Fantasy 1 Liga – Kto na kapitana? #19

Ostatni raz w tej edycji wybieramy kapitana. Choć kolejka jest podwójna dla piłkarzy Zagłębia i Chrobrego, to niekonicznie są oni najmocniejszymi kandydatami do opaski.

Naczelny kandydat do opaski w tej rundzie. Lider klasyfikacji strzelców (11 goli) tym razem będzie rywalizował z obrońcami Zagłębia, którzy w ostatnich spotkaniach popełniali dużo błędów i zostawiali swoim rywalom sporo przestrzeni we własnym polu karnym. Do tej pory miał okazję pięciokrotnie grać przeciwko drużynie z Sosnowca. Zdobył w tych meczach jedną bramkę i jedną asystę. Zagłębie w pięciu ostatnich meczach straciło 10 goli.

Goku odżył pod skrzydłami Mariusza Jopa. Ostatnie dwa występy w barwach Białej Gwiazdy to asysta przeciwko Stali w PP i dwa gole strzelone Górnikowi Łęczna w lidze. Jego przewagą nad Rodado i Sobczakiem jest pewne miejsce w składzie. Wisła po korektach taktycznych znacznie efektywniej wykorzystuje potencjał Hiszpana.

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć najskuteczniejszego strzelca zespołu, który w najbliższej kolejce rozegra dwa spotkania. Drużyna z Głogowa ma na koncie 16 zdobytych bramek, aż połowa z nich jest autorstwa bramkostrzelnego napastnika. Z defensywą GieKSy będzie miał sporo problemów, choć i ta popelnia błędy przy stałych fragmentach gry, a Lebedyński dobrze gra głową. Łatwiej powinno mu być w Sosnowcu.

Wybory mniej oczywiste:

Ángel Rodado / Szymon Sobczak

Czy Mariusz Jop może zdecydować się na zestawienie jedenastki z tą dwójką w ataku? Wydaje nam się to prawdopodobne, ale nie ma tutaj pewności. Dlatego w naszym zestawianiu postawiliśmy na Goku. Jeśli Wisła zagra od początku z jednym napastnikiem, będzie nim raczej Rodado. Oczywiście Sobczak może pojawić się na murawie w drugiej połowie i solidnie zapunktować. Sporo wątpliwości, ale ostatnia kolejka skłania wielu graczy do ryzyka.

Patryk Mucha

Kolejny zawodnik, który rozegra dwa mecze w tej kolejce. Znacznie bardziej ryzykowny wybór od postawienia na Mikołaja Lebedyńskiego, ale warto zwrócić uwagę, że od przyjścia trenera Piotra Plewni ten zawodnik zaczął poprawiać swoje indywidualne statystyki. W ostatnich pięciu spotkaniach ligowych zapisał na swoim koncie pięć asyst.

 

*Zdjęcia pochodzą ze stron klubowych i są ich własnością.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post