Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa 1 Liga Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 18. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 18. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 18. kolejki post thumbnail image

W poprzedniej kolejce ze względu na warunki atmosferyczne nie udało się rozegrać wszystkich spotkań. Wczoraj organizator rozgrywek podał informację o odwołaniu niedzielnego meczu GieKSy z Miedzią. Piłkarze tych zespołów nie będą punktowali w najbliższej kolejce.

GKS był już w Łęcznej, ale ostatecznie do spotkania z Górnikiem nie doszło. GKS miał czas trochę więcej czasu na przygotowania do meczu z Czarnymi Koszulami. To czego brakuje w grze podopiecznych trenera Dariusza Banasika, to lepsze wykorzystanie linii pomocy w fazie ofensywnej. Zwłaszcza skrajni pomocnicy/napastnicy powinni notować lepsze statystyki. W piątek na murawie zabraknie najważniejszego piłkarza drugiej linii GKS-u, Wiktora Żytka. Dlatego punktów kolejny raz będziemy szukali u napastników z Tychów oraz obrońców. W Polonii z dobrej strony w poprzedniej kolejce zaprezentował się Michał Bajdur. Niestety Czarne Koszule roztrwoniły przewagę z początku meczu ze Stalą. Wróciły stare błędy w defensywie.

Bramka: Maciej Kikolski

Obrona: Marcel Błachewicz, Krzysztof Machowski

Pomoc: Michał Bajdur, Bartosz Biedrzycki

Atak: Daniel Rumin, Bartosz ŚpiączkaSzymon Kobusiński

Zagłębie jest w dołku i bardzo ważne jest dla tego klubu wywalczenie punktów przed przerwa zimową. Trener Artur Derbin prawdopodobnie zdecyduje się w tym meczu na zmianę ustawienia i grę czwórką obrońców. powinno to pomóc w uporządkowaniu gry i faz przejściowych w trakcie spotkania. Spotkanie Motoru z Góralami zostało odwołane ze względu na stan murawy bielskiego stadionu, choć klub z Lublina w oficjalnym komunikacie podał, że chcieli rozgrywać mecz. Będą mieli do tego okazję na nowej murawie w Sosnowcu, a my kolejny raz poszukamy punktów u Piotra Ceglarza.

Obrona: Marcel Ziemann, Ołeksij BykowKrystian Palacz

Pomoc: Piotr Ceglarz, Bartosz Wolski

Trener Dariusz Żuraw jeszcze wiosną zasiadał na ławce Podbeskidzia. Nie udało mu się jednak z sukcesem zakończyć współpracy z zawodnikami Górali. W Bielsku-Białej od tego czasu doszło do kolejnej zmiany na ławce. Dariusz Marzec nie zaliczył jednak udanego debiutu w Głogowie. Sporo zamieszał w wyjściowym składzie Górali na tamto spotkanie, zwłaszcza w linii defensywnej, co było błędem. Ofensywa Wisły nadal uzależniona jest od Łukasza Sekulskiego, a w Podbeskidziu poszukiwania skutecznego napastnika trwają.

Obrona: Milan Spremo

Pomoc: Mateusz Szwoch – Maksymilian Banaszewski

Atak: Łukasz Sekulski – Bartosz Bida

Lechia dysponując podstawowymi zawodnikami środka pola funkcjonuje zdecydowanie lepiej w tym obszarze boiska, a jej gra jest płynniejsza. Udowodniła to w starciu z Miedzią. Tera zbędzie trochę trudniej, ponieważ zawodnicy Szymona Grabowskiego i on sam będą musieli znaleźć sposób na defensywę Piotra Plewni grając przez większą część meczu w ataku pozycyjnym. Chrobry z pewnością będzie głęboko cofnięty szukając swoich szans w kontratakach. Czy stać ich na czyste konto? Nie można tego wykluczać, co skazywani na porażkę pokazywali już nie raz.

Obrona: Rafał Bugaj

Pomoc: Rifet Kapić, Maksym Chłań, Tomasz Neugebauer – Patryk Mucha, Szymon Bartlewicz

Atak: Tomáš Bobček – Mikołaj Lebedyński

Resovia ma nowego trenera. Wybór Rafała Ulatowskiego był zaskakujący. Już w sobotę przekonamy się, jak udało mu się już wpłynąć na zawodników z Rzeszowa i jaki będzie miał pomysł na grę swojego zespołu. Ta nie wyglądała najgorzej w ofensywie, co Resovia potwierdzała w starciach z faworytami. Gorzej jest w obronie. To nie będzie łatwy debiut dla nowego opiekuna rzeszowskiej ekipy, ponieważ na Pokarpacie przyjeżdża ze swoimi piłkarzami Mariusz Misiura. Dyscyplina taktyczna i dobra gra bez piłki to cechy charakterystczne Znicza, który ma serię trzech zwycięstw. Wszystkie te mecze kończył wynikiem 1:0.

Obrona: Rafał Mikulec – Paweł Moskwik, Mateusz Grudziński

Pomoc: Kelechukwu Ibe-Torti, Adrian Łyszczarz – Shuma Nagamatsu

Atak: Maciej Górski – Wiktor Nowak

Odra w roli gospodarze podejmuje Stal na obiekcie w Bełchatowie. W pięciu ostatnich meczach zaliczyła cztery porażki i jedno zwycięstwo. Mecz ze Zniczem pokazał, że ma problemy w ataku pozycyjnym, zwłaszcza gry rywal dobrze zabezpiecza boczne sektory boiska. Gdyby wykorzystali swoje sytuacje w pierwszej połowie, spotkanie w Pruszkowie mogłoby potoczyć się inaczej. W jego drugiej części ograniczyli się do stałych fragmentów gry. W meczu ze Stalą trener Adam Nocoń musi zleźć sposób na optymalne zestawienie środka pola. Za kartki pauzują bowiem Rafał Niziołek i Adrian Purzycki. Zwłaszcza nieobecność tego pierwszego może być widoczna na murawie. Stal przyjedzie do Bełchatowa po pucharowej porażce z Wisłą. Podopieczni Marka Zuba źle weszli w tamto spotkanie, popełniali w nim zbyt dużo błędów i zostali wypunktowani przez rywala. Myślę, że mecz z Odrą będzie wyglądał inaczej, a my kolejny raz poszukamy punktów u Adlera Da Silvy i rzeszowskiej młodzieży.

Obrona: Piotr ŻemłoPatryk Warczak

Pomoc: Jakub AntczakSzymon Łyczko, Andreja Prokić

Atak: Borja Galán Adler Da Silva

Z Wisłą pożegnał się Radosław Sobolewski, a tymczasowym trenerem został Mariusz Jop, dotychczasowy opiekun rezerw Białej Gwiazdy. Udany debiut ma już za sobą. Wisła pokonały w PP Stal Rzeszów 4:1. W meczu z Górnikiem i najlepszą defensywą ligi poprzeczka będzie postawiona zdecydowanie wyżej. Z uwagą będziemy obserwować grę obu zespołów. Biała Gwiazda częściej będzie chciała wykorzystywać środek pola, a ten jest natomiast mocnym punktem Górnika. Na zmianie trenera może zyskać Bartosz Talar. W bramce gości zabraknie pauzującego z kartki Macieja Gostomskiego. Zastąpi go Tomasz Woźniak, dla którego ten mecz będzie szansą na odbudowanie po fatalnym występie w meczu PP przeciwko Cracovii. W kadrze meczowej Górników, ze względu na zapisy w umowie wypożyczenia, nie zobaczymy także Piotra Starzyńskiego. Biała Gwiazda bez Ángela Rodado.

Obrona: Alan Uryga

Pomoc: Goku Roman, Ángel Baena, Miki Villar – Egzon Kryeziu, Damian Gąska, İlkay Durmuş

Atak: Szymon Sobczak

Słoniki wygrały zasłużenie z Wisłą i spróbują ten korzystny wynik powtórzyć w starciu z liderem. Trzeba pamiętać, że Termalica to chimeryczny zespół, ale do formy wracają jego ważne ogniwa z poprzedniego sezonu. Nadal uważam jednak, że w grze ofensywnej funkcjonowanie drużyny jest oparte jedynie na indywidualnościach. W spotkaniu z Wisłą zabrakło pomysłu na rozegranie kontrataków, co pozwoliło by zamknąć mecz. Arka jest po przegranej rywalizacji z Lechem w PP. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mogą odczuwać trudy ostatnich tygodni. Podróż do Katowic, rozgrywanie meczu w skandalicznych warunkach, pucharowy mecz w Gdyni i kolejna podróż na południe Polski. Termalica nie moża w tym seoznie złapać serii zwycięstw, Arka jest niepokonana od ośmiu meczów, a pierwszy z nich zremisowała przed tygodniem.

Obrona: Wiktor BiedrzyckiPrzemysław Stolc, Michał Marcjanik

Pomoc: Adam Radwański, Kacper Karasek, Florin PureceKacper Skóra, Sebastian Milewski

Atak: Jakub BraneckiKarol Czubak, Olaf Kobacki

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post