Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa 1 Liga Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 17. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 17. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 17. kolejki post thumbnail image

Trzy kolejki do końca rywalizacji w #Fantasy1Liga. W najbliższej serii spotkań interesująco zapowiadają się mecze w Niecieczy, Łęcznej, Gdańsku i Pruszkowie.

Czarne Koszule po przerwie na mecze reprezentacji wysoko przegrały w Opolu. Trochę gorzej wyglądali w tamtym spotkaniu wahadłowi Polonii, którzy do tej pory byli motorami napędowymi w ofensywie. największe problemy zaczęły się po niewykorzystaniu rzutu karnego przez Mateusza Michalskiego, który do kolejnej jedenastki może już nie podejść. Warszawski zespół do tej pory nie spisywał się najlepiej w spotkaniach domowych. Tylko jedno z nich wygrał i jedno zremisował, pozostałe sześć kończyło się zwycięstwami gości. W tej roli wystąpią dobrze spisujący się w ostatnich tygodniach zawodnicy Stali, którzy na boiskach rywali zwyciężali trzykrotnie, raz remisowali, a po trzech meczach wracali bez punktów. Trudno wyobrazić sobie atak rzeszowskiej ekipy bez Adlera Da Silvy, a do składu wraca Andreja Prokić. Coraz lepiej poczynają sobie także młodzieżowcy w talii trenera Marka Zuba. Obok Szymona Łyczki, coraz lepiej poczyna sobie Karol Łysiak.

Obrona: Patryk Warczak

Pomoc: Szymon Łyczko, Andreja Prokić

Atak: Szymon Kobusiński Adler Da Silva

Słoniki prowadziły w Tychach już 2:0 po golach zdobytych z jedenastego metra przez Wiktora Biedrzyckiego, aby ostatecznie ulec miejscowemu GKS-owi 2:3. Kolejny mecz, w którym Termalica nie potrafi utrzymać tempa gry w obu częściach spotkania.  Wisła wygrała z GieKSą, ale trzy punkty zawdzięcza w dużej mierze rywalom, którzy nie dotrwali mentalnie na końcówkę meczu. Biała Gwiazda dobrze weszła w mecz, zdobyła szybko gola i… pozwoliła dojść do głosu GKS-owi, popełniając sporo błędów własnych. Wisła gra himerycznie i ciężko przewidzieć jak zaprezentuje się w Niecieczy. W najbliższym spotkaniu na murawie nie zobaczymy pauzującego za kartki Colleya. Junca oraz Krzyżanowski zmagają się z urazami, natomiast z czasem walczy Goku. Do pełnych treningów powrócił natomiast Rodado i będzie do dyspozycji Radosława Sobolewskiego. W tym meczu nie spodziewamy się czystych kont.

Obrona: Wiktor Biedrzycki

Pomoc: Adam Radwański, Kacper Karasek – Miki Villar, Ángel Baena

Atak: Jakub Branecki – Szymon Sobczak, Angel Rodado

GieKSa pokazał w Krakowie, jak przegrywa się wygrane spotkanie. Doprowadziła tym samym do eksplozji frustracji i złości u swoich fanów. W starci z Arką trybuny mogą nie wybaczyć żadnego błędu podopiecznym Rafała Góraka, a i trener nie powinien spodziewać się miłego powitania. Dodając do tego zawieszenie za kartki Sebastiana Bergiera, mamy obraz kiepskich nastrojów w Katowicach przed starciem z liderem. Arka jest na przeciwległym biegunie po derbowym zwycięstwie z Lechią. Będzie musiała sobie radzić bez Michała Marcjanika, ale nasze oczy będą i tak zwrócone w kierunku Olafa Kobackiego i Karola Czubaka.

Obrona: Przemysław Stolc, Sebastian Gojny

Pomoc: Mateusz MakHubert Adamczyk, Sebastian Milewski

Atak: Karol Czubak, Olaf Kobacki

Nie tak wyobrażali sobie w Górniku powrót do ligowej rywalizacji. Maciej Gostomski aż trzykrotnie musiał wyciągać piłę z siatki, a w ofensywie gra bez nominalnego środkowego napastnika nie przyniosła zamierzonych korzyści. Górnicy pokazywał już w tej rundzie, że potrafią powetować sobie stratę punktów. Po przegranym meczu z Termaliką 0:3, pokonali 3:0 Odrę Opolę. GKS przyjedzie do Łęcznej po wywalczeniu trzech punktów w starciu ze wspomnianymi Słonikami. Druga połowa to był ich powrót do gry w tamtym meczu. Takie zwycięstwa budują zespół, w którym trener Dariusz Banasik cały czas szuka optymalnego zestawienia drugiej linii. Poszukiwania przed meczem z Górnikiem utrudnia mu pauza Mateusza Żytka. To duże osłabienie pomocy GKS-u. W bramce Górnika zabraknie Macieja Gostomskiego. Zastąpi go Tomasz Woźniak. To będzie ważny mecz dla tego bramkarza i może się w nim odbudować po słabym występie w PP przeciwko Cracovii.

Obrona: Damian Zbozień – Krzysztof Machowski

Pomoc: Egzon Kryeziu, İlkay Durmuş, Damian Gąska, Piotr Starzyński

Atak: Bartosz Śpiączka, Daniel Rumin

Resovia cały czas poszukuje nowego trenera, a zespół prowadzi dotychczasowy asystent Mirosława Hajdo, Jakub Żukowski. Drużyna z Rzeszowa stara się prezentować otwartą piłkę i potrafi prowadzić grę ofensywną. Gorzej wygląda to w fazie bronienia. W starciu z Nafciarzami gospodarze będą musieli uważać na powracającego do zdrowia Łukasza Sekulskiego. Jego brak w poprzedniej kolejce był bardzo widoczny w Pruszkowie. Póki co, trener Dariusz Żuraw nie znalazł sposobu na zwiększenie wariantów ofensywnych swojego zespołu. Wariant jest jeden… lider klasyfikacji strzelców 1. Ligi.

Obrona: Rafał Mikulec – Milan Spremo

Pomoc: Kelechukwu Ibe-Torti, Adrian Łyszczarz – Mateusz Szwoch

Atak: Maciej Górski – Łukasz Sekulski

Lechia przegrała prestiżowe starcie z Arką, a przed nią kolejny wymagający rywal. Do jej składu wracają podstawowi środkowi pomocnicy, co powinno pozwolić na lepszą organizacje gry w środku pola. Miedź wygrała w poprzedniej kolejce z Zagłębiem i jedzie do Gdańska po komplet punktów. To niewątpliwie najciekawiej zapowiadająca się konfrontacja w najbliższej serii spotkań. Musimy jednak pamiętać, ze często w takich meczach nie pada wiele bramek. Mamy nadzieję, że ten scenariusz nie zrealizuje się w Gdańsku i postawimy tutaj na sprawdzone nazwiska.

Obrona: Rafał Bugaj – Florian Hartherz, Nemanja Mijuśković

Pomoc: Rifet Kapić, Maksym Chłań, Tomasz Neugebauer – Damian Michalik, Kamil Drygas

Atak: Tomáš Bobček – Macel Mansfeld

Górale kolejny raz przegrali i kolejny raz zaprezentowali się fatalnie. Trudno nie odnieść przy tym wrażenia, że przyczynił się do tego nowy trener Podbeskidzia, Dariusz Marzec. jego zestawienie wyjściowego składu w Głogowie wprawiło w osłupienie nie tylko kibiców Podbeskidzia. Przed nowym sztabem pod Klimczokiem ogrom pracy, nie tylko pod względem czysto piłkarskim, ale także mentalnym. Tymczasem do Bielska przyjeżdża wymagający rywal, którego „kultura” gry stoi obecnie na wyższym poziomie od miejscowej ekipy. Przed poprzednią kolejką wśród kandydatów do opaski wskazywaliśmy Piotra Ceglarza… chyba i tym razem nie powinno go w tym zestawieniu zabraknąć. Górale mają problem ze zdobywaniem goli, a Motor z zachowaniem czystego konta.

Obrona: Krystian Palacz

Pomoc: Maksymilian Banaszewski – Piotr Ceglarz, Michał Król

Atak: Bartosz Bida

Znicz walczy o swoje. Wygrał przed przerwą reprezentacyjną i wygrał po niej. Trener Mariusz Misiura wspominał na konferencji w jak ciężkich warunkach jego podopieczni musieli przygotowywać się do poprzedniej kolejki. Spotkanie kończące 17. serię meczów pierwszej ligi może być jednym z ciekawszych pod względem taktycznym. Obaj szkoleniowcy przykładają sporą uwagę do piłkarskich szachów. Odra w potyczce z Polonią wróciła do swojej efektywnej gry opartej na skutecznej pracy w defensywie. Była także skuteczna i dobrze rozprowadzała swoje akcje w ofensywie. Znicz na swoim obiekcie będzie wymagającym przeciwnikiem dla trenera Adama Noconia i jego zawodników, a Odra pozwoli trenerowi Mariuszowi Misiurze na skonfrontowanie swojego pomysłu na grę przeciwko rywalowi nie zostawiającemu zbyt wiele przestrzeni w swoim polu karnym.

Obrona: Paweł Moskwik – Piotr Żemło

Pomoc: Shuma Nagamatsu – Jakub Antczak

Atak: Wiktor Nowak – Borja Galán, Din Sula

Przypominamy, że w tej kolejce pauzują Zagłębie Sosnowiec i Chrobry Głogów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post