Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa 1 Liga Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 19. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 19. kolejki

Fantasy 1.Liga: Flash zapowiedź 19. kolejki post thumbnail image

Przed nami ostatnia odsłona zmagań w obecnej edycji Fantasy 1.Ligi. Będzie to podwójna kolejka, w której dwa mecze rozegrają zawodnicy Zagłębia Sosnowiec i Chrobrego Głogów. Zawodnicy tych klubów nie rozpieszczają nas swoimi punktami, ale w drugiej połowie rundy lepiej prezentują się piłkarze z Głogowa.

Rafał Ulatowski zliczył nieudany debiut na ławce Resovii. W dużej mierze przyczynił się do tego swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na boisku Maciej Górski, który będzie pauzował piątek. Celem numer jeden na zimowe okienko w Rzeszowie powinno być znalezienie napastnika. Zespół z Podkarpacia przezimuje w strefie spadkowej przerwę w rozgrywkach, ale zwycięstwo w najbliższym meczu może poprawić nastoje przed przygotowaniami. Odra choć jest na przeciwległym biegunie ligowej tabeli, to końcówkę roku ma słabą. W ostatnich pięciu meczach zdobyła tylko cztery punkty. O jeden więcej od najbliższego rywala. Do środka pola wracają Rafał Niziołek oraz Adrian Purzycki. Pauzował będzie jednak Borja Galán. Ciężko o punktowe „fajerwerki” w takim meczu.

Obrona: Rafał Mikulec – Piotr Żemło

Pomoc: Kelechukwu Ibe-Torti, Adrian Łyszczarz, Marcin Urynowicz

Nafciarze dobrze punktują w Płocku. Na 21 punktów możliwych do zdobycia na własnym obiekcie dopisali w tabeli aż 19. W piątek zmierzą się z czerwoną latarnią ligi. Zagłębie prezentuje się katastrofalnie, a jego defensorzy zostawiają dużo miejsca rywalom w swoim polu karnym. Z takiej przestrzeni świetnie potrafi skorzystać Łukasz Sekulski. Sosnowiczanie mają podwójną kolejkę. Z jednej strony inwestowanie w piłkarzy Zagłębia jest ogromnym ryzykiem, z drugiej nie mają nic do stracenia, walczą o honor i złapanie kontaktu punktowego z resztą stawki.  Ciężko wskazywać jednoznacznie na kogo w Płocku postawi Artur Derbin. Z problemami zdrowotnymi zmaga się Maik Karwot.

Obrona: Jakub Szymański

Pomoc: Fabian Hiszpański – Nikodem Zielonka

Atak: Łukasz Sekulski, Dawid Kocyła

Chrobry z podwójną kolejką, co może zachęcić do zainwestowania w piłkarzy z Głogowa. Łatwo także wskazać zawodników i największymi szansami na punkty. GieKSa pauzowała w poprzedniej kolejce, jej piłkarze i sztab mieli sporo czasu na przygotowania do najbliższego spotkania i będą chcieli zakończyć rundę zwycięstwem. To ważne także dla Rafała Góraka. Dywagacje na temat jego posady trwają w Katowicach już od dłuższego czasu. GKS zajmuje 13 miejsce w tabeli. To wynik znacznie poniżej oczekiwań, nawet przy jednym zaległym meczu.

Bramka: Damian Węglarz

Obrona: Gabriel Estigarribia, Kacper Tabiś – Grzegorz Rogala

Pomoc: Patryk Mucha, Szymon Bartlewicz – Mateusz Mak

Atak: Mikołaj Lebedyński – Sebastian Bergier

Lider powalczy o utrzymanie swojej pozycji przez przerwę w rozgrywkach. Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego zaliczyli w ostatnim czasie spory maraton. Dwa mecze na śniegu, dwa wyjazdy na południe Polski i mecz w PP z Lechem. Ten okres pokazał także, jak bardzo potrzebne są w Gdyni wzmocnienia. W spotkaniu z Górnikiem zabraknie raczej Huberta Adamczyka i Martina Dobrotki. Szkoleniowiec Arki na przedmeczowej konferencji zdradził, że zastanawia się na zmianami w składzie i w ustawieniu. W te drugie zapowiedzi nie dajemy zbytnio wiary. Bardziej jest to gra na zmylenie sztabu rywali, który musi radzić sobie bez Ireneusza Mamrota. Rozstanie z dotychczasowym trenerem było szokującą decyzją Zarządu Górnika. Zaskoczenia nie ukrywał sam trener, jak i piłkarze. Czy w takiej atmosferze można liczyć na poprawę wyników przekonamy się w sobotę. Ostatnie dwa mecze ekipy z Łęcznej to dwie wysokie, wyjazdowe porażki i słaba gra.

Obrona: Przemysław Stolc

Pomoc: Kacper Skóra – Piotr Starzyński, Damian Gąska

Atak: Olaf Kobacki, Karol Czubak

Motor nie miał ciężkiej przeprawy w Sosnowcu. W meczu z Lechią poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej. Największym „pechowcem” spotkania z Zagłębiem można uznać Bartosza Wolskiego. Był najlepszym zawodnikiem na murawie, miał kilka okazji do wpisania się na listę strzelców, ale występ zakończył „jedynie” z asystą. Wygranym został zdecydowanie Kacper Śpiewak. Na takie występy tego napastnika czekają kibice z Lublina. Tylko, czy jest w stanie powtórzyć to w starciu z lepszymi defesorami? Motor u siebie jest groźny dla każdego zespołu. Lechia gra równo i jest żądna rewanżu za porażkę z początku rundy jesiennej. W ostatnim czasie jest na fali i walczy o pierwsze miejsce w tabeli. W obu zespołach mamy kilku stałych faworytów do punktowania. O wyniku rywalizacji pomiędzy tymi zespołami może zadecydować dyspozycja w środku pola.

Obrona: Elias Olsson, Rafał Bugaj

Pomoc: Piotr Ceglarz, Bartosz Wolski – Rifet Kapić, Maksym Chłań, Tomasz Neugebauer, Iwan Żelizko

Atak: Tomáš Bobček

Mariusz Jop zmienił kilka elementów taktycznych w grze Białej Gwiazdy i uruchomił potencjał ofensywny drzemiący pod Wawelem. Wisła lepiej wykorzystuje środek pola i znacznie efektywniej prezentuje się w szybkim ataku po przejęciu piłki. W starciu z Górnikiem dobrze zaprezentowali się Dawid Szot, Goku oraz Szymon Sobczak. Tylko, czy opiekun Wisły może postawić na grę dwójką napastników. Absolutnie nie przekreślamy tej możliwości. Polonia wróciła do gry z początku rundy jesiennej, co nie wróży jej niczego dobrego przed starciem w Krakowie.

Obrona: Dawid Szot

Pomoc: Goku Roman, Ángel Baena

Atak: Ángel Rodado, Szymon Sobczak

Skazywany na szybki spadek Znicz walczy, punktuje i łapie serię zwycięstw. Cztery wygrane z rzędu i duże apetyty na piąty komplet punktów. To będzie interesujące starcie ze względu na konfrontację linii defensywnej Znicza, która w ostatnich pięciu meczach straciła tylko dwie bramki (trzy czyste konta) z ofensywą Górali, która w pięciu poprzednich występach strzeliła trzy gole (trzy mecze bez zdobytej bramki). Trener Dariusz Marzec cały czas szuka optymalnego zestawienia swojego zespołu. Póki co nie idzie to najlepiej. Trener Mariusz Misiura spokojnie rozwija swój zespół, który cieszy się grą pod jego wodzą.

Obrona: Paweł Moskwik, Mateusz Grudziński

Pomoc: Shuma Nagamatsu

Atak: Wiktor Nowak

GKS w czołówce i na poważnie włączył się do walki o pierwsze miejsce w tabeli. Stabilna defensywa okazała się kluczem do sukcesu dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika. Na osiem spotkań domowych piłkarze z Tychów aż sześć wygrali. Tylko raz remisowali i w jednym meczu pozwolili rywalom wywieźć komplet punktów. Co ciekawe Stal wyprzedza zespół ze Śląska o jedną pozycje w innej tabeli związanej z rozgrywkami pierwszej ligi. Mam tu na myśli Pro Junior System. W obu klubach odważnie postawiono na młodych zawodników. Co ważne z korzyścią dla klubu.

Obrona: Marcel Błachewicz, Krzysztof Machowski, Marko Dijakovic – Patryk Warczak

Pomoc: Szymon Łyczko, Szymon Kądziołka

Atak: Daniel Rumin, Bartosz Śpiączka – Adler Da Silva

Trener Radosław Bella w rozmowie ze słuchaczami @1Liga_Room wspominał, że cały czas pracuje nad elementami w grze swojej drużyny, które zaskoczą rywali. Mamy nadzieję, że kilka wariantów jego podopieczni zaprezentują już w najbliższym spotkaniu. Spodziewamy się dobrego i otwartego spotkania w Legnicy. Oba zespoły mają w swoich szeregach zawodników ofensywnych mogących przeważyć szalę zwycięstwa na korzyść swoich drużyn. Słoniki nabrały pewności siebie po zwycięstwach z Wisłą oraz Arką. Przeciwko Miedzi zagrają bez Wiktora Biedrzyckiego.

Obrona: Florian Hartherz, Nemanja Mijuśković – Lukas Spendlhofer

Pomoc: Damian Michalik, Kamil Drygas – Adam Radwański, Kacper Karasek, Maciej Ambrosiewicz, Florin Purece

Atak: Marcel Mansfeld – Jakub Branecki

Piłkarze Zagłębia i Chrobrego zakończą tegoroczne zmagania na pierwszoligowych murawach. Na chwilę obecną przewaga jest po stronie graczy z Głogowa. Jeśli chodzi o zawodników Zagłębia wiele może zmienić spotkanie w Płocku. Oczywiście tylko w przypadku korzystnego rezultatu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post