Fantastyczny Skaut. Niezbędnik gracza Fantasy Ekstraklasa Bez kategorii Zmiany w nowej edycji LOTTO Fantasy Ekstraklasa

Zmiany w nowej edycji LOTTO Fantasy Ekstraklasa

Zmiany w nowej edycji LOTTO Fantasy Ekstraklasa post thumbnail image

Nowe bonusy, zmiana w punktacji i zwiększona czytelność interfejsu. Słuchamy Waszych głosów i w porozumieniu z twórcami gry, obserwujemy rozwój LOTTO Fantasy Ekstraklasa!

NOWY BONUS – JOKER

Dzika karta, Kapitanów dwóch, Ławka punktuje i… Joker! Jak czytamy na oficjalnej stronie LOTTO Fantasy Ekstraklasa:

Uruchomienie aktywności JOKER powoduje, że do punktacji naszej drużyny będą się liczyć podwójne punkty zawodnika ze składu podstawowego, który zdobył najwyższą liczbę punktów, ale nie jest kapitanem i kosztuje maksymalnie 2.0 mln.

Zboostowana wersja bonusu Power Captain znanego z FIFA-owskich gier Fantasy. Joker zachęci nas do stawiania na zawodników mniej popularnych – im więcej ich mamy, tym większa szansa, że bonus się spłaci. To dobra opcja dla tych, którzy lubią przekazać pełną odpowiedzialność piłkarzom – nie trzeba samemu wybierać kapitanem któregoś z tańszych graczy, a można zgarnąć za najlepszego z nich podwójne punkty.

Photo by aceofnet on Unsplash

OBRONIONE STRZAŁY – PUNKTACJA BRAMKARZY

Do tej pory bramkarze otrzymywali jeden punkt za każde cztery obronione strzały. Wraz z nową edycją zmniejszono ten próg do trzech interwencji:

3 strzały obronione: 1 punkt,
6 strzałów obronionych: 2 punkty,
9 strzałów obronionych: 3 punkty.

POPRAWIONA CZYTELNOŚĆ – RANKINGI I BONUSY

Po wejściu na stronę Fantasy Premier League od razu rzuca się w oczy informacja, czy punkty i tabele mini-lig są już poprawnie przeliczone. W LOTTO Fantasy Ekstraklasa również otrzymamy informację kiedy ostatni raz zaktualizowano punktację:

Na stronach z klasyfikacjami tuż nad tabelką znajdziecie komunikat o ostatnim przeliczeniu, np.: NOTOWANIE Z DNIA 30.01.2023, 19:35.

W najnowszej edycji LOTTO Fantasy Ekstraklasa po zagraniu któregoś z bonusów (Kapitanów dwóch, Ławka punktuje, Joker) od razu pojawi się ikonka, przypominająca o wykorzystaniu danego chipa. Do startu kolejki znajdziemy tę informację w panelu wyboru składu.

Od tej edycji ikonka jednego z bonusów, jeśli oczywiście go użyliście, będzie widoczna w zakładce SKŁAD DRUŻYNY. Taka mała rzecz, ale na pewno ucieszy zapominalskich i skończą się maile do redakcji typu: „Wydawało mi się, że uruchomiłem bonus”, „Jestem pewien, że nacisnąłem przycisk”.

Twórcy gry wprowadzili nowości do wiosennej edycji LOTTO Fantasy Ekstraklasa w porozumieniu z nami. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zmian pozycji i cen zawodników (o czym przeczytacie w kolejnym wpisie). Zachęcamy do zgłaszania nam swoich propozycji rozwoju FE, aby wszystkim nam grało się lepiej. 😉

3 thoughts on “Zmiany w nowej edycji LOTTO Fantasy Ekstraklasa”

  1. Przydałby się w końcu jakiś czat wewnętrzny dla czlonkow danej ligi. Od lat gram w fantasy i brakuje troche tej komunikacji. Co rundę zakładam lige. Przewaznie ktoś odchodzi, ktoś nowy dochodzi więc nie każdego się zna. A jak już zbierze się ekipa to fajnie byłoby móc skomentować rózne poczytania itd.

    1. Dzięki za ten komentarz, sensowny pomysł. Zapisujemy i przy kolejnych edycjach przekażemy twórcom gry.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post