Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW27?

Aye aye, captain! Kto na kapitana w GW27? post thumbnail image

Różnie trenerzy podchodzą do przerw na kadrę. Jedni cieszą się, że ktoś wyleczy kontuzję, ktoś dołączy do zespołu, a ktoś załapie wreszcie taktykę. Inni irytują się, że ktoś… złapie kontuzję lub wypadnie z rytmu. Jakie by składy nie wybiegły w weekend na nasze piękne (w większości) boiska, to my musimy trafić w tego jednego, któremu my damy opaskę, a on nam punkty i chwałę. Lub po prostu nadzieję.

Po wewnętrznych rozmowach, wyklarowała się grupa nazwisk, którymi się z Wami dzielimy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie, którą znajdziecie na dole tekstu.

zdjęcie z materiałów https://kkslech.com/

Amaral / Ishak (wyjazd, vs Śląsk Wrocław)  – kombinujemy bardzo schematycznie: chociaż Śląsk trochę uporządkował się pod rządami Tworka, to Lech będzie faworytem tego spotkania, a kiedy zespół Skorży strzela to ktoś z dwójki Amaral/Ishak jest zazwyczaj zamieszany w akcję bramkową. Obaj piłkarze to czołówka ligi, jeśli chodzi o udział w atakach oraz ilość strzałów na bramkę przeciwnika. Co prawda ktoś może przypomnieć, że Lech we Wrocławiu ostatni raz wygrał w 2018, a wymienionej dwójce też trafiają się słabsze spotkania, to warto pamiętać, że – jak napisze Igor w dzisiejszej Prognozie Skauta: “ Tworek poprzednio wyszedł trójką stoperów, a teraz wypadli mu Golla i Verdasca za kartki. Tamas i Poprawa ponoć wciąż niegotowi, a Bejger i Islandczyk wracają z reprezentacji”

Josue (dom, vs Lechia Gdańsk) – Portugalczyk ma wachlarz zagrań, którymi czaruje co spotkanie. Różnie się to przekłada na punkty, ale 37 oczek to ścisła czołówka pomocników w Fantasy. Jeśli przyjmiemy, że Legia będzie faworytem w sobotę, a Josue to czołowy asystent ligi, jeden z najlepszych zawodników pod kątem podań w pole karne, piłkarz wykonujący prawie 3 kluczowe podania na mecz i podchodzący do wielu sfg, to wybór wydaje się logiczny.

Ivi Lopez (wyjazd, vs Warta Poznań) – jeden z najlepszych piłkarzy naszej ligi, w ostatnich spotkaniach trzy bramki z rzędu, absolutny top w większości ofensywnych klasyfikacji (klasyfikacja kanadyjska, udział w atakach, strzały, podania kluczowe, podania w pole karne, …). Piłkarz ze świetnymi stałymi fragmentami. Przeciwko Hiszpanowi widzimy dwa punkty: niska jakość boiska w Grodzisku oraz ewentualne rotacje w składzie Rakowa.

Wolski (dom, vs Górnik Zabrze) – ostatnie nazwisko z naszych głównych wyborów. Za panem Rafałem przemawia atut własnego boiska i problemy defensywne Górnika. Wątpliwość może stanowić gra w kratkę pomocnika Wisły. Natomiast kiedy Płock gra dobrze, to Wolski zazwyczaj ma udział w akcjach ofensywnych.


W naszych rozmowach pojawiały się też inne nazwiska. Każdemu naturalnie można przypisać kilka punktów w rubryce “za” i “przeciw”, ale poniżej wymieniamy wszystkich, którzy zwrócili naszą uwagę

Grosicki – naładowany pozytywnie po kadrze, w walce o mistrzostwo mecze w Łecznej trzeba wygrywać. Co wcale nie znaczy, że to będzie łatwe spotkanie dla Portowców.

Podolski – klasa światowa, doskonałe statystyki. Górnik ma swoje problemy, ale zdecydowana większość tego co dobre w tym zespole, opiera się na Poldim.

Angielski – Radomiak nie przekonuje na wiosnę, ale mecz w Niecieczy to dobry moment na przełamanie, a Angielski to cały czas czołówka strzelców ligi. No i Zieloni potrafią wywalczyć karne, a pan Karol je wykorzystać.

Kądzior – Piast nie przegrał od 6 meczów, a Kądzior to czołówka jeśli chodzi o asysty i dogrania w pole karne z sfg. Zdesperowana Wisła to poważna przeszkoda, ale pan Damian regularnie kręci się obok zakładki “set&forget”.

Ołówkiem i na marginesie pojawiły się jeszcze następujące nazwiska: Mesanovic, Pekhart, Szysz, Wdowiak i Kowalczyk.

Kto na kapitana w 27. kolejce?

 • Mikael Ishak (26%, 69 Votes)
 • Joao Amaral (25%, 65 Votes)
 • Ivi Lopez (13%, 35 Votes)
 • Josue (13%, 33 Votes)
 • Kamil Grosicki (4%, 11 Votes)
 • Rafał Wolski (4%, 10 Votes)
 • Tomas Pekhart (3%, 8 Votes)
 • Sebastian Kowalczyk (3%, 7 Votes)
 • Patryk Szysz (2%, 6 Votes)
 • Damian Kądzior (2%, 5 Votes)
 • Mateusz Wdowiak (1%, 3 Votes)
 • Karol Angielski (1%, 3 Votes)
 • Lukas Podolski (1%, 3 Votes)
 • Inny (1%, 3 Votes)
 • Muris Mesanovic (1%, 2 Votes)

Total Voters: 263

Loading ... Loading ...

W powyższych tekstach korzystaliśmy z oficjalnych statystyk Ekstraklasa SA | Zdjęcia profilowe piłkarzy pochodzą z oficjalnej strony https://www.ekstraklasa.org/ i są własnością Ekstraklasa SA. |

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post