Kolejka po wznowieniu rozgrywek zawsze przynosi zaskoczenia i niesie ze sobą pewną niepewność co do dyspozycji poszczególnych zespołów. Do najciekawiej zapowiadających się spotkań należą derbowe starcie Arki z Lechią, rywalizacja Białej Gwiazdy z GieKSą oraz mecz GKS-u Tychy ze Słonikami.

Chrobry wraca do ligowej rywalizacji na swoim stadionie po wyjazdowym zwycięstwie nad Resovią i pięknym trafieniu Mateusza Ozimka. W piątkowy wieczór przekonamy się, czy trenerowi Piotrowi Plewni udało się uwolnić trochę więcej ofensywnego potencjału w swoim zespole. Mikołaj Lebedyński potrzebuje większego wsparcia przy zdobywaniu goli. Korzystając z przerwy na występy reprezentacji drużyna z Głogowa rozegrała mecz sparingowy ze Śląskiem Wrocław. Zakończył się on zwycięstwem Chrobrego 2:3, a po nieobecność najlepszego strzelca, odpowiedzialność za zdobywanie bramek wzięli na siebie Szymon Bartlewicz i Rafał Wolsztyński. Czy powtórzą to w starciu z Góralami? Podbeskidzie przyjedzie do Głogowa z nowym trenerem na ławce. Grzegorza Mokrego zastąpił Dariusz Marzec. W przegranym 0:1 meczu kontrolnym z Cracovią nowy opiekun ekipy spod Klimczoka mógł już sprawdzić poszczególnych zawodników i rozpocząć wdrażanie swojego pomysłu na grę Górali. Ten zespół ma ambicje do zajmowania znacznie wyższej pozycji w ligowej tabeli. Ważne będzie odblokowanie potencjału ofensywnego drużyny. Starcie z Chrobrym to dobry i równocześnie trudny sprawdzian postępów w tym aspekcie.

Obrona: Natan Malczuk – Piotr Tomasik

Pomoc: Szymon BartlewiczMaksymilian Banaszewski

Atak: Mikołaj LebedyńskiBartosz Bida

Derby będą stały pod znakiem powrotu gdyńskich kibiców na trybuny stadionu Arki. Ich wsparcie w tym prestiżowym spotkaniu doda zapewne jeszcze więcej motywacji świetnie spisującej się w ostatnich kolejkach Arce. Do strzelania goli powrócił Karol Czubak, rewelacyjną formę złapał Olaf Kobacki, a z ostatnich doniesień można także usłyszeć, że sprawy związane z ewentualnymi zmianami właścicielskimi w klubie idą w lepszym kierunku. Zawodnicy Wojciecha Łobodzińskiego podejdą zatem do rywalizacji z Lechią w pozytywnych nastrojach. Ich rywal przyjedzie do Gdyni osłabiony brakiem podstawowych środkowych pomocników. Tomasz Neugebauer i Ivan Zhelizko pauzują za żółte kartki. Derby rządzą się swoimi prawami. Do tego meczu podchodzimy ostrożnie, ponieważ nadrzędnym celem obu zespołów może okazać się zachowanie czystego konta.

Obrona: Michał Marcjanik – Andrei Chindriș

Pomoc: Hubert Adamczyk, Kacper Skóra – Rifet Kapić, Maksym Chłań

Atak: Karol Czubak, Olaf Kobacki – Tomáš Bobček

Przed przerwę reprezentacyjną Stal często strzelała bramki w końcówkach spotkań, a Górnik słabiej prezentował się w tej części spotkań. To może zwiastować nam sporo emocji do samego końca tego meczu. Do składu meczowego rzeszowskiej drużyny, po nieudanych MŚ U-17, powraca Szymon Łyczko. Marek Zub będzie musiał jednak znaleźć zastępstwo dla Andreji Prokicia. Interesująco zapowiada się pojedynek Macieja Gostomskiego z najskuteczniejszym w ostatnich kolejkach napastnikiem na pierwszoligowych murawach, Adlerem Da Silvą. Szwajcar w ostatnich sześciu meczach strzelił sześć goli.

Bramka: Maciej Gostomski

Obrona: Marcin Grabowski

Pomoc: Szymon Łyczko – Egzon Kryeziu, İlkay Durmuş, Damian Gąska, Piotr Starzyńśki

Atak: Adler Da Silva

Można napisać… pojedynek niechcianych trenerów. Zarówno Radosław Sobolewski, jak i Rafał Górak nie cieszą się zaufaniem u kibiców prowadzonych przez siebie zespołów. Wisła pomimo optycznej przewagi nad rywalami nie potrafi przełożyć jej na zdobycz punktową. W spotkaniu z GieKSą kolejny raz może być zmuszona do prowadzenia gry i przełamywania niskiej obrony przeciwnika. Tym razem Biała Gwiazda będzie musiała to robić bez kontuzjowanego Ángel Rodado. Jego naturalnym zmiennikiem jest Szymon Sobczak, który w swoich dwunastu dotychczasowych występach przeciwko GKS-owi zdobył dwa gole. GieKSa przed przerwą na mecze reprezentacji przełamała fatalną serię ośmiu ligowych spotkań bez zwycięstwa. W derbowym starciu pokonała GKS Tychy, a gola na wagę 3 punktów zdobył nie kto inny, jak Sebastian Bergier. Trudno przypuszczać, aby któryś z trenerów tym meczem przekonał do siebie swoich oponentów. Porażka może być jednak kolejnym argumentem dla osób domagających się dymisji. GieKSa na wyjeździe nie wygrała pięciu ostatnich meczów. W meczu zagra Marc Carbó. Komisja Dyscyplinarna PZPN pozytywnie rozpatrzyła odwołanie Białej Gwiazdy ws. żółtej kartki pokazanej Hiszpanowi w meczu z Lechią.

Obrona: Bartosz Jaroch – Grzegorz Rogala, Arkadiusz Jędrych

Pomoc: Miki Villar, Joan Roman

Atak: Szymon Sobczak – Sebastian Bergier

Motor rozegrał w 15. kolejce najgorsze spotkanie w obecnym sezonie i przegrał ze Zniczem. Przed własną publicznością muszą pokazać się ze znacznie lepszej strony. W Resovii trwają poszukiwania nowego trenera. Od drużyny odsunięty został Mirosław Hajdo, a zespół poprowadzi jego dotychczasowy asystent Jakub Żukowski. Teoretycznie dobrze poukładany taktycznie Motor ma ułatwione zadanie.

Obrona: Krystian Palacz, Przemysław Szarek – Rafał Mikulec

Pomoc: Piotr Ceglarz, Michał Król, Bartosz Wolski – Kelechukwu Ibe-Torti

Atak: Maciej Górski

Odra złapała zadyszkę przed przerwą reprezentacyjną. Przegrała trzy ostatnie mecze ligowe i nie zdobyła w nich bramki, tracąc równocześnie siedem. Przypomnijmy, że Odra swoje mecze domowe będzie teraz rozgrywała na stadionie w Bełchatowie, ponieważ obiekt przy Oleskiej nie posiada podgrzewanej murawy. Czarne Koszule pauzę w rozgrywkach spędziły w znacznie lepszych nastrojach. Polonia się odbudowała po nie najlepszym początku rozgrywek i w siedmiu ostatnich spotkaniach zdobyła 12 punktów. Co ciekawe na wyjeździe pozostaje niepokonana od czterech meczów. Trwa rotacja w linii ataku Polonii… trener Rafał Smalec korzysta z usług Szymona Kobusińskiego i Pawła Tomczyka w zależności od rywala i taktyki obranej na mecz.

Obrona: Jiří Piroch

Pomoc: Jakub Antczak – Mateusz Michalski, Bartosz Biedrzycki, Nikodem Zawistowski

Atak: Borja Galán, Din Sula

Nafciarze pod wodzą Dariusza Żurawia nie przegrywają,  a w trzech poprzednich kolejkach zdobyli 7 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły pozostaje Łukasz Sekulski. W drugiej połowie meczu z Odrą zwyżkującą formę zaprezentował Dawid Kocyła, a drugiego gola w tamtym meczu strzelił Paweł Chrupałła. Zwracałem uwagę na to, że Wisła musi rozłożyć odpowiedzialność za zdobywanie bramek na większą liczbę zawodników, jeśli chce powalczyć o czołowe lokaty w lidze. Ważne zwycięstwo w lidze przed meczami reprezentacyjnymi zaliczył także Znicz. Czekał na nie od sześciu kolejek. Na wyjeździe nie zdobył punktów od czterech.

Bramka: Bartłomiej Gradecki

Obrona: Milan Spremo – Paweł Moskwik

Pomoc: Paweł Chrupałła – Shuma Nagamatsu

Atak: Łukasz Sekulski, Dawid Kocyła

Miedź potrzebowała przerwy na spokojną pracę. W ostatnich trzech kolejkach nie udało jej się zdobyć trzech punktów i w jej grze ofensywnej brakowało trochę konkretów pod bramkami rywali. Przeciwnicy potrafią się dobrze ustawić przeciwko podopiecznym Radosława Belli i zamykać przestrzenie w bocznych sektorach boiska. Miedź ma potencjał, ale w ostatnim czasie również coraz większe problemy z jego efektywnym wykorzystaniem. Swoje kłopoty miało również Zagłębie, które zajmuje ostatnie miejsce w ligowej stawce. Na postawę drużyny Artura Derbina złożyły się na słaba gra w  ofensywie i kontuzje z którymi cały czas zmagał się zespół.

Obrona: Florian Hartherz, Nemanja Mijuśković – Marcel Ziemann

Pomoc: Damian Michalik, Kamil Drygas

Atak: Kamil Biliński, Tymoteusz Klupś

GKS zwykle dobrze radzi sobie po przerwie w rozgrywkach. Zespół Dariusza Banasika w 15. kolejce uległ GieKSie, ale pomimo braków kadrowych i nieobecności trenera oraz jego asystenta na ławce radził sobie całkiem dobrze. Błędów w tamtym meczu nie ustrzegł się chwalony przez nas do tej pory za swoje występy Maciej Kikolski. GKS wraca do ligowej rywalizacji ze wszystkimi podstawowymi zawodnikami w kadrze. Jego problemem w ostatnim czasie było dostarczanie piłek w obręb pola karnego i lepsze wykorzystanie napastników. Bartosz Śpiączka jest 9, która potrzebuje wsparcia kolegów w ofensywie. Póki co jego potencjał nie jest do końca wykorzystywany. Podobnie jak możliwości w Termalice. W obecnych rozgrywkach drużyna prowadzona przez Mariusza Lewandowskiego nie może złapać solidnej serii zwycięstw i nie nie prezentuje się na miarę oczekiwań. To będzie wyjątkowy mecz la Marcela Błachewicza, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Słoni.

Obrona: Marcel Błachewicz, Krzysztof Machowski – Wiktor Biedrzycki

Pomoc: Wiktor Żytek, Wiktor Niewiarowski – Adam Radwański,  Kacper Karasek, Morgan Faßbender

Atak: Bartosz Śpiączka – Jakub Branecki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post