Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Podsumowanie kolejki – Fantastycznym Okiem [GW10]

Podsumowanie kolejki – Fantastycznym Okiem [GW10]

Podsumowanie kolejki – Fantastycznym Okiem [GW10] post thumbnail image
Roller coaster w Krakowie, dominacja Lecha i piąta porażka aktualnego mistrza kraju. Podczas dziesiątej kolejki Ekstraklasy nie sposób było się nudzić. Większość kluczowych nazwisk w Fantasy nie zawiodła, a co rzuciło się w oczy Fantastycznym Skautom możecie przeczytać w poniższym tekście. Zapraszamy!

Nie było to porywające spotkanie, choć paradoksalnie wcale nie nudne. Wzrok menedżerów przykuwały nazwiska, które często wymieniamy w optyce Fantasy: Imaza, Szysza, rzadziej Nastića. Lub, jak w przypadku Filipa Starzyńskiego, wymienialiśmy w poprzedniej rundzie, a teraz z utęsknieniem czekamy, aż Figo wróci do punktowania. W spotkaniu w którym w sumie padły 4 celne strzały ciężko było o punkty w ofensywie, ale nie zawiódł ten, którego już kilkukrotnie przeprosiliśmy. O ile Jagiellonia długo nie rozgrywała specjalnie dobrych zawodów, to w drugiej połowie ładna akcja zespołowa i podanie Prikryla do niepilnowanego Imaza (2.5, 53 pkt) zakończyła się bramką. Trafienie to należy po połowie przypisać inteligencji Hiszpana jak i dramatycznej postawie obrońców Zagłębia. Skoro o obrońcach mowa, to widać było większą radość z gry u Nastića (1.7, 31 pkt). Bośniak jest w dziesiątce najlepiej punktujących obrońców, zaliczył drugie czyste konto z rzędu, wykonuje stałe fragmenty gry. Mamy mieszane uczucia co do inwestycji w wahadłowego Jagi, ale jeśli zajdzie potrzeba też go chętnie przeprosimy za brak wiary. Po stronie Zagłębia bardzo anonimowe zawody zagrał Patryk Szysz (2.2, 48 pkt). O ile ataki miedziowych sunęły głównie prawą stroną (dobry mecz Daniela i Chodyny), to Szysz należy do czołówki pomocników w grze i zawsze będzie pozostawał jako ciekawa opcja. Warto jednak pamiętać, że i Jagiellonia i Zagłębie nie mają zbyt atrakcyjnego kalendarza. (KB)

Kiedy po 20 minutach Wisła wykonywała szósty rzut rożny (Skvarka i Yeboah) to wydawało się, że dominacja Białej Gwiazdy przyniesie efekty. Na wrażeniach się skończyło. Wisła niby prowadziła grę, ale pierwszą naprawdę groźną sytuację miał Piast, kiedy Toril oddał mocny strzał. W 38 minucie prezent od Huka dostał Skvarka, ale nie potrafił pokonać Placha (2.2, 34 pkt). Defensywa Piasta często zawodzi w tym sezonie, ale słowacki bramkarz to klasa sama w sobie i zazwyczaj bezpieczny wybór do naszych składów. Nie można tego powiedzieć o bramkarzu Wisły. Kieszek popełnił fatalny błąd w 66 minucie i wyłożył piłkę Torilowi na strzał do pustej bramki. Piast wygrał po serii trzech porażek, Wisła przegrała trzeci raz z rzędu. Według naszego terminarza Piast ma względnie łatwy terminarz (mimo iż jest w nim Legia i nieobliczalna Jagiellonia), a Plach, Konczkowski a może nawet Toril to mogą być mocne nazwiska na spotkanie z Łęczną. (KB)

Wrzutki, centry i dośrodkowania, czyli taktyka obu ekip na ten pojedynek. Nie było to najbardziej efektowne widowisko, ale tzw koneserzy mogli z niego wyciągnąć pewne wnioski. W oparciu o styl gry obu ekip od razu nasuwają się dwa nazwiska. Kukułowicz (0,5, 20 pkt) i Abramowicz (1.8, 26 pkt), czyli lewi obrońcy swoich drużyn wykonali w tym spotkaniu 15 (odpowiednio: 4 i 11) dośrodkowań, tworząc sporo okazji do punktowania (ten pierwszy zaliczył asystę drugiego stopnia, a drugi prawdziwe ostatnie podanie). Warto wspomnieć również o tych, którzy byli adresatami tych wrzutek. Gergel i przede wszystkim Maurides (1.5, 20 pkt) z Angielskim często dochodzili do sytuacji (łącznie 9 strzałów + wiele Brazylijczyka ze spalonego) i również byli bliscy uszczęśliwienia swoich menedżerów (ten pierwszy strzelił ładną bramkę, która finalnie nie została uznana, a ten drugi znalazł się w kilku stuprocentowych sytuacjach i miał wykonywać karnego, który ostatecznie również został anulowany). Piłkarze środka pola – Radwański i Leandro (1.8, 29 pkt) – jak zawsze wyglądali obiecująco (3 strzały Brazylijczyka). Koniec końców lepiej prezentowali się piłkarze Radomiaka, choć stracona bramka w Twierdzy Radom to niemiła niespodzianka. (IB)

Wspaniała wizytówka Ekstraklasy! Takie mecze chcemy częściej oglądać, bo cieszą one zarówno neutralnych widzów, jak i menedżerów Fantasy. Od początku imponował Hanca (2.0, 38 pkt), który poza piękną bramką zaliczył również wiele kontaktów w samym polu karnym i dograł kilka świetnych piłek. Z początku dominowała również Cracovia, ale do szatni schodziła z wynikiem… 1:3. To za sprawą imponujących Getingera (1.8, 27 pkt), Maka (1.8, 43 pkt) i Piaseckiego (1.7, 35 pkt), którzy kolejny raz wykręcają ładne punkty. Stal jednak zagrała w drugiej połowie w typowy dla siebie sposób – słabo (albo nawet bardzo słabo). Przyczynę tego upatrujemy również w nowej formacji Cracovii. Ustawienie z wahadłowymi doskonale się sprawdziło, bo dzięki nim Pasy strzeliły bramkę kontaktową i wyrównującą (świetne zagrania Siplaka (1.6, 18 pkt)). To był pokaz charakteru Cracovii i obiektywnie bardzo dobry mecz. Zawiódł tylko jeden – Pelle van Amersfoort. (IB)