[Fantasy 1 Liga] Kapitan 33 kolejka

[Fantasy 1 Liga] Kapitan 33 kolejka post thumbnail image

Przed nami dwie najważniejsze kolejki. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny jest w nich dobry wybór kapitana. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Was pomocne. A piłkarze, którym powierzycie opaskę oraz losy swoich zespołów, odwdzięczą się dwucyfrowym wynikiem punktowym.

Adamczyk / Alemán (wyjazd vs Podbeskidzie)

Arka walczy o bezpośredni awans. W ostatnim starciu z liderem mniej widoczny był Adamczyk. Teraz będzie chciał poprawić swoją grę oraz poprowadzić zespół do zwycięstwa. Jesienią swoim trafieniem zapewnił Arce zwycięstwo z Podbeskidziem. Dodatkową motywacją dla niego mogą być sygnały płynące z obozu reprezentacyjnego. Możemy spodziewać się powołania z 1 ligi na najbliższe mecze reprezentacji. Adamczyk zdecydowanie przerasta ligę, a potwierdzić musi to właśnie w takich meczach, jak ten w Bielsku-Białej. Wsparciem dla niego będzie Alemán. Sześć bramek i cztery asysty to dobry wynik. W meczu z Miedzią nie zawiódł i był wyróżniającym się zawodnikiem. Pod Klimczokiem jego postawa w środku pola może okazać się decydująca.

Makuch (dom vs Widzew Łódź)

W Legnicy szykowane jest piłkarskie święto i fetowanie awansu. Napastnik miejscowych miał ogromny wpływ na ten sukces. Meczem w Gdyni udowodnił, że jest czołowym zawodnikiem ligi i prezentuje ekstraklasowy poziom. Jeśli obrona Widzewa zagra tak, jak w meczu z Resovią najlepszy strzelec Miedzi dopisze sobie nie jedno trafienie. W ostatnich trzech meczach zdobył cztery bramki. W sumie ma ich na koncie 14, a do tego siedem asyst. Do lidera klasyfikacji strzelców traci pięć goli… czy podejmie jeszcze walkę przekonamy się niebawem. Z Widzewem grał trzy razy, do jego bramki trafił raz.

Sobczak (dom vs Stomil)

„Rezerwowy” w ostatnim spotkaniu piłkarz Zagłębia, obniżkę formy ma już za sobą. Swoimi bramkami pracuje na utrzymanie 1 ligi w Sosnowcu. Ostatnie trzy spotkania w jego wykonaniu to trzy bramki i asysta. Z pewnością stać go na trafieni w starciu z byłym klubem i powiększenie swojego strzeleckiego dorobku (17 bramek). W dalszym ciągu liczy się on w walce o tytuł króla strzelców. Kalendarz sprzyja nie tylko zespołowi, ale także jemu. Stomil stracił do tej pory 52 bramki, a Puszcza 48. Są to odpowiednio trzecia i czwarta drużyna w lidze pod względem straconych goli. Co ciekawe Sobczak w swojej karierze jeszcze nigdy nie strzelił Stomilowi.

Zjawiński (dom vs Chrobry)

Na dwanaście rozegranych w tej rundzie spotkań nie punktował w czterech. Można powiedzieć, że Sandecja jest uzależniona od jego dobre gry. Dlatego to nim będzie spoczywała największa odpowiedzialność za wynik z Chrobrym. Młody napastnik udowodnił już w tej rundzie, że presja nie robi na nim wrażenia. Natomiast nam w dalszym ciągu imponuje zdobycie 8 goli w 12 rozegranych spotkaniach. Napastnik jest wypożyczony do Sączersów z Lechii i ciekawi nas , jak potoczy się jego dalsza kariera. meczem z Chrobrym może potwierdzić ekstraklasowe aspiracje.

Najciekawszymi z niszowych opcji w tej kolejce są obrońcy Resovii. W spotkaniu przeciwko Górnikowi stać ich z pewnością na zachowanie czystego konta oraz kolejne bramki lub asysty. Eizenchart, Kubowicz i Mikulec muszą być na naszych radarach. Ciężko jednak jednoznacznie wskazać jednego z nich.

Wśród załogi #FantastycznySkaut pojawiały się również następujące typy na opaskę:

Pirulo (dom vs Odra) Sz. Pawłowski (dom vs Stomil) Jaroch/Wasiluk (wyjazd vs Polkowice)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post