przewidywane składy

Przed nami kolejna blankowa kolejka. Raków i Lech poprosiły o przełożenie swoich spotkań. Ich mecze zostaną w Fantasy dopisane do innej serii gier. Uzbrajamy się w cierpliwość i szykujemy ramówki.


Pierwotnie wzorem Fantasy Premier League podjęliśmy się próby przedstawiania terminarza, z określoną skalą trudności. Dziś współpracujemy z #statymichciu10 więc zachęcamy Was do odwiedzania zakładki „terminarz” i tam sprawdzania co nasz Statystyk wyliczył.

Kolorem błękitnym oznaczyliśmy piłkarzy, co do których mamy wątpliwości i wciąż potrzebujemy więcej danych z klubów.

Przyjęliśmy zasadę, że na 3h przed deadlinem nie ruszamy już grafik ze składami. Wszelkie informacje „z ostatniej chwili” wrzucamy już tylko na nasze konto twitterowe.

Wykluczeni/niepewni gry: Jugas (uraz?)

Informacje: po meczu z Piastem trener Zieliński powiedział: “ja nie jestem trenerem, który wpada z szaleństwa w szaleństwo, z kwiatka na kwiatek, co chwilę zmienia 3-4 zawodników. Pewien zespół się ukształtował, wykrystalizował.” Dość zagadkowa była ostatnia zmiana w trakcie meczu Jugasa. Miejmy nadzieję, że w tym zakresie dowiemy się czegoś do czasu finalnych składów.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry:  Broll (czerwona kartka – zawieszenie)

Informacje:  na konferencji prasowej po przegranym meczu ze Stalą trener poruszył kilka istotnych dla nas kwestii. Przede wszystkim niejako potwierdził, że Bielica zastąpi Brolla na bramce. Wypowiedział się również o pomocnikach: Manneh wziął na siebie kreację, ale przez to odkrywał środek – próbował to ratować Kotzke, ale to też nie było takie proste. Opcjami są zatem zarówno Stalmach, jak i Kubica (a także Mvondo), także niewykluczone, że trener właśnie w środku poszuka zmian po nieudanym meczu ze Stalą. Być może poszukałby ich również w ofensywie, bo kolejny już raz podkreślił, że szukają na rynku transferowym nowego napastnika, bo Włodarczyk wciąż musi się jeszcze sporo rozwinąć. Na ten moment jednak mało prawdopodobny wydaje się być pierwszy skład Krawczyka lub Cholewiaka (chyba, że na 10-tce za Pacheco).

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Tabiś (jesień z głowy) Pazdan (możliwe, że będzie już gotowy) Matysik, Runje i Camara (trening indywidualny) Trubeha (czerwona kartka)

Informacje: problemy jakie widzimy przed ułożeniem składu na GW6: czy Romanczuk jest sadzalny? Słaby mecz, gorąca głowa, blisko czerwonej kartki. Ale to Taras Romanczuk. Sadzanie generała mogłoby być ryzykowne. Anonimowy mecz Bidy, ale przy założeniu, że Jaga musi grać z (M) to robi się kłopot. Idealny układ? Wojciechowski (M) i Nene w środku. No ale wtedy Taras ławka… Przy czym Wojciechowski nie wszedł nawet na minutę w Częstochowie, zatem może to wcale nie jest dobry trop. Bardzo dobra zmiana Nene, więc zakładamy, że tu trener nie będzie miał wątpliwości. Sam zresztą przyznał, że dopiero zmiany w 2.połowie odmieniły grę. (Nene zmienił Bidę 😉 ) Blisko większej gry jest Puerto (kilka minut z Rakowem), lada dzień wróci Pazdan. Z kolei Nastić gra dobrze. Czy wróci na wahadło kosztem Wdowika, który gra w kratkę?

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Malarczyk i Błanik (powroty po urazach – w Gdańsku byli wciąż poza kadrą), Petrov (problemy żołądkowe), Corral (zbity staw skokowy), Deja (powrót po chorobie), Balić (pauzuje za kartkę)

Informacje: brak Balica i dalsza (spodziewana) niedostępność Corrala, oznacza problemy z obsadzeniem lewej strony obrony. Jeżeli Deja dojdzie do siebie, powinien wrócić na środek. Młodzieżowcem pierwszego wyboru po meczu w Gdańsku wydawał się Szpakowski, ale jednak to on zszedł wcześniej, a Sewerzyński grał do końca i wybiegał ponad 13 km. Obiecującą zmianę dał Ronaldo. Deaconu, znaczy się.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje:

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje:

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Kramer (przeciągająca się kontuzja przywodziciela, po zabiegu chirurgicznym) Nawrocki (trenuje z zespołem, jest bliski powrotu, zagra w masce w rezerwach)

Informacje: wygląda na to, że lada dzień rozwiąże się problem z 9 w Legii, bo Carlitos na treningach prezentuje się doskonale. Zarówno fizycznie jak i jakościowo. W środę nie trenowali Johansson i Kapustka, ale oni są specjalnie traktowani w klubie i mają inny rytm treningowy. Teoretycznie należy zakładać, że po dobry meczach skład nie ulegnie korektom, ale zaraz Muci straci miejsce na szpicy, Augustyniak też chciałby grać… Zrobi się ciasno i coś Kosta zacznie kombinować. Być może ku uciesze kibiców, ale na nasze nieszczęście 😉 Zbieramy info z treningów i w ramówkach na razie nic nie ruszamy.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje: z jednej strony zmiany w składzie wydają się teraz oczywistością, ale z drugiej trener Łobodziński jest przekonany, że Miedź w końcu odpali. Okazję do gry dostaje regularnie Narsingh, ale chyba nie jest gotowy do gry od pierwszej minuty. W dwóch poprzednich spotkaniach 0 minut rozegrali łącznie Cacciabue oraz Matynia. W naszej opinii słabo prezentuje się Aurtenetxe, ale nie będziemy tutaj bawić się w trenerów, tylko zostawimy Was z tym spostrzeżeniem

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Kostadinov (wypada na całą rundę), Huk (zerwane więzadła w kolanie – wypada na całą rundę), Hateley (wymuszona – ? – zmiana w Krakowie)

Informacje: przełamanie Piasta, a to powinno utrwalić i tak dość stałe decyzje kadrowe trenera Fornalika. Boisko przedwcześnie opuścił jednak ostatnio Hateley, a świetne wejście z ławki zanotował Felix. Patrząc na to, że Wilczek wciąż nie może trafić, być może jest to czas na zmianę. Z drugiej strony przed meczem z Pasami trener wprost mówił, że Jorge Felix nie jest przygotowany na cały mecz, “może nawet jeszcze nie na połowę”.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje:

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry:  Matos (kontuzja kolana, 2-3 tygodnie) Jakubik (już trenuje z zespołem)

Informacje: ruszyła maszyna trenera Mariusza. Wygrana to wygrana i może nie ma co kombinować w składzie. Naturalnie poza drobnymi znakami zapytania: gra Majchrowicza zaskoczyła wiele osób, ale nie skautów z Serie B, którzy pojawili się na tym meczu. Wygląda na wystawę sklepową iławkę Kobyla podyktowaną potrzebą chwili. Jednocześnie proces sprzedaży Filipa może potrwać, a sam zainteresowany zagrał dobrze, więc jeśli skauci nie zabrali go do samolotu, to my zostawiamy w składzie. Machado, który często bywa u nas na błękitno zagrał 70min i nie dał argumentów do zmiany, aczkolwiek warto pamiętać, że jego zmiennik – Feliks – pokazała się też dobrze i coś tu się kiedyś może wydarzyć. Z drobnym urazem schodził z boiska bohater meczu z Lechią, Maurides. Wydaje się jednak, że wszystko gra i Lewandowski liczy na jego usługi w starciu z Zagłębiem.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry:

Informacje:

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Flis (transfer?), Ciepiela (złamanie piątej kości śródstopia, 2-3 miesiące przerwy od 19.07)

Informacje: zwycięskiego składu się nie zmienia i tutaj chyba moglibyśmy zakończyć opis. Bardzo dobrze wygląda Stal i trudno spodziewać się zmian w jedenastce. Najbliżej powrotu do składu jest prawdopodobnie Mak.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Zylla (rezerwy?) Rzuchowski (uraz?) Jastrzembski (przed meczem z Lechem miał drobne problemy zdrowotne)

Informacje: trener Djurdjević nie lubi rotacji i jak widać to procentuje. Poprzednio wygrali w Poznaniu, w którym na boisku nie pojawił się Jastrzembski. To efekt drobnych problemów zdrowotnych, które jednak nie wykluczyły go z kadry Śląska na mecz z Lechem, więc należy zakładać, że jeśli trener tak zdecyduje, to będzie mógł go wystawić w najbliższym spotkaniu. Ciekawa sytuacja miała miejsce w przerwie meczu #LPOŚLĄ, gdy na boisku pojawił się Nahuel Leiva. Trener podkreślał, że była to zmiana taktyczna, bo dzięki niemu Lechowi trudniej się atakowało, a Śląsk wyglądał lepiej w defensywie. Zazwyczaj w przypadku zmiany w przerwie podejrzewalibyśmy, że w kolejnym meczu zacznie zmiennik (zwłaszcza jeśli był chwalony), ale trener Djurdjević dał się poznać jako menedżer, któremu zależy na zachowaniu jednej, żelaznej 11-tki.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Kupczak (kontuzja), Corryn (kontuzja) Kieliba (kontuzja) Maenpaa (kontuzja)

Informacje: Szczepański miał drobny uraz i nie pojechał do Kielc, ale przewidujemym że będzie gotowy na następne spotkanie. Reszta zawodników jest gotowa do gry.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry:  Montini (na wylocie z klubu), Hanousek (“uraz nie jest poważny, ale nie jest zdolny do treningów”)

Informacje: trener mocno krytykował drużynę za grę w pierwszej połowie, więc dość naturalnym byłoby, gdyby kolejny mecz zaczął w składzie z drugiej części meczu (która już mu się podobała). Stąd propozycja wstawienia Lipskiego (strzelec gola, choć nie to jest tu kluczowe) i powrotu do Sancheza. Wątpliwa jest również pozycja Czorbadżijskiego, który był jednym zawodnikiem wymienionym przez trenera z nazwiska na konferencji: “Mamy określone wymagania na pozycji środkowego obrońcy i oczekujemy od takiego zawodnika jak Bożidar Czorbadżijski, żeby nie tylko budował grę, ale wiedział w którą stronę zagrać piłkę, skracać pole gry, reagował na piłki grane za plecy i wygrywał te górne piłki. Pracujemy nad tym na treningach i „Czorba” robi postępy, ale jeśli w poprzednich latach nie grał w naszym stylu, a wymagania są duże, też potrzebuje trochę czasu, żeby lepiej zrozumieć nasz sposób gry.” Brzmi kiepsko, ale pytanie czy Kreuzriegler, który wchodził za niego w poprzednich meczach, jest wystarczająco dobry.

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Szwoch (skręcenie kostki, kilka tygodni), Rzeźniczak (sprawy rodzinne), Kapuadi (?)

Informacje: dziwnie zabrzmiały tłumaczenia trenera Stano dotyczące ostatniej absencji Kapuadiego Nie wiemy co jest tego faktyczną przyczyną, dlatego na ten moment zostawiamy w składzie jego zmiennika – Krywociuka. Ostatnie wybory personalne pokazały również, że rywalizacja Lesniak-Rasak (przy nieobecności Szwocha) oraz Sekulski-Kolar, nie jest rozstrzygnięta

ostatnia edycja: 17 sierpnia

Wykluczeni/niepewni gry: Żubrowski, Żivec (kontuzja), Giorbelidze (uraz?)

Informacje: poprzednio Giorbelidze opuścił boisko w 71. minucie i choć trudno to jednoznacznie ocenić, niewykluczone, że utykał. Stąd pomysł, aby w pierwszym składzie wyszedł Bartolewski. Po kartkowym zawieszeniu wraca Gaprindaszwili, a i Bohar wrócił do kadry pierwszej drużyny, ale niewykluczone, że obaj panowie “przespali” swoje szanse. Dieng i Chodyna wyglądali ostatnio naprawdę nieźle, więc spodziewamy się, że trener zostawi ich w podstawowym składzie. Nie można tego powiedzieć o Dolezalu, ale zmienników brak.

ostatnia edycja: 17 sierpnia