Opcje budżetowe [0.7-1.1]

Opcje budżetowe [0.7-1.1] post thumbnail image

Wiemy, że na to czekaliście! Kiedyś na „Ławce rezerwowych im. Fantastycznego Skauta” znaleźli się Dziekoński, Kubica i Biegański. Później zasiedli tam Majchrowicz, Terpiłowski i Szcześniak. Poprzednio samodzielnym ulubieńcem wszystkich sknerusów okazał się Matysik. Kogo wskażemy tym razem?

Standardowo poszukujemy w przedziale, składającym się z 5 jednostek. W jesiennej edycji gry najtańsi zawodnicy zostali wycenieni na [0.7], więc w tekście o budżetowych perełkach skupimy się na przedziale 0.7-1.1.

Ławka rezerwowych im. Fantastycznego Skauta – jesień 22/23

Kolejność, w której przedstawimy nasze propozycje, nie jest przypadkowa. Staraliśmy się uszeregować tych piłkarzy względem ich szans na bardziej regularną grę. Pamiętajcie jednak, że wszystkie te opcje są dość ryzykowne i nie powinniśmy spodziewać się po nich ogromnych zdobyczy punktowych.

Kłudka – ZAG – [0.7] – obrońca

Wiele wskazuje na to, że sezon rozpocznie w pierwszym składzie. Trener Stokowiec chętnie przesuwa Chodynę na skrzydło, dając szansę młodzieżowcowi na boku obrony (patrz: sparingi). I choć graczy urodzonych po 2001 roku w Zagłębiu nie brakuje, to Kłudka wydaje się być dość pewnym punktem przewidywanego składu Miedziowych.

Ciepiela – STM – [1.0] – pomocnik

Pierwszy młodzieżowiec Stali. Powinien regularnie wychodzić w podstawowym składzie i zgarniać punkty za czas spędzony na boisku. W poprzednim sezonie do dwóch goli dołożył cztery asysty, grając w trzecioligowych rezerwach Legii.

Szpakowski – KOR – [0.7] – pomocnik

Wygląda na to, że Szpakowski będzie pierwszym młodzieżowcem Korony w nadchodzącym sezonie. Regularnie grał u trenera Ojrzyńskiego w Fortuna 1 Lidze, a i w sparingach złapał sporo minut. Nie jest jednak powiedziane, że w każdym spotkaniu wyjdzie w podstawie.

Szmyt – WAR – [1.0] – pomocnik

W sparingach regularnie wychodził na 9-tce, więc gdyby Zrelak dalej był niedostępny (od niedawna trenuje), pograć mógłby młody Szmyt. 20-latek kusi atrakcyjnym przesunięciem pozycji (pomocnik w grze – napastnik na boisku; jedynym napastnikiem Warty w Fantasy jest Zrelak), ale należy pamiętać, że w idealnym układzie nie będzie nawet pierwszym młodzieżowcem Warciarzy. Również na szpicy są alternatywy: Corryn lub Jakóbowski, więc ryzyko jest spore.

Kobusiński – ZAG – [0.7] – napastnik

Napastnik w grze, który w sparingach pograł sporo na skrzydle. 24-latek strzelił dwie bramki w okresie przygotowawczym i wygląda na to, że będzie miał szanse na łapanie minut w trakcie sezonu (zwłaszcza, jeśli aklimatyzacja Bohara przebiegałaby wolniej niż zakładano).

Adamski – ZAG – [0.7] – napastnik

Trener Stokowiec lubi stawiać na młodych. Na podstawie sparingów wnioskujemy, że Adamski to w tej chwili drugi napastnik lubinian. W przypadku gorszej formy / urazu Dolezala, 20-latek może złapać trochę minut.

Feliks – RAD – [1.0] – napastnik

Fałszywy napastnik w 2.lidze miał 9 bramek i 13 asyst. Michał ma papiery na grę, ale najpierw trzeba odnaleźć się w Ekstraklasie, a taki przeskok nigdy nie jest łatwy. JEŚLI do Radomiaka zostanie zakontraktowany Luis Duk, Feliks będzie trzeci w kolejce do obsadzenia ataku. Powinien jednak dostać swoje minuty, a czy je wykorzysta? Zobaczymy.


Abramowicz – JAG – [0.7] – bramkarz – młody bramkarz skorzystał na zamieszaniu wokół Xaviera Dziekońskiego i dostawał najwięcej minut jako zmiennik Alomerovica. Tylko kontuzja lub kartki mogłyby pozbawić Serba obsady bramki, ale gdyby coś takiego nastąpiło to młody i tani Abramowicz ma teoretycznie szansę na jakieś minuty. Wiele oczywiście zależy też od sytuacji Xaviera.

Łaski – JAG – [1.0] – pomocnik – pograł trochę w sparingach i wygląda na to, że będzie łapał minuty.

Wojciechowski – JAG – [0.7] – pomocnik – w Jagiellonii jest kilku młodych chłopaków i naturalnie trener ma z kogo wybierać, ale Oliwier dostawał swoje szanse w okresie przygotowawczym i wydaje się, że może dostać kilka minut w lidze. Nie ma co liczyć na kazus Matysika, ale jest szansa na więcej punktów niż 8 z wiosny.

Krzyżak – RCZ – [0.9] – obrońca – w mocnej kadrze Rakowa ciężko o grę młodych, ale Oskar powinien kilka minut z limitu 3000 wyrobić. Nie ma się co łudzić, że to będzie dużo i często, zdecydowanie nie. Ale coś tam złapie.

Czerech – JAG – [0.7] – obrońca – ledwie 177 minut na wiosnę i 5 punktów, ale debiut przeciwko Lechowi wypadł fajnie, a piłkarz został awaryjnie wyciągnięty z rezerw.. Młody obrońca nie będzie nawet pierwszym zmiennikiem, ale jakieś minuty na pewno dostanie.

Długosz – RCZ – [1.1] – pomocnik – wiosną dostał 282 minuty i uzbierał 11 punktów. Ciężko wyrokować by w silnej kadrze Rakowa miał dostać dużo więcej szans, ale wiadomo, że podczas pucharów Papszun lub rotować, a wtedy kto wie…

Seweryś – KOR – [0.7] – obrońca – pojedyncze minuty.

Neugebauer – LGD – [0.7] – obrońca – pojedyncze minuty.

Kirejczyk – PIA – [0.7] – napastnik – pojedyncze minuty.

Drapiński – WPŁ – [0.7] – obrońca – pojedyncze minuty.

Mokrzycki – WPŁ – [0.7] -pomocnik – pojedyncze minuty.

Walczak – WPŁ – [1.0] – napastnik -pojedyncze minuty.

Zapraszamy do naszej ligi z nagrodami. Kod: F7F9783E

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post