przewidywane składy

Stało się. Przed nami ostatnia kolejka i ostatnie w tej rundzie przewidywania. Czytajcie informacje, wybierajcie mądrze, pamiętajcie o dgw. Zieloności!


Pierwotnie wzorem Fantasy Premier League podjęliśmy się próby przedstawiania terminarza, z określoną skalą trudności. Dziś współpracujemy z #statymichciu10 więc zachęcamy Was do odwiedzania zakładki „terminarz” i tam sprawdzania co nasz Statystyk wyliczył.

Kolorem błękitnym oznaczyliśmy piłkarzy, co do których mamy wątpliwości i wciąż potrzebujemy więcej danych z klubów.

Przyjęliśmy zasadę, że na 3h przed deadlinem nie ruszamy już grafik ze składami. Wszelkie informacje „z ostatniej chwili” wrzucamy już tylko na nasze konto twitterowe.

Przewidywany skład: Niemczycki – Ghita, Rodin, Jablonsky – Siplak, Rapa – Loshaj (Ż), Oshima(Ż) – Konoplanka, Kallman – Makuch

Wykluczeni/niepewni gry: Pestka (zerwane więzadła krzyżowe – wypada na całą rundę), Jugas, Kakabadze, Jaroszyński (urazy)

Informacje: trener Zieliński przyznał na konferencji prasowej, że sytuacja kadrowa się poprawia i “nie ma jakichś większych problemów”. Po pauzie kartkowej wrócić będzie mógł Rapa. W kadrze meczowej znajdzie się już także Rasmussen. W dalszym ciągu niedostępni mają być jednak Jugas, Kakabadze i Jaroszyński. Obiecujący debiut zaliczył Stachera, ale skoro po pauzie za kartki dostępny będzie już Rapa, to mimo wszystko wydaje się, że to on powinien zacząć w podstawie. Trener przyznał na  konferencji, że układając skład nie myśli o klasyfikacji Pro Junior System.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Bielica – Paluszek (M), Bergstrom, Szcześniak (M)(Ż) – Janza, Mvondo, Pacheco, Wojtuszek (M) – Okunuki, Podolski – Włodarczyk(M)

Wykluczeni niepewni gry: Janicki (więzadła – poważna kontuzja), Kotzke (“coś mu strzeliło w dwójce” – nie w pełni dyspozycji), Jensen (być może będzie opcją na weekend)

Informacje: czy wszyscy będą do dyspozycji trenera? “Będą.” – ze znudzeniem, wzruszając ramionami, odpowiedział trener Gaul. Ale czy to znaczy, że na wszystkich postawi po meczu pucharowym? Tego już nie wiemy. A czym były spowodowane zmiany Wojtuszka i Włodarczyka jeszcze przed przerwą? “Słabą grą, ale słabą grą całego zespołu – nie tylko tych młodych zawodników”. Wojtuszek po świetnym meczu w Szczecinie mógłby zostać w składzie. A co z Włodarczykiem? Jego minuty sugerują, że nie jest on ulubieńcem trenera. Prezentuje wysoką formę strzelecką, ale często jest zmieniany, a Krawczyk potrafi dać pozytywny impuls. Wędka w 37. minucie Pucharu to kiepski znak, ale przecież trener powiedział, że to nie tylko jego wina… 

Podolski na błękitno, ponieważ ma 37 lat, a we wtorek zagrał 120 minut w Kaliszu. Bywały już w tym sezonie mecze, które z własnej woli zaczynał na ławce. Trener Gaul z uśmiechem opisał formę Miedzi jako “fatalną”, więc być może nie zdecydują się na ryzyko z LP10? A z drugiej strony to ostatni domowy mecz Górnika i Poldi na pewno będzie chciał się pożegnać z kibicami.

Przewidywany skład: Bielica – Paluszek (M), Bergstrom, Szcześniak (M)(Ż) – Janza, Mvondo, Pacheco, Wojtuszek (M) – Okunuki, Podolski – Włodarczyk(M)

Wykluczeni niepewni gry: Janicki (więzadła – poważna kontuzja), Kotzke (“coś mu strzeliło w dwójce” – nie w pełni dyspozycji), Jensen (być może będzie opcją na mecz z Miedzią)

Informacje: tydzień po meczu z Miedzią, Górnik pojedzie do Gdańska. Trudno w tej chwili przewidywać, co się wydarzy za osiem dni, więc nie wprowadzamy żadnych zmian w składzie. Jeszcze mocniej obawiamy się o Wojtuszka i Włodarczyka, a także ewentualny powrót Jensena mógłby sprawić, że usiądzie któryś z obrońców (choć podejrzewamy, że Jensen nie będzie jednak jeszcze gotowy). Podolski nigdy nie będzie stuprocentowo pewny, ale akurat tym razem wydaje się być całkiem bezpiecznym wyborem (większe wątpliwości dotyczą meczu z Miedzią, przed którym grał 120 min w PP).

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Alomerović – Skrzypczak (Ż), Puerto, Tiru  – Nastić, Prikryl – Pospisil, Nene (Ż) –  Cernych , Imaz (Ż) – Gual

Wykluczeni/niepewni gry: Tabiś (jesień z głowy) Runje (kolejna kontuzja), Olszewski (kontuzja) Pazdan (uraz), Romanczuk ( kontuzja)

Informacje: po fajnej serii meczów bez porażki, przyszła wstydliwa seria meczów bez wygranej. Ufamy, że trener widzi to co my, a my czytamy grę jako tako, więc pozwalamy sobie zostawić skład sugerowany przez nas tydzień temu. Bo ten jest lepszy 😉 Kluczowe: wraca Puerto i Gual. Jeśli Matysik zostanie na ŚO, to Bojan na wahadle. Ale może być też tak, ze Bojan wróci do trójki, a na wahadło pójdą Lewicki/Wdowik. Wojciechowski w środku chyba nie dał rady. Pospa ma wady, ale ktoś musi Tarasa zastępować. Dlaczego usiadł Cernych?

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Zapytowski (M) – Balić, Trojak, Malarczyk, Danek – Deja – Szpakowski(M)(Ż), Deaconu –  Błanik, Łukowski – Śpiączka

Wykluczeni/niepewni gry: Petrov (wypada do końca rundy – “musi się wyleczyć”), Kiełb (uraz)

Informacje: po pauzie za kartki do składu wrócić będzie mógł Danek. Przy niedostępności Petrova, zestawienie środka linii defensywnej, powinno zostać utrzymane. Niezły debiut zaliczył Więckowski, jednak powrót Danka po pauzie kartkowej powinien sprawić, że młodemu defensorowi ciężko będzie utrzymać miejsce w podstawie.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Bednarek – Rebocho, Dagerstal, Milić, Pereira – Kvekve, Karlstrom(Ż) – Skóraś, Sousa, Gio- Ishak(Ż) 

Wykluczeni/niepewni gry: Douglas (kontuzja)

Informacje: Lech po raz pierwszy od dawna nie rozgrywał meczu w środku tygodnia i do meczu z Jagiellonią podejdzie w pełny wypoczęty. Liczba niespodzianek w składzie powinna być stosunkowo mała. Nie wiemy jak poważny jest uraz Velde dlatego wolimy nie ryzykować i w jego miejsce do składu wybieramy Gio. Sousa wygląda coraz lepiej i przypuszczamy, że utrzyma miejsce w wyjściowej jedenastce (MW)

ostatnia edycja: 7 listopada

Przewidywany skład: Kuciak – Pietrzak, Nalepa, Maloca, Stec – Gajos(Ż), Kubicki(Ż) – Conrado(Ż), Kałuziński(M), Durmus – Zwoliński

Wykluczeni/niepewni gry: De Kamps (kamienie nerkowe – wypada prawdopodobnie do końca rundy), Tobers i Abu Hanna (urazy), Sezonienko (kontuzja)

Informacje: pod znakiem zapytania stoją występy Tobersa i Abu Hanny. Największa być może zagadka, to obsada pozycji na szpicy.  Flavio ze Zwolińskim już jakiś czas nie grali razem od początku, ale w niedawnym spotkaniu ze Stalą, był fragment meczu, w którym przebywali na placu gry jednocześnie. Na boisku w podstawie powinna pojawić się dwójka z trójki: Kałuziński, Paixao, Zwoliński.

Przewidywany skład: Kuciak – Pietrzak, Nalepa, Maloca, Stec – Gajos(Ż), Kubicki(Ż) – Conrado(Ż), Kałuziński(M), Durmus – Zwoliński

Wykluczeni/niepewni gry: De Kamps (kamienie nerkowe – wypada prawdopodobnie do końca rundy), Tobers i Abu Hanna (urazy), Sezonienko (kontuzja)

Informacje: do czasu tego spotkania Tobers i Abu Hanna mogą być już dostępni, ale to niekoniecznie musi wpłynąć na wybory personalne. Opisywana wcześniej rotacja na szpicy jest jak najbardziej możliwa, jednak Zwolak od powrotu daje sporo argumentów za jego wyborem. Trzeba też pamiętać, że zagrożeni pauzą kartkową mogą wypaść na ten mecz, czego niestety teraz z całą pewnością wiedzieć nie możemy.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Tobiasz (M)– Nawrocki (M), Augustyniak, Rose (Ż) – Mladenović (Ż), Baku – Slisz, Kapustka  (Ż) Rosołek, Josue – Muci

Wykluczeni/niepewni gry: Carlitos (“ jest na dobrej drodze”) Jędrzejczyk będzie mógł niedługo dołączyć do drużyny”) Kramer i Wszołek (decyzje w ostatniej chwili)

Informacje: w układaniu weekendowe składu kluczowa jest wypowiedź trenera przed meczem  ”Jeśli chodzi o Artura Jędrzejczyka, to jego sytuacja wygląda najlepiej – zakładamy, że będzie mógł niedługo dołączyć do drużyny. Do zdrowia wraca Carlitos. Będziemy obserwować sytuację, też są szanse, że Hiszpan niebawem dołączy do zespołu. Blaz Kramer i Paweł Wszołek zostali przebadani. Jak się okazało, nie jest tak źle, ale decyzje czy będą mogli wkrótce zagrać, trzeba będzie podjąć na podstawie analizy ryzyka.” Nie było słowa o Mladenie; mamy świadomość perspektywy MŚ i powołań, ale skoro nic o nim trener nie mówi to ufamy, że rozcięcie nie jest problemem. Pozostałe nazwiska nie wyglądają na takie, które miałyby/musiałyby wskoczyć do składu. Szczególnie, że da się poskładać fajny zespół bez nich.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Abramowicz – Carolina, Matuszek, Gulen  – Matynia, Naveda (Z), Chuca, Kostka (M) – Obieta, Narsingh – Henriquez

Wykluczeni/niepewni gry: Tront, Drachal (kontuzje), Zapolnik, Bahaid (urazy), Dominguez, Mijsuković (kartki)

Informacje: zwycięskiego składu się nie zmienia? Na pewno nie w tym przypadku. Z powodu czterech żółtych kartek muszą odpocząć Mijusković oraz Domiguez (chociaż on ostatnio zaczął mecz na ławce rezerwowych). Poprzednio miejsce w centrum bloku defensywnego zajął Matuszek i w naszej ocenie nie powinien stracić miejsca w jedenastce. Za wspomnianego wyżej Mijuskovicia zagra pewnie wracający po pauzie Gulen. Wydaje się, że kolejną szansę powinien dostać Obieta. Tutaj ewentualnie może wrócić do składu Kobacki, który za kadencji Grzegorza Mokrego dostaje jednak mniej minut.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład Plach – Katranis, Czerwiński (Z), Mosór (M), Reiner – Dziczek, Tomasiewicz – Kądzior, Felix, Pyrka(M) – Wilczek

Wykluczeni/niepewni gry: Kostadinov (wypada na całą rundę), Huk (zerwane więzadła w kolanie – wypada na całą rundę)

Informacje: oględnie mówiąc – możliwości jest wiele. Począwszy od ustawienia (3 lub 4 z tyłu). Trener Vukovic póki co próbuje, testuje, ale niewiele od początku jego przygody z Piastem się udaje.Trener Zresztą nie pozostawia złudzeń i po kiepskim meczu pucharowym przyznaje: “Teraz musimy się skupić na najważniejszym celu dla całego klubu, czyli utrzymać się w lidze. Tak to wygląda i trzeba powiedzieć sobie, że drużyna stoi wyłącznie przed walką o utrzymanie. Z tym trzeba sobie poradzić, a pierwsza okazja, aby zdobyć punkty to ten ostatni mecz w roku w Gdańsku.”

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład (4-1-4-1): Stipica – Borges, Malec, Zech, Stolarski – Dąbrowski – Grosicki, Łęgowski (M) (Ż) , Kowalczyk (Z), Kurzawa – Kucharczyk

Wykluczeni/niepewni gry: Smoliński (więzadła – poważna kontuzja), Kostorz, Almqvist, Zahović, Bartkowski (urazy)

Informacje: fatalne statystyki defensywne, trzech kontuzjowanych napastników i pytania na konferencji, czy trener pozostanie w klubie na kolejną rundę. Źle się dzieje i trudno w takiej sytuacji przewidywać skład. Trener o Klebaniuku: “Bartek to bardzo młody bramkarz. Kiedy golkiper popełnia błąd, to jest to bardzo trudne, bo zazwyczaj kończy się to utratą gola. Bartek zdaje sobie sprawę, że w przypadku straconego gola mógł zachować się lepiej. Wiem to ja i on.” Wiemy to i my i po serii błędów podejrzewamy, że rundę dokończy Stipica. Do składu wrócił Zech, więc prawdopodobnie Kostas usiądzie. Wraca także Dąbrowski. Mata i Borges rywalizują o miejsce w składzie i nie mamy pewności, który z nich zagra (Mata wyszedł na Raków i stracił mniej goli niż Borges z Górnikiem ;)). Brak napastników mogą spróbować rozwiązać Kucharczykiem, którego miejsce na boku być może zajmie Kurzawa (JC Silva najwidoczniej stracił w oczach trenera), a więc miejsce Kurzawy w środku mógłby zająć Biczachczjan lub prędzej młodzieżowiec Łęgowski (który z powodu “problemów osobistych” nie zagrał z Górnikiem, a z Rakowem nie podniósł się z ławki).

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Kobylak (M) (Ż) – Cichocki (Ż), Justiniano (Ż), Rossi – Jakubik, Grzybek – Alves, Nowakowski (M) – Machado, Semedo – Maurides (Ż),

Wykluczeni/niepewni gry: Pik, Luizao, Cele (kontuzja poważne) Abramowicz, Nascimento (kartki)

Informacje: kłody rzuca nam Radomiak przy przewidywaniach, bo albo wstydliwie przegrywa albo zaskakująco wygrywa. Teraz pojawia się poważny problem dwóch absencji. Za kartki wypadają Abramowicz i Nascimento. Przy obecnej kadrze środek pola mógłby zająć Nowakowski, którego trener stawia wyżej (?) w hierarchii niż Łukasika, a wahadło… może Jakubik? Wraca już do gry, a kilka razy w życiu zdarzyło mu się wystąpić na lewej. Brzmi karkołomnie, ale brakuje nam wyobraźni.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Kovacević – Arsenić (Ż), Svarnas, Tudor – Kun, Papanikolau (Ż), Koczerhin, Sorescu– Nowak, Ivi Lopez- Gutkovskis

Wykluczeni/niepewni gry: Cebula (treningi indywidualne), Gwilia (?) Czyż (zerwane więzadła)

Informacje: nie było Gutka w kadrze meczu pucharowego. Podejrzewamy, że to tylko odpoczynek, ale to może naciągane przeczuwanie. Jeśli Papszun nie wymyśli jakiegoś nadrabiania gry młodzieżowcami to żelazny skład powinien być dalej żelazny 😉

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Mrozek – Flis, Matras, Kruk  (Z)- Getinger, Wlazło (Z), Kasperkiewicz, Wolski,  – Ratajczyk (M), Domański – Hamulic

Wykluczeni/niepewni gry: Barauskas (kontuzja), Mak (złamany palec u stopy, około miesiąc przerwy od 4.10), Hiszpański (kartki)

Informacje: za Hiszpańskiego, który pauzuje za kartki do składu powinien wskoczyć Wolski. Poza tym chyba nie powinniśmy się spodziewać wielu roszad w wyjściowej jedenastce.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Leszczyński – Gretarsson, Poprawa, Verdasca – Garcia, Olsen, Schwarz, Bejger (M) – Leiva, Yeboah – Exposito

Wykluczeni/niepewni gry: Zylla (rezerwy), Bukowski (drobny uraz?), Janasik (uraz)

Informacje: w meczu PP wyszli na czwórkę z tyłu, a na ławce siedział Poprawa. W składzie zabrakło wówczas Bejgera, który był zawieszony. Tym razem wraca i o ile wygra rywalizację z Konczkowskim, to powinien wyjść w pierwszym składzie. Na pozostałych pozycjach trener nie ma wielu możliwości, choć po kiepskim meczu zawsze może wygrzebać Samca-Talara lub Rzuchowskiego.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: (3-4-3) Grobelny (M) – Ivanov, Szymonowicz, Stavropoulos – Kościelny, Kupczak, Kopczyński, Grzesik (Ż) – Luis, Zrelak, Szmyt (M). 

Wykluczeni/niepewni gry: Kieliba (kontuzja), Kiełb (kontuzja), , Matuszewski (kontuzja) 

Informacje: uraz Zrelaka nie był jednak na tyle poważny jak przypuszczaliśmy i już tydzień temu był w składzie Warty. Szmyt, który w ostatniej chwili wskoczył do składu na mecz z Piastem, dał konkretny argument na to aby ten skład utrzymać. Kościelny na wahadle wygląda na razie nieźle więc nie przewidujemy tam zmian.

ostatnia edycja: 7 listopada

Przewidywany skład: Ravas – Żyro, Kreuzriegler, Szota – Kun, Hanousek, Letniowski, Stępiński – Terpiłowski (M), Pawłowski- Sanchez (Ż)

Wykluczeni/niepewni gry: Nunes (poważna kontuzja)

Informacje: znów porażka i znów 3 gole stracone. Trener Niedźwiedź bronił jednak swoich stoperów i pomysł ze Stępińskim na wahadle (“80% ataków przeprowadzonych jego stroną”). Są jednak wątpliwości, czy w ten sposób ustawi skład. Danielak poprzednio dostał wędkę w przerwie, więc być może Kun wyjdzie na boku, by nie zabierać miejsca Letniowskiemu? Brzmi ciekawie, ale to by oznaczało dwójkę eksperymentalnych wahadłowych…

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Kamiński – Tomasik (Ż), Kapuadi, Rzeźniczak, Pawlak (M) – Furman (Ż) – Szwoch, Wolski – Davo, Vallo – Lewandowski

Wykluczeni/niepewni gry: Drapiński (uraz?), Warchoł (uraz “dwójki”  meczu z Rakowem)

Informacje: na konferencji przedmeczowej trener uciekał od odpowiedzi na pytanie, czy po ostatnim spotkaniu dokona dużego przemeblowania. Nawet w przyjemniejszych okolicznościach i warunkach pokazał już jednak szkoleniowiec nieraz, że rotacje nie są mu obce. Błądzimy zatem nieco po omacku, gdyż poza “przypadkową” informacją o urazie Warchoła, nie mamy żadnych danych kadrowych.

ostatnia edycja: 11 listopada

Przewidywany skład: Bieszczad (M) – Bartolewski, Kopacz, Ławniczak, Kłudka (M) – Starzyński, Hinokio, Łakomy (M) – Bohar, Dolezal, Chodyna

Wykluczeni/niepewni gry: Żubrowski, Kurminowski, Lepczyński (urazy), Kopacz (kartki)

Informacje: trener Karmelita dwukrotnie prowadził pierwszą drużynę Zagłębia – raz wystawił formację 4-2-3-1, a raz 3-4-2-1. Trudno zatem o jakieś wnioski. Często w takich sytuacjach trener-zastępca stawia na “starą gwardię”, stąd brak Gruzinów w podstawie, a np trójka na “B”: Bohar, Bartolewski, czy Bieszczad. Odpalamy maszynę losującą i liczymy, że chociaż siódemkę trafimy.

ostatnia edycja: 11 listopada