Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Opcje budżetowe cz. II [1.2-1.6] – bramkarze i obrońcy

Opcje budżetowe cz. II [1.2-1.6] – bramkarze i obrońcy

Opcje budżetowe cz. II [1.2-1.6] – bramkarze i obrońcy post thumbnail image

Kontynuacja tekstu o opcjach budżetowych. Tym razem z przedziału 1.2-1.6. Na wstępie podkreślić trzeba, że jeżeli ktoś sądzi, iż w tym zakresie cenowym będzie łatwiej o sensowne wybory, to niech się lepiej szybko zreflektuje. Dlatego też, Szanowny Czytelniku, jeżeli szukasz tutaj opcji, które w każdej kolejce przyniosą sensowne punkty, to możesz poczuć się zawiedziony. Z drugiej strony, gdy już kupiłeś Iviego oraz Ishaka i teraz próbujesz uzupełnić swój skład, to kto wie czy ktoś z tej listy nie będzie dla Ciebie pomocny.

Pamiętajcie, że wszystkie te opcje są mniej lub bardziej ryzykowne i nie powinniśmy spodziewać się po nich ogromnych zdobyczy punktowych.

Bramkarze

Kobylak (M) – RAD – [1.4] / Ojrzyński (M) – RAD – [1.2]

Dwaj młodzi bramkarze Radomiaka mają szansę powalczyć o miejsce w bramce W PRZYPADKU TRANSFERU Majchrowicza. Czy do transferu dojdzie, jeszcze nie wiadomo, ale plotki krążą, a Majchrowicza nie było na zgrupowaniu. Z tej dwójki, na dziś, bliżej składu wydaje się być wypożyczony z Legii Kobylak.

Kochalski – STM – [1.5]

Hierarchia bramkarzy w Mielcu nie jest do końca pewna, ale wnioskując na podstawie meczów sparingowych, wydaje się, że najbliżej podstawy będzie właśnie Kochalski. Stal ma paskudny terminarz i tracić bramki zapewne będzie, ale 1.5 miliona za podstawowego bramkarza to jest cena, która uwalnia budżet tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny.

Forenc – KOR – [1.6]

Podobna sytuacja jak w przypadku Kochalskiego, choć w Kielcach pozycja Forenca wydaje się być mocna. Ważna osobowość w szatni, na boisku z formą bywało różnie. Za plecami czai się Zapytowski, którego zaletą jest status młodzieżowca. Na początku jednak to „Fori” powinien być „jedynką”.

Inne opcje do ewentualnego rozważenia:

Lenarcik MIE [1.5] – powinien zacząć jako podstawowy bramkarz Miedzi, choć rywalizacja z Abramowiczem może być lekko niepokojąca.

Ravas WID [1.6] – jak wyżej, przy czym tutaj rywalizacja z Łytwynenką.

Grobelny (M) WAR [1.6] – trwa rywalizacja z Lisem, w sparingach grali praktycznie po równo.

Obrońcy

Paluszek (M) – GÓR – [1.5]

Bardzo dużo minut w meczach sparingowych, najczęściej w składzie zbliżonym do tego optymalnego lub wręcz optymalnym. Status młodzieżowca może mu tylko pomóc i na starcie sezonu wygląda na dość pewną opcję z defensywy Górnika. Kalendarz szczególnie nie zachwyca, ale szukając tańszych opcji do składu musimy (?) być nieco bardziej elastyczni.

Danek / Malarczyk – KOR – [1.5] i [1.6]

Danek powinien być podstawowym prawym obrońcą w Koronie (rywalizacja z Szymusikiem), a Malarczyk to jeden z kapitanów i regularny środkowy defensor. Danek może oferować pewien potencjał na zwroty z przodu przy podłączaniu się do akcji ofensywnych (2 bramki w lidze w poprzednim sezonie). Czyste konta, zwłaszcza przy tym terminarzu, będą jednak niewątpliwie problemem.

Matuszewski (M) / Kościelny – WAR – [1.6] i [1.5]

Matuszewski wciąż powinien walczyć z Kiełbem o obsadę lewej strony w Warcie. Poprzedni sezon oraz sparingi pokazały również, że nie jest wykluczone wspólne obsadzenie przez tę dwójkę lewej flanki w ekipie trenera Szulczka. Kościelny będzie walczył o miejsce w podstawie – w sparingach grywał bardzo dużo, a ewentualne odejście Szymonowicza czy Ivanova, może utorować mu drogę do pierwszej jedenastki. Potrafi zachować się w polu karnym rywali przy sfg.

Inne opcje do ewentualnego rozważenia:

Olszewski i Matysik (M) JAG [1.5] i [1.6] – obaj mieli/mają problemy ze zdrowiem. Zdrowy Matysik to raczej podstawa, zdrowy Olszewski niekoniecznie, pomimo bramki w jednym ze sparingów. Zwłaszcza, że obecnie „Olszi” wypada na kilka dni z powodu kontuzji.

Siplak CRA [1.6]– w optymalnej sytuacji kadrowej zespołu, raczej będzie zmiennikiem. Ale jeżeli już pojawi się na boisku, to może równie dobrze zagrać nieco wyżej, a jeżeli chodzi o umiejętność precyzyjnego dogrania, to jest to akurat zawodnik z niezłym wachlarzem możliwości.

Bejger (M) ŚLĄ [1.6] – minuty z ławki lub podstawa przy problemach zdrowotnych innych.

Szota WID [1.6] – walka o podstawę/minuty z ławki.

Kasperkiewicz STM [1.6] – podstawa w słabej jednak defensywnie drużynie i z nikłymi szansami na zwroty z przodu.

Aurtenetxe MIE [1.6] – podstawa, ale ciężko liczyć na zwroty z przodu.

Ciąg dalszy (pomocnicy i napastnicy) nastąpi.

Zapraszamy do naszej ligi z nagrodami. Kod: F7F9783E

zdjęcie: by Steve Johnson on Unsplash

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post